Bluestacks Bilgisayarı Yavaşlatır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar. Monster Abra bilgisayara sahibim, bu sene aldım. Yani normalde sistem olarak bir sıkıntım yok ama kafamı kurcalayan bir durum var.
Bluestacks rahat kullanım için biraz iyi bir sistem istiyor ancak söylediğim gibi benim anlatmak istediğim bu değil. Bu programın bilgisayarımda bulunması, açık değilken bilgisayarımı yavaşlatır mı? Performansını etkiler mi? Bunu merak ediyorum. Bir kaç apk dosyasını bilgisayarımda kullanmak için bu programa ihtiyaç duyuyorum. Programı kullanırken harcadığı ram miktarının falan bir önemi yok benim için, rahat kullanabiliyorum zaten denemiştim. Bahsettiğim anlaşılmıştır, işin arka planını kastediyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, teşekkürler.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Program çalışmıyorsa hiç bir şekilde sisteme yük olmaz. Sadece arka planda çalışmadığına emin ol yeter :)

342135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Çalışırken bir sistem çalıştırdığı için kasması normal kapalıyken kastırmaz ama arka planda bazı eklentileri çalışır kasmaması için onlarıda kapatmalısın. :)

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Kendi sitesinden indirin, korsana bulaşmayın, bir de eğer SSD kullanıyorsanız sorun olmayacaktır.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Program çalışmıyorsa hiç bir şekilde sisteme yük olmaz. Sadece arka planda çalışmadığına emin ol yeter :)
Çalışırken bir sistem çalıştırdığı için kasması normal kapalıyken kastırmaz ama arka planda bazı eklentileri çalışır kasmaması için onlarıda kapatmalısın. :)
Kendi sitesinden indirin, korsana bulaşmayın, bir de eğer SSD kullanıyorsanız sorun olmayacaktır.
Ben zaten kullanıp denemiştim, açıkken kasma vs gibi bir sorunum yok. SSD bulunuyor bilgisayarımda.
Kapalıyken bir zararı olmayacağını da sizden öğrenmiş oldum. Aslında ben de öyle düşünmüştüm ama bazı forumlarda sistemi çok yoran bir yazılım olduğunu ve bilgisayarda bulunmasının bile sisteme yük bindireceğini yazanlar olması kafamı karıştırmıştı, teşekkür ederim hepinize. Kuracağım.

342135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Diskin fazla doluysa sadece diskini yavaşlatır (yazma hızı okuma hızı düser biraz) onun dışında bir şey yok :)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Ben zaten kullanıp denemiştim, açıkken kasma vs gibi bir sorunum yok. SSD bulunuyor bilgisayarımda.
Kapalıyken bir zararı olmayacağını da sizden öğrenmiş oldum. Aslında ben de öyle düşünmüştüm ama bazı forumlarda sistemi çok yoran bir yazılım olduğunu ve bilgisayarda bulunmasının bile sisteme yük bindireceğini yazanlar olması kafamı karıştırmıştı, teşekkür ederim hepinize. Kuracağım.
Sadece bulunmasının durumu arkaplanda açık ise öyledir msconfig ile kapatabilirsijniz.