Borcundan dolayı kapatılan hatta fatura gelmesi,

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
MErhaba Arkadaşlar

Evlendikten sonra kardeşim olduğu için evdeki internet hattını kapattırmadım,
kredi kartımdan otomatik tahsil ediliyordu, kartım süresi bitip değiştiğinde numara vs. değişti, ve otomatik çekim yapamamış bende dikkat etmedim

ilginç durum 1. 2. ay geçmiş hattı kesmişler, 3.4. ay faturası gelmiş kardeşimde çekindiği için bana söylememiş,
şimdi 1.2. ayı anlıyorum ödemedim kestin ee kestiğin yani hizmet vermediğin bir hat için ne parası fatura ediyorsun ?

daha önce böyle bir durumdan dolayı tüketici derneklerine başvuran veya dava ederek sonuç alan varmıdır ?

ttlane77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet ilginç değil hep gönderiyor bendede oldu

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
MErhaba Arkadaşlar

Evlendikten sonra kardeşim olduğu için evdeki internet hattını kapattırmadım,
kredi kartımdan otomatik tahsil ediliyordu, kartım süresi bitip değiştiğinde numara vs. değişti, ve otomatik çekim yapamamış bende dikkat etmedim

ilginç durum 1. 2. ay geçmiş hattı kesmişler, 3.4. ay faturası gelmiş kardeşimde çekindiği için bana söylememiş,
şimdi 1.2. ayı anlıyorum ödemedim kestin ee kestiğin yani hizmet vermediğin bir hat için ne parası fatura ediyorsun ?

daha önce böyle bir durumdan dolayı tüketici derneklerine başvuran veya dava ederek sonuç alan varmıdır ?

Sözleşmenizde üstüste 90 gün ödeme yapılmaz ise Tek taraflı fesh edilebileceği yönünde bir madde var. Eğer sabit ücretli bir tarifedeyseniz kullansanızda kullanmasanızda size fatura çıkmaya devam eder.

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
sabit ücretli tarife olmasının burda anlamı yokki
şöyle bir durum TTNET'in yaptığı

Araba aldınız yada ev, kredi ile 3. taksiti ödeyemediniz, banka gelip ver len anahtarı :) diyip elinizden alıp sizede kredi parasını almaya devam etmesi gibi bir durum bu ,

saçmalık ve tüketici haklarına aykırı bir durum, bu işe gönüllü avukatların mahkemeye taşıyıp 1 dava kazansa çok ciddi bir sonuç elde etmiş olur karar emsal olur ve tüm bu konuda mağdur insanlar paralarını geri alır,

adam'ın gücü yok ödeyemedi, birde hat kesildiği halde hala fatura geliyor,

suyunu kestim, ama 40 lira alırım, elektriğini kestim ama alırım arkadaşım her ay 100 tl ni gibi bir şey bu,

ozancengiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar birde şu açıdan düşünelim mi?:

*TTNET siz internet bağlantısı alırken aynen şu belgeyi verir ve bu belgenin 6.Maddesi Şöyledir:
6.1-TTNet tarafından HİZMET'e ilişkin faturalandırmaya alt yapı sağlayıcı tarafından ADSL hattının aktive edildiği tarih itibariyle abone bilgilendirilerek başlanacaktır.ABONE, TARİFE'si karşılığı tahakkuk ettirilecek ücretleri, faturada belirten son ödeme tarihine kadar ödemeyle yükümlüdür.Faturada birikme veya borç olması halinde tüketici kullanmasa bile faturanın sonraki aylarıda tahakkuk edilecektir.

bybuka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkdaslar buyrun ttnet hakkında sorularınızı yanıtlayalım....

ttnet

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnet borcundan kapalı hatta fatura göndermeye devam ediyor üstelik bir ay 85 tl diğer ay 120tl gibi rakkamlar.
Sonraki aya faiz uygulanabilir fakat gelen faturada internet ücreti alınmaya devam ediyor.
Verilmeyen hizmetin ücretlendirilmesi bu.!
Müşteri hizmetleri hiçbir konuda yardımcı olmadı.
Tüketici mahkemesine başvurucam.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
sabit ücretli tarife olmasının burda anlamı yokki
şöyle bir durum TTNET'in yaptığı

