Bootloader kilidini açmak garantiyi bozar mı ?

Bu konuyu okuyanlar

emresah41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar ,Xiaomi Türkiye garantili Redmi Note 6 Pro cihazımın bootloader kilidini google camera yüklemek için açtım ve root kullanmadan tek seferlik twrp ile yükledim şu an twrp yok cihazda başka hiçbir şey yüklemedim (Rom falan) hala orijinal romunda . Cihazımın garantisi bozulmuşmudur ve eğer bozulmuşsa bootloader kilidini geri katpatırsam düzelir mi ? Bu arada bu konu hakkında forumda konu bulamadım eğer varsa şimdiden özür dilerim yeni konu için

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Düzelir.
Arkadaş onlar virusludur neden açtınız.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Bootloader kilidini açmak garantiyi bozar. Ben direkt apk olarak kurdum GCAM i cihazım RN8

emresah41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Onun için deymez.
Bence deydi, normal kamerasından bin kat daha iyi çekiyor renk doğruluğu iPhone gibi hele gece modu çok iyi ama yinede bilmiyordum garantiyi bozucağını
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bootloader kilidini açmak garantiyi bozar. Ben direkt apk olarak kurdum GCAM i cihazım RN8
RN 7 ve üzerinde direk apk olarak kurlulabiliyor . Altında ilk önce camera2 API yı aktif etmek gerekiyor o da bootloader kilidini açmak gerekiyor

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Evet garantiyi etkiler fakat, geri kapatmaniz durumunda bir problem olmayacaktir.

Bizzat tarafimca denendi, sarj sorunuyla gonderdigim olmustu cihazimi.

Son düzenleyen moderatör:

emresah41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2.5 Yildir Xiaomi kullaniyorum 70 kusur ROM atmisimdir cihazima. Yeri geldi garantiye gonderdigim de oldu. Senin gibi birisine bunu anlatmak icin yazmiyorum zaten, sen bildigini okursun. Benim amacim arkadasa yardimci olmak. Bos konusma, cevap yazma bana.
Tanıştığımıza sevindim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Salla iyi salla kilit açarsan bozar.
Dediğim gibi , frima bile kendi açıp gönderdiği oluyor