Bu Bilgisayarı İkinci Bilgisayar Olarak Kullanabilirmiyim?

Bu konuyu okuyanlar

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Selam arkadaşlar benim bilgisayarım yayındayken oyun oynatmıyor aşırı kasıyor ama yayın dışıyken akıyor bende çok para harcamadan çift bilgisayar sistemi uygulasam olurmu dedim ve Letgo'da bir bilgisayar buldum bu bilgisayarımı ikinci bilgisayar yapmak istiyorum sizce 720p 30fps yayın yaparmı?
Bilgisayarın Özellikleri:İntel Pentium 4 3.0 Çift Çekirdekli İşlemci 120 gb ve 320 gb iki hardisk 1.5 gb Ram Ati 9550 mb Ekran kartı Win7 kurulu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olmaz derseniz böyle ucuza bir masaüstü veya laptop önerirmisiniz?

Bu pcyide sistem 2 olarak ekliyorum
Masaüstü bilgisayar kasası pc İntel pentium dual core e5400 işlemci Ddr2 3gb ram 160 gb sata Harddisk 512mb amd Radeon ekran kartı hdmılı

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Selam arkadaşlar benim bilgisayarım yayındayken oyun oynatmıyor aşırı kasıyor ama yayın dışıyken akıyor bende çok para harcamadan çift bilgisayar sistemi uygulasam olurmu dedim ve Letgo'da bir bilgisayar buldum bu bilgisayarımı ikinci bilgisayar yapmak istiyorum sizce 720p 30fps yayın yaparmı?
Bilgisayarın Özellikleri:İntel Pentium 4 3.0 Çift Çekirdekli İşlemci 120 gb ve 320 gb iki hardisk 1.5 gb Ram Ati 9550 mb Ekran kartı Win7 kurulu

Masaüstü bilgisayar kasası pc İntel pentium dual core e5400 işlemci Ddr2 3gb ram 160 gb sata Harddisk 512mb amd Radeon ekran kartı hdmılı
Anlamadım yapmak istediğinizi bir pcden yayın açıp diğer pcden chati mi kontrol edeceksiniz?

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Anlamadım yapmak istediğinizi bir pcden yayın açıp diğer pcden chati mi kontrol edeceksiniz?
hayır bu size yazdığım sistemlerden yayın açıcam şuan kullandığım bilgisayar ile oyun oyniyacağım yani şuan kullandığım oyun bilgisayarım size yazdığım sistemlerden biriside yayın bilgisayarım olucak

zaten chate telefonumdan bakıyorum

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
hayır bu size yazdığım sistemlerden yayın açıcam şuan kullandığım bilgisayar ile oyun oyniyacağım yani şuan kullandığım oyun bilgisayarım size yazdığım sistemlerden biriside yayın bilgisayarım olucak
Öyle bir şey yapmanız mümkün değil sanırım.Diğer pcden yayını açıp ana pcden oyunu oynamak mantıksız geldi bana.

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
öyle bir şey var capture card alıp veya obs ndi eklentisiyle yapılıyor
Öyle bir şey yapmanız mümkün değil sanırım.Diğer pcden yayını açıp ana pcden oyunu oynamak mantıksız geldi bana.

çoğu büyük yayıncıda bunu kullanıyor

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
bu sistem çok eski yükseltmeye çalışırsam bir 2 binlik olurum yayında çok kasıyor o yüzden yayın bilgisayarı arıyorum bütçem fazla değil 300 lira falan sadece bilgi alıyorum
Bence bütçenizi ve ana sisteminizin özelliklerini söyleyin konu açın o sistemi yükseltin eğer eski değilse.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

İki sistem de kötü. İlkinde SSD var ama işlemci vs. çöp, ikinci sistem de işlemci vs. iyi fakat depolama çok az.

İki sistemi de tercih etmenizi önermem fakat illaki birini alacaksanız ikinci sistemi almanız daha iyi olur.

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
peki 2. sistemde 720 ye 30 fps yayın verebilirmiyim
İki sistem de kötü. İlkinde SSD var ama işlemci vs. çöp, ikinci sistem de işlemci vs. iyi fakat depolama çok az.

İki sistemi de tercih etmenizi önermem fakat illaki birini alacaksanız ikinci sistemi almanız daha iyi olur.

depolama alanı önemli değil sadece obs kuracam

benkero05

Asistan
Reaksiyon puanı
15
oyun yayını yapıcam ana bilgisayarımdan oyun oynicam bu size dediğim bilgisayarlardan birindede (eğer alırsam) obs ndi ile bağlicam ve yayın yapıcağım
Yaparsınız fakat arkada ne açık olacak? Ne yayını yapacaksınız? Ekran kartı da HD serisinden büyük bir ihtimal ama hangisi acaba?

arkadada hiç bişey açık olmicak

sizce yaptırırmı? ikinci sistem

Son düzenleme: