Soru Bu 2.el sistem iyimi?

Mehmetilk12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ram 16 gb kingston marka
İşlemci Fx 8300
Ekran Kartı Gtx 760 Zotac
Anakart Msı Gaming 970
Psu Thermaltake 400w psu
Fan Akasa venom
Kasa markası Asus IN-WIN
Toplam 2500 TL değermi sizce?

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
Mesaj otomatik birleştirildi:

gta 5 falan 60 fps iyi yani

WarpedSplash

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Alınabilir 2.el turbo x'lerden falan iyidir marka bileşenler var fiyatına göre iyi valo kaldırır cs'de çok bişey beklememen lazım anladığım kadarıyla bu işlemci intel'de 3.nesil i5'e denk geliyor bu da cs işlemciye yük bindiren bir oyun olduğu için sana fps dropları olarak geri döner. Bunun bilincinde ol diye yazdım.

Mehmetilk12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Alınabilir 2.el turbo x'lerden falan iyidir marka bileşenler var fiyatına göre iyi valo kaldırır cs'de çok bişey beklememen lazım anladığım kadarıyla bu işlemci intel'de 3.nesil i5'e denk geliyor bu da cs işlemciye yük bindiren bir oyun olduğu için sana fps dropları olarak geri döner. Bunun bilincinde ol diye yazdım.
Tamamdır satıcı overclock ypmış işlemciye ama fanı iyi sanırım yeterli olabilir

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Makinayı alınca haber ver. Sana bi overclock yaptırayım .:)Çok faydası olur.

Mehmetilk12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Makinayı alınca haber ver. Sana bi overclock yaptırayım .:)Çok faydası olur.
Hocam aldım ama komedi gibi birşey oldu :D ilk gün oynadım pubg mediumda falan rahat akıyor 2.gün güncellemeleri yaptıktan sonra ekranda kablo takılı değil hatası aldım bide fx 8300 overlock yapmış satıcı daha önce baya efendi ve dürüst biri görüntülü falan aradı bios pilini çıkarıp taktım bios ayarlarında birkaç bişey yaptırdı pc açıldı ama yeniden başlatınca tekrar oldu aynısı bu sefer yarın gelip yapcakmış olmazsa geri vercekmiş parayı sizce sorun bios ayarlarındamı?

Resmi bu

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Resmi,hızlıresimden yüklemeye çalış .Çıkmamış.

Kablo takılı değil sinyalinin overclock ile bi alakası olmaz. 20 senedir bu işi yaparım Yani overclocku.

Sistemi makul fiata almışsın GTX 760 bugünün GTX 1050 ayarı bi kart sayılır.

Yarın beraber bi bakın. Bi sorun çıkacağını pek sanmıyorum . Sen ,bu makinayı bana ,overclocksuz hale getir, de. Overclocksuz, sorunsuz çalışırsa ,hiç kurcalatma . Yani default olsun .Default iken artık hiç biosa müdahale etmesin.Gerisini ben hallederim.Gelişmeleri haberdar et.:)

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Resimin ,yazdığın sorun ile bi alakası yok görünüyor. Bu hali ile makina gayet iyi görünüyor. Üzerindeki soğutucuda akasa,gayet iyidir.

Dediğim gibi,yarın overclocsuz hale getirsin. Bios pili ile de uğraşmayın.Yuvasını yalama yaparsınız. Biosa girsin. F6 ya basın Bu tuş herşeyi siler ,default hale getirir. F6 ya bastıktan sonra da F10 a basın Yes deyip ,biostan çıkın .İşlem tamamdır.

Veya anakartın üzerinde,biosu resetleme ,yani sıfırlama soketi var. Makina kapalı ve arkadan fiş çekikken,bi tornavidanın ucu ile bu iki pini 5-10 sn. kısa devre yaptırın,yani birbirine temas etsin,bırakın. Kırmızı daire içine alınmış olan iki pin. Herşey default olur.
Screenshot_3.png

Mehmetilk12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tamamdır yardımınız için teşekkürler yarın size haber veririm bide sizce sorun neyden kaynaklı parçalarda sıkıntı yoktur umarım sorun adamın yaptığı bios ayarlarından dolayımıdır sizce?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Overclocktan hiçbi şey olmaz. Stabil olmazsa,yani overclock biıos ayarlarında, bi hata veya eksik bi şeyler varsa,zaten sistem açmaz. Veya açar da,en ufak yüklenmede, reset,kapanma,mavi ekran vs.yani hata verir.

Ama biosu default yaptınmı hiç bi sorun kalmaz. Herşey düzelir.

Overclockta ,tek geriye dönüşü olmayan ve tehlikeli şey ,işlemciye gerektiğinden fazla voltaj vermektir. Bunun geri dönüşü olmaz. İşlemciyi pert edebilirsin,zaten.

Sen yarın dediğim gibi overclocksuz hale getirt. Ve makina sorunsuz açılırsa,teslim al..İçine iyice sinmesini istersen ,bi oyun açıp,3-5 dk oyna.

