Boş harddiske format atamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

enes3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadşlar merhaba uzun süredir çözmeye çalıştığım sorunu sizlere danışmak istedim.
Yedek Bilgisayarımın eski p4 anakartlı sistemini p5 anakart ile değiştirdim.Ancak format atamıyorum Format atacağımda Bekleyin yazısı geliyor(xp format) Ancak ilerleme olmuyor.
Harddiski arkadaşımın bilgisayarında formatladım getirdim onda formatladı anlayamadım neden oldu.
Onda atılan formatla da xp yerinde sürekli restart attı yine olmadı bende şuan harddiski hiren's boot'taki yardımcı programlarla biçimlendirdim Formatta dediğim gibi harddiskten bölüm seçilen yere gelmeden bekleyin diyip kalıyor.
Sorun nedendir bilenler cevaplarsa memnun olurum.

Bu arada sata Driver kur diye yazanlar olmuş internette bu işe yarar mı ve harddiskimin sata driverini nerden bulurum markası seagate.
İyi Geceler

enes3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevap bekliyorum arkadaşlar bilenler lütfen es geçmesin.

enes3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lütfen yardım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada ufak bi düzenleme Harddisklerden pek anlamam laptop kullanıcısıyım zaten
Benim harddisk ide imiş Yani sata driver falan geçerli değilmiş.

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bıostan ahcı yı ıde yap yada sata yazarsa onu ıde yap

enes3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bulamıyorum ki öyle bi seçenek yok ide configuration var ondada sata ve pata var birde sata+pata var anlayamadım gitti

enes3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cdde hata yok ancak windows 7 denemeye çalışacağım

ali80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
linux le formatla sonra windows 7-xp yi dene

enes3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunu da denerim teşekkür ederim

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
cd-dvd boot seçeneği aktifleştirilmiş..amma yeni hdd takıyorsunuz yapmanız gereken "BİOS"pilini çıkarıp birkaç kez start düğmesine basıp(bios pilini çıkaracağınız zaman sistemin elektriğini tamamen kesin)bir-iki dakika sonra takın ..hdd nizi görecektir vede bozuk deyilse formata hazırdır..
saat ve tarih ayarlarını unutmayın..mümkünse sp2 veya sp3(entegre) cd ile format atın..

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bekleyin yazısında takılıyor ise
Sorun disk de yada disk in baglı oldugu sata kanallarında sorun olduğu anlamına gelebilir.

Bir ihtimalle cd/dvd sürücüsündende yapabilir.

Arkadaşınızın bilgisayarında nasıl format attığınız da önemli dir.

Arkadaşınızın bilgisayarınızda 2. Disk olarak takıp windows ortamında format attıysanız orda diskde sorun olduğu pek anlaşılmaz

Emin olmak için arkadaşınızın bilgisayarındaki diskin bağlantısını söküp kendi diskinizi takıp xp cd si ile biçimlendirmeyi o şekilde denemek en faydalısı olucaktır. Yada herhangi bir bilgisayarda hdtunepro ile test ederek diski test edebilirsiniz.

enes3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bekleyin yazısında takılıyor ise
Sorun disk de yada disk in baglı oldugu sata kanallarında sorun olduğu anlamına gelebilir.

Bir ihtimalle cd/dvd sürücüsündende yapabilir.

Arkadaşınızın bilgisayarında nasıl format attığınız da önemli dir.

Arkadaşınızın bilgisayarınızda 2. Disk olarak takıp windows ortamında format attıysanız orda diskde sorun olduğu pek anlaşılmaz

Emin olmak için arkadaşınızın bilgisayarındaki diskin bağlantısını söküp kendi diskinizi takıp xp cd si ile biçimlendirmeyi o şekilde denemek en faydalısı olucaktır. Yada herhangi bir bilgisayarda hdtunepro ile test ederek diski test edebilirsiniz.

Arkadaşımın bilgisayarında harddiskleri söküp attık şuan ubuntu indiriyorum yanında birde dvd-rw yi değiştirdim bakalım umarım çözerim

enes3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler farklı harddisk taktım yine aynı sizce nedendir hala çözemedim

ali80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
live cd xp ve lınux lerden sorunu halledecegin araclar var deneyin

Son mesajlar