Boot etme sorunu ?

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaslar bilgisarda windows web server 2008 yüklü format atacağım fakat boot olmuyor birtürlü ne yaptıysam olmadı yardımcı olurmsunuz ?

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
bilgisayarı açma düğmesine basınca bios ekranı gözükünce f9 a bas boot menüsü gelecektir oradan cd- dvd olanını seçersin önce ona bakacaktır.

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
sorun ordaya zaten kardesım ne yaptıysam cd boot olmuyor hatta 1-2-3 hepsını cd yaptım yıne olmadı

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
biosa girdin mi kardeşim sistemde dvd rw görünüyor mu bios boot sıralamasına bak. olmazsa dvd rom da bi sorun var demektir.

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
CDROM olarak gorunuyor onun dısında harıcı dvdrighter var onunla denetım yıne olmadı sorun baska ne olabılır bıostan baska bır ayarda mı sorun vardır ?

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
kullandığın dvd de bi sorun olabilir mi başka bi sistem cd si dene bakalım boot olacak mı

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
olmaması lazım baska arkadaslarda kullandı bu cdyı

ttm

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Benim pc CD-ROM dan boot olmuyor floppy seçince oluyor,bu durum hakkında bilgi verebilecek arkadaş varmı?

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
img0773xj.jpg

bios ayarlarında mı sorun var acaba?

Eslivya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullandığın cd de sorun olmadığından emin isen ki bence başka bir cd ile denemelisin kesinlikle, flash diskten format atmayı dene bence.

Bir şey de sorayım, biostan cd sürücüyü boot ayarladıktan sonra tekrar biosa girdiğinde ayarın kaydedilmemiş mi görünüyor yoksa cd sürücü göründüğü halde mi boot etmiyor?

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
son paylastıgım resme bakarsan aynı ordakı gıbı hersey kaydedılıyor. Sonra yenıden baslıyor boot from cd/dvd

press any key boot from cd/dvdv yazında enter 'a basıyorum -56 sanıye sıyah ekran gelıyor sonra wındows u baslatıyor

Eslivya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaydetmeseydi kesin biosu sıfırla diyecektim ama yine de denemende fayda var. Biosunu sıfırlamayı dene.

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
biosu sıfırladım yıne olmadı. press any key to boot from cd bır tusa basıyorum sonra wındows u baslatıyor ? yok mu bunun bir çözümü

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
CD bozuk arkaradasım.. yani söleki.. baska bir cd-dvd rom açabilir ama su an sendeki cd-dvd ram ile çalşmıyor... ya cd'yi yeniden yazacaksın yazarken en düşük hızda yaz ya da mevcut cdini çalıştıran başka bir cdrom bulup onu pcye tak... bu tür hatalar genelde cd ile cdrom arasındakiuyumsuzlıktan oluyor... yani senin cdrom bir çizik var diye okumaz baskasının ki okur o çizik olsada... ama sende 4 çizik olur okur.. vs...

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yeni bir cd olusturuyorum sımdı bakalım olacak mı

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yeni cd de sorunu cozmedı usb olayını deniyeceğim fakat usb bellegım kayıp :D

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 14:09 ----------

program bıryerden sonra donuyor kalan dosyaları bellege atmıyor

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
usb bellek 4 gb büyük olmasın Options > Quick format olarak ayarla ve programın usb biçimlendirmesine müsade et

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
sorun cozulmustur usb format sırasında tanımıyor klavyede usb oldugu ıcın bundan dolayı format atamıyorum

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
sorun cozulmustur usb format sırasında tanımıyor klavyede usb oldugu ıcın bundan dolayı format atamıyorum
Böyle bir sorun olmaması lazım çünkü BIOS Legacy seçeneği açılınca driver a gerek kalmadan makine donanımsal olarak USB portlarına takılan her şeyi kendi içindeki BIOS tarafından desteklenen IDE SATA gibi veriyollarına takılmış muamelesi yapıyor. Deneyimlerimden ben böyle olduğunu gördüm.

Yani hem USB klavye hem de USB bellek ile kurulum yaptım defalarca. USB boot ile ilgili yazılar bulabilirsiniz ama hep bir şeyleri eksiktir. Buna dikkat edin.

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Böyle bir sorun olmaması lazım çünkü BIOS Legacy seçeneği açılınca driver a gerek kalmadan makine donanımsal olarak USB portlarına takılan her şeyi kendi içindeki BIOS tarafından desteklenen IDE SATA gibi veriyollarına takılmış muamelesi yapıyor. Deneyimlerimden ben böyle olduğunu gördüm.

Yani hem USB klavye hem de USB bellek ile kurulum yaptım defalarca. USB boot ile ilgili yazılar bulabilirsiniz ama hep bir şeyleri eksiktir. Buna dikkat edin.

kardeşim yanılıyorsun ben sorunu cozdum usb klavyeyı tanımıyor format sırasında onun ıcın biostan usb klavye secenegını aktıf edılmesı gerekıyor unutmadan usb mouse da aktıf edersenız tum sorun cozulmus oluyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cd in korumalımı cdyi orjinal yap kardeşim ultraiso programıyla yapabilirsin internetten indirebilirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar ben bilgisayara format atacağım ama bios ekranında boot menüsü gelmyor yani yok o yzüden cd/dvd ekranı yok ne yapmalaıyım acil yardım lütfen :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cd den boot etmiyorsa biosa gir orda dizkin raid-ahci-ıde gibi seçenekler olur sırayla bunlardan birini seç olucaktır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pc yo acınca boot app menu cıkıyo normal ekran yok nasıl duzelır bu sıkıntı

Son mesajlar