Mehmetilk12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Overclocktan hiçbi şey olmaz. Stabil olmazsa,yani overclock biıos ayarlarında, bi hata veya eksik bi şeyler varsa,zaten sistem açmaz. Veya açar da,en ufak yüklenmede, reset,kapanma,mavi ekran vs.yani hata verir.

Ama biosu default yaptınmı hiç bi sorun kalmaz. Herşey düzelir.

Overclockta ,tek geriye dönüşü olmayan ve tehlikeli şey ,işlemciye gerektiğinden fazla voltaj vermektir. Bunun geri dönüşü olmaz. İşlemciyi pert edebilirsin,zaten.

Sen yarın dediğim gibi overclocksuz hale getirt. Ve makina sorunsuz açılırsa,teslim al..İçine iyice sinmesini istersen ,bi oyun açıp,3-5 dk oyna.
Tamamdır kusura bakmayın dönüştürücüyü söylemedim evet dönüştürücü sıkıntılı tam oturmuyor yerine ondanda yapıyor olabilir gerçi sıfır dönüştürücüde denedim sorun gene aynı

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Dönüştürücüden kastın, e.kartı kablosu hikayesi ise ,ondan yapabilir. Zaten sorunun ,görüntü yok demesi. Birbiriyle bağlantılı şeyler. Aktif bi dönüştürücü veya kalitesiz bi şey ise ,başını ağrıtır.Neyden neye dönüştürmeye çalışıyorsun. Yani monitörün ne tip. E.kartında hangi çıkışlar var.

WarpedSplash

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Yeni görüyorum mesajları hocam. Windows güncellemesi'yle alakası yok sorunun bunu net olarak söyleyebilirim problemin büyük ihtimalle bios sıfırlarsan çözülebilir. Ekran kartında problem olsa zaten sistemin açılmaz merak etme sistem kendini açtırtmıyor eğer öyleyse.

Mehmetilk12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Haklısınız biosu sıfırladım ekran açıldı inte falan giriliodu ama yeniden başlatınca tekrar oldu aynı hata ama satıcı yarın gelip yapcak

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Gelirse bi haber ver.

Mehmetilk12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Gelirse bi haber ver.
Gelmicek büyük ihtimal sorun parçalarda değil umarım çünkü bios pilini çıkarıp takınca açılmıştı bu sorun monitörmü desteklemiyor hdmı kablosumu sıkıntı anlamadım televizyona takıp deneme gibi bi durumu varmı kablonun ne yapabilirim?

Benşahsen güvenmem 2 ele ama sen bilirsin. kim bilir sorunsuz çıkar belki.
Hdmı kablosunda sıkıntı çıktı tek yenisi takılırsa olur diye düsünüyom

Son düzenleme:

WarpedSplash

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Gelmicek büyük ihtimal sorun parçalarda değil umarım çünkü bios pilini çıkarıp takınca açılmıştı bu sorun monitörmü desteklemiyor hdmı kablosumu sıkıntı anlamadım televizyona takıp deneme gibi bi durumu varmı kablonun ne yapabilirim?

Hdmı kablosunda sıkıntı çıktı tek yenisi takılırsa olur diye düsünüyom
O da olabilir benim ps3’ün hdmi kablosunda kullanıyordum gidip gidip geliyordu ekran ps4’ünkini takınca öyle bi durum olmadı

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Zaten kablo takılı değil hatası,biosla vs. alakalı bi şey olamaz demiştim.
Monitörün uygunsa, dvı kablo falan deneme imkanın var mı.

Mehmetilk12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Zaten kablo takılı değil hatası,biosla vs. alakalı bi şey olamaz demiştim.
Monitörün uygunsa, dvı kablo falan deneme imkanın var mı.
Malesef bide satıcı oyalamaya çalışıyor sanırım ve driver booster 9 kullanıyordu satıcı araştırdığım kadarıyla bir yerde bunu gördüm
Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda/yeniden başlattığınızda, monitörünüzde görüntülenen herhangi bir şey var mı? Bios ayarlarına erişebilir misin? Evetse ve sorun yalnızca Windows başladığında meydana geliyorsa, ekran kartı sürücünüz büyük olasılıkla bozulmuştur. Windows'u güvenli modda başlatarak ve ekran kartı sürücüsünü kaldırarak bunu düzeltebilirsiniz. Kaldırma işleminden sonra PC'nizi yeniden başlatın. Şimdi ekran kartınız için en son sürücüyü indirip yükleyin, kurulumdan sonra işlemi tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Önyükleme sırasında görüntü yoksa (önyükleme mesajlarını göremezsiniz), bu bir donanım sorununu, muhtemelen hatalı bir ekran kartını gösterir. Anakartınızda yerleşik bir video kartı varsa, hatalı olduğundan şüphelenilen video kartını çıkarın, ardından monitörünüzü yerleşik video kartına takmayı ve bilgisayarınızı başlatmayı dene

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Aldığında ilk gün rahat oyun bile oynadığını yazmıştın.
E.kartı ,her ne kadar emin olmadan kimseyi suçlamak doğru değilse de ,sorunlu olabilir yine de.
Siz çevrenizden bi anlık denemek için bi e.kartı bulmaya çalışın.