Araba aldınız yada ev, kredi ile 3. taksiti ödeyemediniz, banka gelip ver len anahtarı :) diyip elinizden alıp sizede kredi parasını almaya devam etmesi gibi bir durum bu ,

saçmalık ve tüketici haklarına aykırı bir durum, bu işe gönüllü avukatların mahkemeye taşıyıp 1 dava kazansa çok ciddi bir sonuç elde etmiş olur karar emsal olur ve tüm bu konuda mağdur insanlar paralarını geri alır,

adam'ın gücü yok ödeyemedi, birde hat kesildiği halde hala fatura geliyor,

suyunu kestim, ama 40 lira alırım, elektriğini kestim ama alırım arkadaşım her ay 100 tl ni gibi bir şey bu,

Borcundan dolayı elektriğini suyunu ödemeyemediğin zaman sana su faturası çıkarmıyorlar mı ? :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ttnet borcundan kapalı hatta fatura göndermeye devam ediyor üstelik bir ay 85 tl diğer ay 120tl gibi rakkamlar.
Sonraki aya faiz uygulanabilir fakat gelen faturada internet ücreti alınmaya devam ediyor.
Verilmeyen hizmetin ücretlendirilmesi bu.!
Müşteri hizmetleri hiçbir konuda yardımcı olmadı.
Tüketici mahkemesine başvurucam.

hocam

hattı kullanırsın 1 fatura çıkar.
hattı kullanırsın , eğer 1. faturayı ödemezsen hat kapanır.
1. faturayı ödemeyene kadar hattı kullandın mı ? evet
Dolayısıyla 2. fatura çıkması normaldir.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Bence sizi kekliyorlar ya öderse diye :) Ara müşteri hizmetlerini söyle ödemiyorum diye bakalım ne diyorlar ?

dovmee

Super Сasual Dating - Genuine Damsels
Reaksiyon puanı
2
Eski bir ttnet calısanı olarak mevcut surec su sekıldedir.
TTnet tek faturada hattı kapatmaz.2 ve daha ustu fatura varsa hat kapatılır.
Bu arada sana yine paketının sabıt ucretı gelmeye devam eder.
şimdi sorulara gelelim.
1)neden hattım kapalıyken borc cıkıyor.
ttnet derki: ben senin adına turktelekom santrallerinde bir port tutuyorum.onun ıcın t.telekoma aylık ucret oduyorum.bu nedenle fatura gelmeye devam eder.
2) hattım kapalıp acılıldıgında..hatta acılmasa bıle kapanmıssa 19 tl kapama bedeli yansır.
3) Uygulama mantıklımı
Şahsi fikrimii soyluyorum:
Kesinlikle sacmalık.
Somurgeci bi duzen uzerine kurulmus,tekel olmanın avantajını yasıyolar.
En mantıklısı konuyu yerel mahkemelere tasımak.
olumlu sonuc alınması durumunda.
gorsel ve yazıla basına bildirmek.
boylelikle ttnet denen firma
ayagını denk almayı ogrenir belki

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bence sizi kekliyorlar ya öderse diye :) Ara müşteri hizmetlerini söyle ödemiyorum diye bakalım ne diyorlar ?

bişi demiyorlar , sonuçta ödeyip ödememeniz Müşteri hizmetlerinin bilebileceği bir iş değil , direk avukatla muhattap oluyorsunuz :)

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
bişi demiyorlar , sonuçta ödeyip ödememeniz Müşteri hizmetlerinin bilebileceği bir iş değil , direk avukatla muhattap oluyorsunuz :)

Avukata yakayı kaptırdın mı iş karmaşık olur yağmurdan kaçarken doluya tutulursun :)

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
superonline ile aynı şeyi yaşadım borcumdan dolayı kapanan internet hattımı superonline ile olan anlaşmazlığımdan dolayı ödemedim 2 ay sözleşmem kalmıştı ve 1 aylık borcum vardı o bir ay içinde fatura çıkmış kesik olduğu halde sonra 1 ay daha geçti yani kapalı olan internete 2 ay kesik olduğu halde fatura geldi.. borçları ödeyip tüketici hakem heyetine başvurdum bir sonuç çıkarmı bilinmez

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Taahhütlü ise gayet mantıklı. Mesela örnek olarak, siz atıyorum 12 aylık bir taahhütname imzaladınız. Yani 12 ay boyunca anlaşılan ücret üzerinden parayı ödeyeceğinize dair söz verdiniz. Parayı ödemediğiniz durumda, verdiğiniz sözü tutmadığınız için ceza olarak hizmet durdurulmuştur.

