Böyle bir bilgisayar var mı

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Sunucu bilgisayarı felandır. Hem paralel evrene inanıyorsun da 14 slota mı inanmıyorsun :D Birazda acele et, 5. sezon bu ay başlıyor :)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Özel bir bilgisayardır yada çok eski bir serverdır.

Farklı örnekler sunacaktım ama bir türlü aradığımı bulamadım.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Askeri amaçlı ve bilimsel işlemler için kullanılabilir. Markası ney acaba anakartın :)

axtarish

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen özel amaçlı üretilmiş bir bilgisayar, ev kullanımı için olmasa gerek.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Fringe de kullanılan illa gerçek hayatta olması gerekmeyen bir bilgisayar görüntüsü, takılmamak lazım :)

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Hem paralel evrene inanıyorsun da 14 slota mı inanmıyorsun :D

Film için çakma mı gerçeklik payı var mı onu öğrenmek istedim :)

Birazda acele et, 5. sezon bu ay başlıyor :)

Ben fringe'i internetten izliyorum. O yüzden biraz ağırdan alıyorum ki 4. sezonu tamamladığımda 5. sezon başlamış olsun ki peşpeşe izleyebileyim, fazla beklemeyim. Gerçi bir noktada mecbur bekleyeceğiz.. (sanal ile gerçekliğin kesiştiği nokta :D )

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Yalnız şimdi gördüm devrenin üzerinde küçüklü büyüklü lambalı diyotlar (Ben böyle biliyordum ama vakum lambası orak mı geçiyor) mevcut. Transistörler bu diyotların yerini almıştı ama hala kullanılıyor mu.. (Gerçi ses/gitar amfilerinde çok güzel sonuçlar verdiğini ve hala özellikle bu modelleri tercih edenlerin olduğunu biliyorum). Ayrıca bu dizinin 2008-2009'da çekildiğini varsayarsak...

Elektronik konusunda fazla bilgim yoktur, Bu konuda yanlışım varsa düzeltin. (kulaktan dolma ilgilerle idare ediyoruz.)

isyankar_emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özel bir amaca hizmet için üretilmiş anakart olmalı ki gerçekten RAM slotlarının o kadar çok olmasına inanamadım gerçekten.. :)
Açıkçası yüksek bir RAM potansiyeline sahip, bu normal bir ev kullanıcısı için üretilmiş bir anakart değil o kesin.. :)

carter15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böyle şeyler artık günümüzde normal intel 60 çekirdekli işlemci çıkardı. :)

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O degilde askeri alan radyo ve amfilerde kullanilan lambalar dikkatimi cekti 32 slot anakartlsr var 4 islemci slotlu

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
İlki, bu bir film.
İkincisi, bilgisayar denince sadece ev kullanıcılarına sunulan ortamlar düşünülmemeli.
Üçüncüsü, bilgisayarları yapan insanoğlu. Bilinenden çok değişik güçte ve amaçta çok değişik bilgisayarlar üretebilir.

pajkatt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizim çalıştığım firma yüksek hız isteyen analizleri için 72 çekirdekli Workstation lara bağlanıyo onun üstünden çözdürüyo yani evet var

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296

hulusi98

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bence olabilir benim bilgisayarda bile 6 ram slotu var bu özel veya sunucu içindir büyük ihtimal.