Bluetooth sorunu ???

Bu konuyu okuyanlar

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Arkadaşlar bugünpc için Bluetooth cihazı aldım ama nedense bir türlü kurup çalıştıramıyorum çalıştırmak ve telefnuma herhangi bir veri göndermek istediğimde benden şifre istiyor ama kutusundan şifre ile ilgili herhangi bir yazı veya konu yok ??? yardımlarınızı bekliyorum

model :Bluetooth usb dongle V1,2/V2,0

ROHS_Bluetooth_Dongle.jpg

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Şifreyi kendin gireceksin. Böylece telefonunda ve bilgisayarında cihazlar eklenmiş olacak. Hem bilgisayara hem de telefona aynı şifreyi gir. Önce tel'den sonra bilgisayardan sorar yanlış hatırlamıyorsam.

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
pesimist dedi ki:
Şifreyi kendin gireceksin. Böylece telefonunda ve bilgisayarında cihazlar eklenmiş olacak. Hem bilgisayara hem de telefona aynı şifreyi gir. Önce tel'den sonra bilgisayardan sorar yanlış hatırlamıyorsam.

İlk aşamayı yardımınla hallettim doğru hatırlamışsın şifre konusnda bilgisayardan telefona veri gönderebiliyorum ama telefondan bilgisayara göndermek istedğimde telefon bilgisayarı görüyor ama veriyi gönderemiyor bu nedendir ???

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
bilgisayara dosya gönderimini açman gerekiyor. Ama benim bluetooth seninkinden olmadığı için ona cevap veremeyeceğim. Benimkinde ikisi de cihazlarıma eklenince direk doya alıp gönderilebiliyor. Bir ayarı vardır bluetooth ile gelen programda. kurcala istersen.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba sorununuzun bir kısmını çözmüşsünüz diğer kısmındada ben yardımcı olayım.Telefondan pc'ye veri gönderirken ilk önce sağ alt köşede bulunan Bluetooth simgesine sağ tıklayıp "Dosya Al" seçeneğine tıklıyoruz.Bilgisayarımız veri bekleme konumuna geçiyor.Daha sonrada telefondan yollamak istediğimiz dosyayı bilgisayarımızın ismini seçerek yolluyoruz.Hepsi bukadar.

İyi günler dilerim.