Bodrum'da döner yediler 2.263 lira hesap geldi

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Ben cahil insana eleştiri yaptım ?
15 ülke ve yüzlerce mekan. Herşeyin farkındayım ben.
Umarım ucuz-orta-pahalı ve çok pahalı mekanlara gidip karşılaştırma yapmaya fırsatın olur.
Ben yeri geldi 100 $ a gece klübü kapattım yeri geldi 100 $ a hastaneye git gel taksi parası.
??

Her ülke de o tarz mekanlar var zaten orada haklısın , gidip 5000 birime de et yiyebilirsin 5 birime de yiyebilirsin. :)

Ben bir ailenin normal gıda ihtiyacından bahsetmek istedim.

iyi forumlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Bodrum'da döner yiyen kişilere 2.263 lira hesap geldi. Şimdi menüye bakmadan yemek yiyen kişiye bu para çok etki etmez bence?

Euro Olarak Birim Fiyatına Göre Hesaplama Yapılmış.
Euro Para Kullanan Biri İçin Bu Adisyon Ücreti Normal.
Yani Çok Değil Ama TL Karşılığı Fahiş Oluyor Haliyle.

Fakat Müşteri Yerli veya Yabancı Olsun Bu Fırsatçılık Doğru Değildir.

Burda Garip Olan Şey Zaten Dönerin TL Olarak Porsiyon Ücreti ki Gidip Yinenin Aklına Şaşıyorum.

Denetim, Rekabete Aykırılık, Vergi Durumu vs Araştırılmalı ki Vergi Kaçırmanın Önüne Geçinilsin.

Son düzenleme:

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Euro Olarak Birim Fiyatına Göre Hesaplama Yapılmış.
Euro Para Kullanan Biri İçin Bu Adisyon Ücreti Normal.
Yani Çok Değil Ama TL Karşılığı Fahiş Oluyor Haliyle.

Fakat Müşteri Yerli veya Yabancı Olsun Bu Fırsatçılık Doğru Değildir.

Burda Garip Olan Şey Zaten Dönerin TL Olarak Porsiyon Ücreti ki Gidip Yinenin Aklına Şaşıyorum.

Denetim, Rekabete Ayrkırılık, Vergi Durumu vs Araştırılmalı ki Vergi Kaçırmanın Önüne Geçinilsin.
yok onlar için bile fazla
300 euro ediyor yahu yukardaki arkadaşın dediği gibi adamlar 100 euro ile 1 aylık 2 aylık et alıyorlar
burası gibi değil

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
yok onlar için bile fazla
300 euro ediyor yahu yukardaki arkadaşın dediği gibi adamlar 100 euro ile 1 aylık 2 aylık et alıyorlar
burası gibi değil

:)

300 Euro’ya 2 Tane Koyun Kesersin veya Neredeyse Bir Dana.
Avrupadaki Hayvan Yetiştiricileri Müslümanların Kurban Kesimini Bildiklerinden Bayram Öncesinde Kuzu/Koyun‘un Maksimum Fiyatı 12@#0 Euro’dur. Kurban Bayramında Minimum 150 Euro ;)

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
:)

300 Euro’ya 2 Tane Koyun Kesersin veya Neredeyse Bir Dana.
Avrupadaki Hayvan Yetiştiricileri Müslümanların Kurban Kesimini Bildiklerinden Bayram Öncesinde Kuzu/Koyun‘un Maksimum Fiyatı 12@#0 Euro’dur. Kurban Bayramında Minimum 150 Euro ;)

Kim kimi tutarsa onu seviyor walla

halmer47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
allah aşkına o döner neyden yapılıyor pırlanta et mi o allah aşkına

