Bluetooth Kulaklık Sağ Sol Ses Dengesi Eşit Sorunu Çözümü

Bu konuyu okuyanlar

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Eğer kulaklığınız benim gibi bir tarafından ses az geliyorsa ses ayarlarından ayarlamak istediğinizde kulaklığın özellikleri gereği iki kulaklığın ses değerlerini farklı yapamazsınız çünkü bir kulaklık eşleşdiğinde diğeri de ona eşlendiği için bu ayarı değiştiremiyoruz.Bugün bu konu da bu ayarı devre dışı bırakıp eğer bir sorununuz varsa buna sorun bulacağız.
Kısaca yapmak isteyenler regedit'den şuraya giderek ordaki "DisableAbsoluteVolume" değerini 1 yapmaları yeterlidir.
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Bluetooth\Audio\AVRCP\CT"
Regedit ile hiçbir şey yapmayanlar için ise fotoğraflar ile anlatacağım.

ADIM 1: Windows+R tuşları ile başlatı açıp "regedit" yazıyoruz ve enter tuşuna basıp giriyoruz.
2021-04-17-min.png

ADIM 2: Karşımıza alttaki dosyalar gelicek ve "HKEY_LOCAL_MACHINE" dosyasının altındaki oka tıklayarak genişletiyoruz.
2021-04-17 (2)-min.png

ADIM 3: Açılan dosyaların içinden "SYSTEM" klasorüne tıklayarak genişletiyoruz.
2021-04-17 (3)-min.png

ADIM 4: System klasörünün altında açılan klasörlerden "ControlSet001" yazana tıklıyoruz ve genişletiyoruz açılan klasörler arasından da "Control"
klasörünü genişletip "Bluetooth" klasörüne tıklıyoruz.Açılan klasörlerden "Audio" klasörünü genişletiyoruz."AVRCP" klasörünü de genişletip
"CT" klasörüne giriyoruz.
2021-04-17 (4)-min.png

ADIM 5: Aradığımız klasöre ulaştık buradaki "DisableAbsoluteVolume" klasörüne çift tıklıyoruz.
2021-04-17 (8)-min.png

ADIM 6:
Açılan pencerede 0 değerini 1 yapıp tamam diyip çıkıyoruz.İşlemin başarılı olması için kulaklığınızın bağlantısını kesip
tekrar bağlayın ve ses ayarlarına girip ses denge ayarlarını yapabilirsiniz.
2021-04-17 (9)-min.png

Adımları doğru yaptığınız taktirde ses ayarlarını başarılı bir şekilde kendi sorununuza göre ayarlayabilirsiniz.Benim problemim
temizledikten sonra sağ taraftan sesin az gelmesiydi ve buna bağlı olarak ses ayarını sağa fazla vererek bir nebze olarak düzelttim.
Umarım işinize yarar,iyi forumlar.
2021-04-17 (10).png

Ekli dosyalar

• 2021-04-17 (4)-min.png
    2021-04-17 (4)-min.png
    101.3 KB · Görüntüleme: 140
  • 2021-04-17 (5)-min.png
    2021-04-17 (5)-min.png
    102.3 KB · Görüntüleme: 157

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Eğer kulaklığınız benim gibi bir tarafından ses az geliyorsa ses ayarlarından ayarlamak istediğinizde kulaklığın özellikleri gereği iki kulaklığın ses değerlerini farklı yapamazsınız çünkü bir kulaklık eşleşdiğinde diğeri de ona eşlendiği için bu ayarı değiştiremiyoruz.Bugün bu konu da bu ayarı devre dışı bırakıp eğer bir sorununuz varsa buna sorun bulacağız.
Kısaca yapmak isteyenler regedit'den şuraya giderek ordaki "DisableAbsoluteVolume" değerini 1 yapmaları yeterlidir.
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Bluetooth\Audio\AVRCP\CT"
Regedit ile hiçbir şey yapmayanlar için ise fotoğraflar ile anlatacağım.

ADIM 1: Windows+R tuşları ile başlatı açıp "regedit" yazıyoruz ve enter tuşuna basıp giriyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 148165
ADIM 2: Karşımıza alttaki dosyalar gelicek ve "HKEY_LOCAL_MACHINE" dosyasının altındaki oka tıklayarak genişletiyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 148167
ADIM 3: Açılan dosyaların içinden "SYSTEM" klasorüne tıklayarak genişletiyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 148168
ADIM 4: System klasörünün altında açılan klasörlerden "ControlSet001" yazana tıklıyoruz ve genişletiyoruz açılan klasörler arasından da "Control"
klasörünü genişletip "Bluetooth" klasörüne tıklıyoruz.Açılan klasörlerden "Audio" klasörünü genişletiyoruz."AVRCP" klasörünü de genişletip
"CT" klasörüne giriyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 148170
ADIM 5: Aradığımız klasöre ulaştık buradaki "DisableAbsoluteVolume" klasörüne çift tıklıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 148172
ADIM 6:
Açılan pencerede 0 değerini 1 yapıp tamam diyip çıkıyoruz.İşlemin başarılı olması için kulaklığınızın bağlantısını kesip
tekrar bağlayın ve ses ayarlarına girip ses denge ayarlarını yapabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 148175
Adımları doğru yaptığınız taktirde ses ayarlarını başarılı bir şekilde kendi sorununuza göre ayarlayabilirsiniz.Benim problemim
temizledikten sonra sağ taraftan sesin az gelmesiydi ve buna bağlı olarak ses ayarını sağa fazla vererek bir nebze olarak düzelttim.
Umarım işinize yarar,iyi forumlar.
Ekli dosyayı görüntüle 148176

Bende diyorum nden farklı lar sadsasadasdadsa

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ayrıca android de bu sorunu yaşıyor iseniz erişebilirlik duyma desteğinden sağ sol dengesinden ayarlayabilirsiniz. Hangi taraftan az geliyorsa o tarafa eşit gelecek şekilde ayarlayınız. Fakat normal bir kulaklığa geçerseniz bu ayarı tekrar eski haline geri getirmeyi unutmayınız.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Ayrıca android de bu sorunu yaşıyor iseniz erişebilirlik duyma desteğinden sağ sol dengesinden ayarlayabilirsiniz. Hangi taraftan az geliyorsa o tarafa eşit gelecek şekilde ayarlayınız. Fakat normal bir kulaklığa geçerseniz bu ayarı tekrar eski haline geri getirmeyi unutmayınız.
Onu denedim bip sesi dinletiyor ama pek işe yaramadı.
İstediğim sonucu bulamadım o yüzden moralim bozuk.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203

Son mesajlar