Blu-Ray film izlemek için

Bu konuyu okuyanlar

ob_oguzhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam arkadaşlar.

İnternette araştırma yaptım. En iyi görüntü kalitesine sahip video formatının Blu-Ray olduğunu gördüm ve anladığım kadarıyla Blu-Ray formatında film izlemek için gereken şeyler var.

Bilgisayara bu filmi takıp izleyebilir miyim? Yoksa bilgisayarın bu formatı desteklemesi için sahip olması gereken özellikler mi var?

Blu-Ray film satın alıp, oyundan sonra film arşivi yapma gibi bir niyetim var da

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Blueray filmler 50-100 lira arası değişiyor bunu tv den izliceksen lcd/led tv ve blueray oynatıcısı lazım bu oynatıcıların fiyatıda 200lira üstüdür kesinlikle.
Bilgisayardan izliceksen buna göre ekran kartı gerekmekte ve sistem çok eski değilse iyide bir mon tabi bu anlattıklarım indirerek izlemek için eğer sen filmi satın alacaksan blueray sürücüsü gerekir oda en son 400liraydı değişmiş olabilir fiyatı

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Yok almayacağım indireceğim dersen de 30 gb en az diye hatırlıyorum.

ob_oguzhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Blueray filmler 50-100 lira arası değişiyor bunu tv den izliceksen lcd/led tv ve blueray oynatıcısı lazım bu oynatıcıların fiyatıda 200lira üstüdür kesinlikle.
Bilgisayardan izliceksen buna göre ekran kartı gerekmekte ve sistem çok eski değilse iyide bir mon tabi bu anlattıklarım indirerek izlemek için eğer sen filmi satın alacaksan blueray sürücüsü gerekir oda en son 400liraydı değişmiş olabilir fiyatı
Ekran kartımın modeli Nvidia GT820M. Filmleri bilgisayardan izleyeceğim. Laptop ekranı 17,1 inç büyüklüğünde. Blu-Ray filmler için minimum inç sınırı mı var? Son olarak Blu-Ray sürücüsü nedir?

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Altında sınırsız fiber mi var ?