Bu 5 teknik ile rahat uyuyun !

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3

ABD Hastalıkları Kontrol Etme ve Önleme Merkezi’nin araştırması ülkede 50 -70 milyon yetişkinin uykusuzluk problemi çektiğini gösteriyor

ABD Hastalıkları Kontrol Etme ve Önleme Merkezi’nin araştırması ülkede 50 -70 milyon yetişkinin uykusuzluk problemi çektiğini gösteriyor. Araştırmada ayrıca daha kaliteli bir uyku için 5 teknik öneri de yer alıyor;

1- Diğer sesleri bastırmak için beyaz gürültü kullanın

Teknolojiyle uyku kaçıran seslere ve horlamalara çare bulmak artık mümkün. Bir i-phone ya da Android yazılımlı telefon kullanıcısıysanız çevresel sinyallerle eski bir televizyonun cızırdamasına benzer rahatlatıcı sesler yaratan Beyaz Gürültü uygulamasını telefonunuza ücretsiz indirerek uykunuzu kaçıran dış sesleri bastırabilirsiniz.

2- Işıldaklardan uzak durun

Yapılan çalışmalar yatak odalarında bulunan bilgisayar, telefon ve tablet gibi çevresine ışık yayan ürünlerin kişinin günlük ritmine zarar vererek uykusuzluğu tetiklediğini gösteriyor. Bu sıkıntı da f.lux denilen bir programla aşılabiliyor, f.lux günün saatine göre bilgisayar ekranının parlaklığını ayarlıyor.

3- Yatmadan önce egzersiz

Ulusal Uyku Derneği’nin yaptığı araştırma yatmadan önce ya da sabah uyanınca spor yapanların daha kaliteli bir uyku uyuduğunu gösteriyor, uyku süreleri spor yapmayanlarla aynı olsa bile. Bunu için de size kas geliştirici birtakım hareketler gösteren ve İOS için uyumlu olan Nike Antrenman Uygulamasını önerebiliriz.

4-Günlük Ritminizi ayarlayın

Sleepyti.me uyku hesaplayıcısı kısıtlı zamanlarda verimli uyumak isteyenler için birebir. Yatmadan önce uyanmak istediğiniz saati belirtiyorsunuz, program size uykunuzun evrelerini bozmayacak şekilde yatabileceğiniz saatleri gösteriyor, 22.00, 23.30, 01.00 ya da 02.30 şeklinde. Böylece uyku evreleriniz tamamlanmadan uyanmış olmanız engelleniyor ve güne zinde uyanarak başlayabiliyorsunuz

5- Alarm tonunuzu değiştirin

Telefonunuzun alarm tonunu daha az rahatsız edici bir şey yapın. İOS’de bulunan Uyanma uygulaması en güzel uyanma tonlarının bulunduğu arayüz olabilir.

http://www.haberbuketi.com/5-teknik-uyku-yontemi-resimleri,808.html

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Sanki teknolojiden uzak kalın der gibi ama hemen peşinden bu sorunu şu uygulama ile aşabilirsiniz felan. :)

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
3. Madde kesinlikle doğru bizzat denedim. yatmadan 4-5 saat önce 1 saat egzersiz yapıyorum sonra bebekler gibi mışıl mışıl bir uyku :)

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
yorgunluktandır:D [MENTION=287509]karasoy[/MENTION]

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Beyaz gürültü uygulamasını indirdim.Tam bir saçmalık.O seslerde uyuyabilecek insan, o sesler olmadan sonsuza dek uyuyabilir.

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Degil rahat uyumak oturdugumuz yerden kalkamayiz yeminle.

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İşte benim geliştirdiğim Yeni uyuma teknikleri

İlk kez SDN forumda :)

1. Annenize pazarda yardım edin ağır yük taşıyın ya da eşinizle alışverişe gidin.

2. SDN forumda 16 saat kalın ( Pc Karşısında ) Öğünleri atlayın çok acıkırsanız yarım ekmek arası peynir yeyin.

3. 6-7 arkadaşınızı çağırıp yemeğine Pes 2013 turnuvası yapın. ( son iki hesabı öder ) 15 saat sürsün.

4. uyumadan önce 50 şınav çekin.

5. Bu 4 Kuralı unutmayın :)

Not: ( Bunları uyguladıktan sonra bir sorun çıkarsa bunları ben yazmadım ve siz bunları okumadınız :) )

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
İos ve Android kullanmayan insanların iyi uyuma ihtimali yok sanırım... :)

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Aynen :) Parmağımı oynatacak halim kalmıyor hele 50 şınav :) 9.5 şiddetinde deprem olsa uyanmam o yorgunlukta :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ne o beyaz gürültü biraz açar mısın lütfen ?

Makalede 1.madde de bahsediliyor.

kabus1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence en iyi yöntem uykun gelene kadar bilgisayarın başında vakit geçirmektir geçte olsa uykunuz gelecektir :)

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
sorunda bu hocam ben zaten çok rahat uyuyorum sabah kalkamıyorum :D

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Neyse ki uyku problemim yok. Yastığa çeyrek kala uyurum :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
- Yatmaya yakın kulaklıkla yüksek seste müzik dinlemeyin.
- Yatmadan yarım saat öncesine kadar monitör ve tv karşısından ayrılın.
- Gece kakaolu ve kafeinli yiyecek, içeceklerden uzak durun.
- Yatmadan 1-2 saat önce tıka basa yemek yemeyin.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
benim uyumakta sıkıntı yokta uyanırken sıkıntılı oluyor baş ağrısıyla veya vücut ağrılarıyla uyandığım zamanlar oluyor buna çare yok mu doktor beyler ???

Bersn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunları boşverin.Her sabah 6'da kalkın.Akşam 11'de mışıl mışıl yatarsınız :)