BlackBerry Storm 2'nin İlk Görüntüleri

Bu konuyu okuyanlar

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Apple'ın iPhone ile özellikle Amerika'da RIM BlackBerry'nin yoluna taş koymuş oldu ancak Kanadalı'nın bu kadar kolay pes etmeye niyeti yok gibi. İşte BlackBerry Storm 2'nin ilk görüntüleri!

Barselona'da yılın en önemli mobil etkinliği ve mobil dünyanın Oscar'ları olan Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi) 2009'da en yenilikçi teknoloji ödülünü BlackBerry Storm modeliyle alan RIM (Research In Motion) dokunmatik dünyasına iyiden iyiye ısınmak için ikinci hamleyi de gerçekleştirdi-gerçekleştirecek.
bbstrm21242504746.jpg

Yeni Storm 2 daha başarılı bir tasarıma sahip
RIM'in ilk dokunmatik ekranlı modeli ödüllü Storm beklenen heyecanı karşılayacak kadar etkili olmadı. Ama yinede ilk dokunmatik ekranlı model için hiç fena sayılmaz. Şimdi sırada yeni Storm modeli var. 2. jenerasyon BlackBerry Storm'un ilk görüntüleri Amerika'nın önde gelen BlackBerry sitelerinden CrackBerry'deki arkadaşların hummalı çalışmaları sonucu elde edilmiş.

Yeni Storm 2'nin Wi-Fi ve daha kolay yazmayı mümkün kılan TruePress teknolojisi ile yenilenmiş. Yeni Storm 2'de ekranın altında yer alan 4 tuşun da dokunnmatik hassasiyet kazandığı belirtiliyor. Telefonun kenarlarındaki düğmeler farklı kısayollar için atanmış. Cihaz ilk versiyona göre daha şık ve daha ince görünüyor. Kamerasının 5 megapiksel olmasını umduğumuz BlackBerry Storm 2 maalesef 3.2 megapiksel değere sahip kamera sunuyor. iPhone'dan kötü olmadığını tahmin etmek zor değil.
bbstrm2a1242504757.jpg

İlk Storm dokunmatik teknolojisiyle ödülü kapmıştı. Bakalım Storm 2 ne yapacak?
CrackBerry'deki dostlarımızın dediklerine bakacak olursak yeni Storm 2 selefine göre daha performanslı ve daha akıcı çalışıyor. Cihazın fiyatlandırması hakkında henüz net bir bilgi yok. Piyasaya çıkış tarihi olarak ise Amerika'ların hediyeleşmeyi pek bir sevdiği yılbaşı sezonu öngörülüyor.
Avea'nın şu günlerde çeşitli sürprizlerle önsipariş aldığı BlackBerry Storm (1.jenerasyon) ülkemizde nasıl bir pazar payına erişecek. BlackBerry'nin ilk versiyonuyla ülkemiz kullanıcılarının tanışmasına az kaldı ama daha fazlası için galiba 1 yıl daha beklememiz gerekecek.
:: Yeni BlackBerry Storm 2 ile ilgili düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net

dLL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BlackBerry Hayranı Olaraktan Bu Storm'un Baya Tutulacağını Sanıyorum.Çünkü Berrylerin Belirli ve Tutucu Kitlesi Var.Ki Her Zaman Kullanıcı Kitlesinide Memlun Bıraktı Şahsi Düşüncem.Merakla Bekliyorum 2.inci Jenerasyonda Ne Gibi Değişiklik Olacak.Benim Gibide Apple Firmasıda Bekliyordur Eminim :D Piyasa Kızışacak Gibi :) Biraz Estetiğe Önem Vermeli Diye Düşünüyorum Berry'nin :)

Cem Bu Çalışman İçin Ayrıca Teşekkür Ediyorum :) Beni Birazda Olsa Rahatlattın :)

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Biraz Estetiğe Önem Vermeli Diye Düşünüyorum Berry'nin :) Cem Bu Çalışman İçin Ayrıca Teşekkür Ediyorum :) Beni Birazda Olsa Rahatlattın :)
Teşekkürler,
Aslnda teşekkürü CrackBerry'ci arkadaşlar hak ediyor. İyi sızdırmışlar doğrusu.
BB Storm 2 daha iyi görünüyor ama bakalım beklenen havayı yakalayacak mı? Kitleyi genişletmeleri lazım zira.

joker10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2. nesil daha güzele benziyo,
teknoloji sitesinde neden dolaşıyorsunuz o zmaan yapılan teknolojilere gereksiz diyeceksiniz , saçma !!!

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
yeni cihazın en büyük artısı wifi özelliği, ancak bu şekilde iphone'a alternatif olabilir.