Soru Bluetooth olmayan arabaya nasıl bluetooth özelliği getirilir?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
94
Şimdi teypte bluetooth yok. Ama bluetooth özelliği istiyorum. Nasıl kazandırırım?

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Çakmak girişine frekans yayıcı cihaz takılır. En kullanılmayan frekans olan 87.5'e ayarlanır. Arabanın teybinde radyodan 87.5 frekansı ayarlanıp cihazın frekansına girilmiş olur.
Telefondan da o cihaza Bluetooth ile bağlanıp şarkı açılır. Aynı şekilde hafıza kartı ile de o cihaza şarkı aktarabilirsiniz

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Arabada AUX girişi var ise Bluetooth adaptörler vasıtası ile bu yapılabilir. Yukarıdaki mesajda olduğu gibi FM frekansı ile de yapmak mümkün fakat ses kalitesi üst düzey olmayabilir o şekilde.
Araba teyplerine AUX girişi ekletmek de zor bir işlem değil bu arada, kolay gelsin.

Reaksiyon puanı
94
Arabada AUX girişi var ise Bluetooth adaptörler vasıtası ile bu yapılabilir. Yukarıdaki mesajda olduğu gibi FM frekansı ile de yapmak mümkün fakat ses kalitesi üst düzey olmayabilir o şekilde.
Araba teyplerine AUX girişi ekletmek de zor bir işlem değil bu arada, kolay gelsin.
Arabamda AUX var. Bana bir adaptör önerir misin?

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Bunun en temizi aracın radio multimedyasını söküp anakartından cd ye aux a giden yolu takip edip bir adet bluethoot modülü almak

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,234
En temizi Bluetooth olan teyp almak, tek din ise yuvan Sony mex 4300bt öneririm kullanıyorum dahili mikrofonu dahi mevcut ses çok keliteli güçlü geliyor ?

mctcnhrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Valla benim arabamda öyleydi 2. el almıstım sahibi şey yapmış dandik bi tane bt bişey almış ses açtıkça çok tiz sesi geliyordu sinirlerimi bozuyordu. Sonra fm radyo bt aldım çakmaklığıa taktım yine tiz sesi geliyordu. En sonda aux bt sağlam markadan bi adaptör aldım güç kısmı çakmaklık veya usb biyere taktım yine tiz sesi geliyordu artık ugrasmak istemiyordum . Yine aklıma şey gelmişti powerbanktan güç veriyim dedim sorun çözüldü ve adaptör cidden çok hoş ses veriyor baya kaliteli öneririm.

VintageAraba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bluethood bulunmayan araca bu özelliği eklemek için bir çok yöntem var. Pahalı olanı sistem satın almak. Sanıyorum ki bununda maliyeti işçilikle birlikte 2.5 civarı. Ucuz olan yöntem ise aux girişli aparatlar. Bir de bildiğim kadarıyla radyo frekansı algılayan aparatlarla telefonu bağlayabiliyorsunuz.