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,092
Allahın Haram kıldığı Şeyleri yapıyorlar. O kazandıkları para Bu dünyada ne kadar işe yarasada ahirette işe yaramaz Cennet'e Para ile girmiyoruz. Eğer okumak istemeyen varsa turist kazıklayabilir ama sonucunada katlanır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Allahın Haram kıldığı Şeyleri yapıyorlar. O kazandıkları para Bu dünyada ne kadar işe yarasada ahirette işe yaramaz Cennet'e Para ile girmiyoruz. Eğer okumak istemeyen varsa turist kazıklayabilir ama sonucunada katlanır.
Hangi delile dayanarak haram fetvası veriyorsun? Çık açıkla.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Ben şaşırmıyorum artık, bir benzer durumu tanıdığım yaşadı. Tadığım Bodrum'da residansta 20000₺ verirken, diğerleri yanlış hatırlamıyorsam komuşuları 3500₺ veriyor.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Bodrum'da 2013-14 yıllarında bir mekanda viski açtırdıktan sonra 4-5 bin civarı hesap ödemiştim, ondan bu yana girdiğim her yerde fiyatlara bakarım :D
Özellikle bodrum tam bir tehlikeee

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
öyle ahlaksızların dükkanlarını kapatıcan vatandaşı soyan heryeri kapatmak gerek standart fiyat listesi yayınlıcan...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
hayır önce müşteri haklıdır ahlaklı esnaf müşterilerini yoluncak kaz olarak görmez göremez...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
yılda 100-200 bin lira kirayı 10 tl'ye döner satarak nasıl çıkaracağını anlatırsan hak veririm :)
onlarda müşteri olduklarık dükkan sahibinin kulağını çekmeli aşırı yüksek kira isteyip o kiranın vergisini ödemediğini maliyeye bildisinler...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
hayır önce müşteri haklıdır ahlaklı esnaf müşterilerini yoluncak kaz olarak görmez göremez...

Oldu olacak tabldot ile versinler yemekleride :)

Adamlar oralarda ürün değil konsept satıyorlar. Ona göre davranacan ona göre gidecen mekanlara.
Bodrumda mekanda viski açtırırsan 5000 lik olursun tabi. O günün şartlarında Git Orta halli bir tatil beldesine açtır 500 TL' öde gel bu işler böyle.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
onlarda müşteri olduklarık dükkan sahibinin kulağını çekmeli aşırı yüksek kira isteyip o kiranın vergisini ödemediğini maliyeye bildisinler...
Burası Türkiye kardeşim, burada herşeyin yolunu bulurlar :) Dükkan sahibi der vergisini de kiraya katarım kardeşim öyle birşey istersen :) Bunlar bilinmiyor mu, biliniyor. Göz yumuluyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sonra memlekette niye üretmiyorlar? derler üreticiyi,emekçiyi soyduklarından...

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Mekan lüks bir yer ise eyvallah beklenebilir. Ama kıytırık mekanda 2 döner yiyelim 20 lira bırakalım kafasıyla girip 3 binlik oldularsa adamlarda haklı tabi ki. Benim başıma gelse ödemem. Karakol mahkeme nereye kadar giderse. Bunlar bence bakıyor müşteriye biz bunları yolarız sonra kitliyorlar hesabı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oldu olacak tabldot ile versinler yemekleride :)

Adamlar oralarda ürün değil konsept satıyorlar. Ona göre davranacan ona göre gidecen mekanlara.
Bodrumda mekanda viski açtırırsan 5000 lik olursun tabi. O günün şartlarında Git Orta halli bir tatil beldesine açtır 500 TL' öde gel bu işler böyle.
Konsept satmaktan daha çok kaz yolmaya benziyor bu durum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Mekan lüks bir yer ise eyvallah beklenebilir. Ama kıytırık mekanda 2 döner yiyelim 20 lira bırakalım kafasıyla girip 3 binlik oldularsa adamlarda haklı tabi ki. Benim başıma gelse ödemem. Karakol mahkeme nereye kadar giderse. Bunlar bence bakıyor müşteriye biz bunları yolarız sonra kitliyorlar hesabı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konsept satmaktan daha çok kaz yolmaya benziyor bu durum.
öyleleri sopalık...