Boy sorusu

melihsooleawa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi akşamlar cümleten, arefemiz mübarek olsun. 16 yaşına gireli 4 ay oluyor ve 167 boyundayım. Annemin boyu 155, babamın boyu 172 santim. Sizce boy atar mıyım? Düzenli olarak zıplama egzersizine başlayıp bol bol süt ürünleri içmeyi planlıyorum. Bana verebilecek önerileriniz varsa şimdiden teşekkürler.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
İyi akşamlar cümleten, arefemiz mübarek olsun. 16 yaşına gireli 4 ay oluyor ve 167 boyundayım. Annemin boyu 155, babamın boyu 172 santim. Sizce boy atar mıyım? Düzenli olarak zıplama egzersizine başlayıp bol bol süt ürünleri içmeyi planlıyorum. Bana verebilecek önerileriniz varsa şimdiden teşekkürler.
175'e kadar gelirsin dediğin şeyleri yaparak.

melihsooleawa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
175'e kadar gelirsin dediğin şeyleri yaparak.
İnşallah, hedefim o. Corona başından beri, beş ay geçti. Topu topu 2 santim atmışımdır, bu beni korkutuyor. Sınıftan arkadaşım beş santim atmış, benden uzun olmasına rağmen.

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
18 yaşına kadar boy atabilirsin ama genetikte biraz kısa boyluluk olduğu için 1.70 e kadar filan çıkarsın diye tahmin ediyorum süt olayı o kadar da gerçek değil 13 14 yaşlarımda doktorum söylemişti sütün boya etkisi olmuyor diye ordan hatırlıyorum biraz

melihsooleawa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
18 yaşına kadar boy atabilirsin ama genetikte biraz kısa boyluluk olduğu için 1.70 e kadar filan çıkarsın diye tahmin ediyorum süt olayı o kadar da gerçek değil 13 14 yaşlarımda doktorum söylemişti sütün boya etkisi olmuyor diye ordan hatırlıyorum biraz
Süt içmenin haricinde zıplama egzersizleri de yapıyorum, okuduğum bilimsel makaleye göre zıpladıkça büyüme plaklarına sinyal gidip hormon yayıyormuş. Basketçileri örnek gösteriyorlardı bu açıklamaya.

melihsooleawa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
fazladan mesaj oldu moderatörler silebilir

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
İnşallah, hedefim o. Corona başından beri, beş ay geçti. Topu topu 2 santim atmışımdır, bu beni korkutuyor. Sınıftan arkadaşım beş santim atmış, benden uzun olmasına rağmen.
Ama dediğim gibi sadece bir tahmin 17 yaşımda boyum 1.79 du 18 e geçtiğim yıl 1.80 oldum 1 senede sadece 1 cm uzadım

melihsooleawa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi geceler. Saat on bire doğru gidiyor ve 11.00 - 02.00 arası büyüme hormonunun en çok salgılandığı saat aralığıymış, önerileriniz varsa lütfen mutlaka yazın. Yarın gün içerisinde okuyacağım.

Frieza

Asistan
Reaksiyon puanı
87
Süt’ü zaten boyum uzasın diye içme ama iç çünkü uzama’da güçlü ve sağlıklı kemikler sağlar sonuçta boyun uzadıkça kemiklerinin de irileşmesi lazım uzun ve ince kemikli olmayı şahsen kimse istemez. Aynı şekilde fazla içmekte iyi değil günde 2 bardak gayet yeterli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Süt’ü zaten boyum uzasın diye içme ama iç çünkü uzama’da güçlü ve sağlıklı kemikler sağlar sonuçta boyun uzadıkça kemiklerinin de irileşmesi lazım uzun ve ince kemikli olmayı şahsen kimse istemez. Aynı şekilde fazla içmekte iyi değil günde 2 bardak gayet yeterli.

Bol bol egzersiz yap ağırlık çok kaldırma esneme hareketleri yap ve bol bol basketbol oyna çok etkisi var en önemlisi sağlığına dikkat et ve sakatlanmamaya dikkat et bunları yaparken.

