Boyum 1.63, boyum uzar mı?

DarkSouls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, ilk öncelikle yaşım küçük yani küçük dediğim 1 buçuk hafta sonra liseye geçicem. Fakat boyum çok kısa. Boyum 1.63. Kiloyu zamanla alabileceğime inanabiliyorum ama sıkıntı boyda. Dalga geçerler diye korkuyorum. Ortaokulda çok dalga geçtiler. Ama şöyle bir şey var ki 6-7 aydır çok hızlı bir uzamadayım. 6-7 ay önce 1.58dim.Şimdi 1.63. Ayrıca 7 senedir düzenli her sabah akşam süt içerim. Amcam uzun,dayılarımdan biri uzun, dedem uzunmuş vefat etti. Hadi nolur içimi rahatlatın :)

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
? içini rahatlatmak için forumda başkalarının dediklerinemi bakçaksın???
şöyle diyeyim uzayabilirsinde uzamayabilirsinde ve kimse bu konu hakkında kesin konuşamaz o yüzden kendini kandırma ama her akşam yatağa yattığında bir 5-6 dk uzadığını hayal et belki işe yarar ^^ (bu arada ciddiyim işe yarayabilir)

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Korkmana gerek yok o kadar 1.45 bile gördüm lisede. Kötü bir liseye gitmiyorsan (ortamı olarak) bir şey demezler pek. Ortaokuldaki o tipler liselerde daha az oluyor.

DarkSouls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Korkmana gerek yok o kadar 1.45 bile gördüm lisede. Kötü bir liseye gitmiyorsan (ortamı olarak) bir şey demezler pek. Ortaokuldaki o tipler liselerde daha az oluyor.
472 puanlı bir Anadolu lisesine başlayacağım.

DarkSouls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merak etme o tipler pek olmaz. Olursa da ver onlara cevabını sanki herkes 190
Ya ben uzayacağıma inanıyorum çünkü cidden bir yıl içerisinde kısa olduğum kuzenimden şimdi uzunum o bana uyuz oluyor şimdi. İnşallah daha fazla uzarım amin.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Bosver kardesim sen milletin dedigini sallama.kafa geliskin olduktan sonra boy pos arka planda kalir.iyi bi gelecek planla,o dogrultuda devam et,gerisi bos.ha sporunu vs yaparsin fit fit gezersin o konu ayri.benim yasa geldiginde hakli oldugumu anlarsin zaten.o yaslarda oluyo boyle takintilar.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Merhabalar, ilk öncelikle yaşım küçük yani küçük dediğim 1 buçuk hafta sonra liseye geçicem. Fakat boyum çok kısa. Boyum 1.63. Kiloyu zamanla alabileceğime inanabiliyorum ama sıkıntı boyda. Dalga geçerler diye korkuyorum. Ortaokulda çok dalga geçtiler. Ama şöyle bir şey var ki 6-7 aydır çok hızlı bir uzamadayım. 6-7 ay önce 1.58dim.Şimdi 1.63. Ayrıca 7 senedir düzenli her sabah akşam süt içerim. Amcam uzun,dayılarımdan biri uzun, dedem uzunmuş vefat etti. Hadi nolur içimi rahatlatın :)
Karfeşim sıkıntı değil daha lise ikiye geçerken 1.75 in altında olmazsın doye düşünüyorum.

DarkSouls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bosver kardesim sen milletin dedigini sallama.kafa geliskin olduktan sonra boy pos arka planda kalir.iyi bi gelecek planla,o dogrultuda devam et,gerisi bos.ha sporunu vs yaparsin fit fit gezersin o konu ayri.benim yasa geldiginde hakli oldugumu anlarsin zaten.o yaslarda oluyo boyle takintilar.
Sağolun ☺️
--- Gönderi Güncellendi ---
Karfeşim sıkıntı değil daha lise ikiye geçerken 1.75 in altında olmazsın doye düşünüyorum.
Ben de öyle düşünüyorum inşallah da öyle olur.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Daha liseye yeni başladın daha uzarsın bence , bak benim sülalem kısa , annem babam benden kısa 1.60 filanım benden bide bunu düşün ve üniverisite 2 ye geçtim . Boyumda daha uzamaz ama o kadar dert etmiyorum . Senin yolun uzun daha .

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
takma kafana kardeşim :) Barfix çek, spor yap boyunun uzamasın da yardımcı olacaktır :) Bu ara da Allah dedenin mekanını cennet eylesin...

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Güzel kardeşim madem yaşın küçük o zaman sana şu tavsiyeyi vereyim. Sağlık konusunda birisinin fikri önemli değildir. Ben derim uzarsın ya nolucak için rahat olsun adamım benım 2 metre boyun olur içini ferah tut. Ama ne değişir ? Hiç bir şey.
Başkalarının lafına itimat etme. Doktora git sorununu söyle. Belki bir sorunun vardır. Yaşın daha gelişim döneminde şimdi gidersen bence herşey daha iyi olabilir. Forumlarda moral toplamak yerine doktora gidip gerçekleri görmelisin güzel kardeşim. Sen sen ol okulda dalga geçenlere kulak asma. Sen derslerine çalış ilerde düzgün bir işin olsun. O zaman anlarsın boyun çokta bir önemi olmadığının.

Warrior_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Dalga geçenleri umursama sen.Lisede vardır öyle tipler sen derslerine çalış basketbol falan oyna yeter İlerleyen zamanlarda boyun uzayacaktır zaten.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Kısayım deyince bir bakayım dedim bakmaz olaydım küfür gibi geldi hadi biraz rahatlatayım seni ben üniversitedeyim boyum 1.50 yoktur lisedede böyleydim ortaokulda da.süt içtim basket oynadım ama küçüklüğümden beri geceleri çok geç yatan biriyim o nedenle uzamadım tahminimce ayrıca boy kısa ve kilolu sayılırım sen erkeksin daha uzarsın merak etme bizim lisede ilk sene baya kısa bir çocuk vardı 2 senede iyi uzadı hayret ettik erkekler lisede baya fark atıyorlar basket falan oyna asılı dur sallan fen lisesindeydim öyle dalga geçen tipler yoktu geçselerde umrumda değil açıkcası şimdi üniversitede hocanın biri kız sen ne kısaymışsın bile dedi ne yapabilrim ki uzunlara bakmak yerine beterin beteri vardır diye düşünmek lazım sen işine bak herkes 1.80 boyunda zapzayıf olcak diye bir şey yok

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Kendini olduğun gibi sevmeyi öğrenmelisin. Çevresel faktörlerde etkili olsa da, boy uzunluğunu esas olarak genler belirliyor. Çok takılma derim. :)

atik posta

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Ben 13 yaşında skolyoz oldum. Skolyoz ameliyatı oldum ve şu an 30 yaşındayım. 13 yaşımdan beri boyum 154. Allah'a şükredin.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Herkesin uzama dönemi vardır. Ben lise 1 deyken 1.65 dim Lise 4'üm 1.78'im. Sen elinden geleni yap gerisini vücuduna bırak :)

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
22 yaşına kadar kas kemik gelişimi oluyor :)

DarkSouls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Abiler üzerinden 2.5 yıl kadar geçmiş neredeyse. Şöyle bir durum güncellemesi yapayım dedim. Şu anda lise 3'teyim ve boyum 1.75-76 civarında. Hala dert ediyorum aslına bakarsanız ama eskisi gibi kısa kalacağım korkusu yok gibi. Ah keşke babam da şöyle bi 10cm uzun olsaydı da ben de dağı taşı delseydim.