Ama sırf siz sözünüzü tutmadınız diye verdiğiniz söz geçersiz mi olacak? Öyle olsa herkes kafasına göre verdiği sözden dönebilir. 12 aylık ücret ödeyeceğinize dair başta söz vermiştiniz bir kere. Haliyle o ücreti tahsil edeceklerdir.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
superonline ile aynı şeyi yaşadım borcumdan dolayı kapanan internet hattımı superonline ile olan anlaşmazlığımdan dolayı ödemedim 2 ay sözleşmem kalmıştı ve 1 aylık borcum vardı o bir ay içinde fatura çıkmış kesik olduğu halde sonra 1 ay daha geçti yani kapalı olan internete 2 ay kesik olduğu halde fatura geldi.. borçları ödeyip tüketici hakem heyetine başvurdum bir sonuç çıkarmı bilinmez

tahahhütle bir ilgisi yok (tahh cezai bedeli çıkabilir)

Hocam hattınız kapandıktan sonra +1 fatura çıkması gayet normal durum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı durumdan müzdarip bir vatandaşım. hiçbir taahhütü olmayan ve taahhütsüz olduğundan dolayı ayda 59 yerine 81 tl ödeyen bir ttnet abonesiyim. 2 ay fatura ödemediğimden dolayı internetim kapatıldı. Bu gayet doğal ve TTNET in alacağını yasal gecikme faiziyle birlikte talep etmeside normal, hadi 20 TL kapama ücreti o da normal diyelim. faturayı ödeyip interneti açtırmak için gittiğimde karşıma o güne kadarki 5 aylık fatura tutarını çıkardılar. tüm ödemeyi yapmadan yada yapılandırıp çıkardıkları faturanın tamamını ödemeyi taahüt etmeden hattın kapatılamayacağını ve kapatılmadığı süre içinde her ay faturalandırmanın devam edeceğini söylediler. Ödenmemesi halinde icra takibini başlatlıacağıyla tehdit edildim. Bu resmen gasptır soygundur. Bunun için dava açmak zarunda kalınması devletin aczidir. vatandaşın namussuz şirketlerin insafına terk edilmesidir. kesilen elektiriğin ya da suyun aylık kullanıyormuş gibi faturalandırılmasından hiçbir farkı yoktur. sabit ücretli olsa ne yazar! hiçbir kullanım zamanı taahhütü yok zaten. yazıklar olsun böyle adaletede, kalkınmayada!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu nasıl bir saçmalıktır. aynı durumu yaşıyorum. ttnet taahhütsüz internetim fatura ödenmediği için kapandı. yani TTNET e 2 aylık internet borcum var bunu yasal faiziyle birlikte talep etmesi gayet doğal. fakat internet kesilmesine rağmen hizmet bedelinin anlamı ne? hiçbir sözleşme maddesi bunu açıklayamaz. zaten ödeyemediğim için kapanmış!! borcumu ödemeye gittiğimde toplam 5 aylık fatura faizleriyle birlikte karşıma çıkarıldı. ve ödeme yapmadan yada kredi kartıyla yapılandırmadan hiçbir şekilde kapatamıyorsunuz. faturalandırmaya devam ediyor. ve ödenmez ise yasal takiple tehdit ediliyorsunuz. düpedüz hırsızlık, düpedüz gasp! türkiyenin adalet sistemine nekadar güvenebilirim bilmiyorum fakat 2 aylık bedel dışındaki borcu kabul etmiyorum ve ödemeyeceğim!! ilk fırsatta tüketici mahkemesine başvuracağım.