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
bu başlığı daha önce cevapladığımı biliyorum aynı kişimi yoksa başka kişimi başlık açtı bilemedim hocm boy birşey ifade etmiyor inanaın bana

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Çok kafana takma sadece sağlıklı beslen fazlasıyla uzarsın.14 yaşımdan 15e geçerken yaz tatilinde yani 3 aylık sürede tam 11cm uzamıştım.Her an her şey olabilir yani dert etme ama sağlığına dikkat et boyun uzamasında en önemli faktör beslenme.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Some ergen problems... Bu kadar takıntı yapma devede de boy var neticede. Genetik bir şey ve yaptıklarının çok da bi yararı dokunmaz.

melihsooleawa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar boy bir şey ifade etmez mesajlarına son verin lütfen. Modellik yapmak istiyorum, yüzüm buna elverişli fakat fiziğin ne de kadar büyük rol oynadığını bilirsiniz.

Ayrıca ilk defa bu forumda konu açıyorum. @MMTKR

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Arkadaşlar boy bir şey ifade etmez mesajlarına son verin lütfen. Modellik yapmak istiyorum, yüzüm buna elverişli fakat fiziğin ne de kadar büyük rol oynadığını bilirsiniz.

Ayrıca ilk defa bu forumda konu açıyorum. @MMTKR
hocam bu kadar dert ediyorsaniz care emin olun burda değil doktara gidin manken olacak tipinkz varsa başarılar hayata yakışıklı olmak zor dur xd

formica

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
347
Merhaba, bu tamamen şans, genetik bir durum olsa 166 cm olurdum hem annem hem babam 166 cm, ben 173 cm'yim.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Hocam 20 yaşına kadar uzayacaksın kesin olarak söylüyorum takılma bu kadar çok uzun olmanın da hiçbir avantajı yok. :)

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554
Boyun eğer ortalamanın altındaysa boyun birden uzar.

melihsooleawa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İnşallah, destek mesajlarınız için teşekkür ederim. Ağabeyim babamı geçiyor 3 santim ile. Benimde rotam abim ile eşdeğer boy olmak.

melihsooleawa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
basket oynuyorum usta zaten de sadece okulda beden günleri :d

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Gen muhendislerimiz gelsin
@_Zaur_
@nixc0r
@Mr.Zeytin63
Ve ennnn önemli @defacerGLD
Gen Müh. :D Acayip Adamsın @defacerGLD :) Kardeş Boyun Uzaması Her Yıl Ortalama 5cm'dir Eğer Basket Oynarsan, Yüzersen, İp Atlarsan Bir Yılda 10cm Uzarsın Boy Uzaması 20'li Yaşlarda Bitmeye Başlıyor Ona Göre Bol Bol Spor Yap Yeter Özellikle Protein Al Süt-Yumurta vb... Eğer Besinlerde Protein Eksikliği Çekiyorsan Biraz Protein Tozu İşini Görür :) Boyun Uzamasındaki En Büyük Etken Yüzmek Ve Basket Oynamak Yani Bol Bol Zıplamak Ben 2 Sene Önce Günde 300 Kere Hiç Durmadan Zıplıyordum İp Atlar Gibi Gerçekten Faydasını Gördüm Bu Arada Erkeklerin Boyu Uzamaz Erkekler Boy Atar Kızların Boyu Uzar :)

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Aga ben yaşıma göre acayip uzunum bi +ım yok siz niye bukadar istiyosunuz ki uzamayı merak ettim.

Basketbol oyna.Hem havan olur hem boyun uzar hemde hobi sahibi olusun.
Futbol daha havalı bence reis.

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Aga ben yaşıma göre acayip uzunum bi +ım yok siz niye bukadar istiyosunuz ki uzamayı merak ettim.

Futbol daha havalı bence reis.
Malesef Basket Daha Havalı Kızlar Basketten Daha Çok Hoşlanır :/