Bizim ülkeye katkılı olmamız bir şey değiştirmez, devlet kötü

Bu konuyu okuyanlar

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Ya Devlet'i eleştirince ''sabahtan akşama kadar boş boş duran'' konumuna düşürenleri anlamıyorum. Ya kardeşim beynin çalışmıyor mu? Gel sana bir örnekle anlatayım.

Ekran kartın (yani sen) istersen RTX 3090 olsun, işlemcin (yani devlet) Q9550 olduğu zaman bir halta yaramaz.

Ve de eğitim sistemi. Ülkemiz en kötü eğitim sistemi olan ezberci eğitim sistemini kullanıyor. Hiç kaliteli değil. Bir sınıfta 30 kişi var ve öğretmen o sınıftaki sadece 1 kişi anladığı için maaş alıyor. Bu ne saçmalık?
Üstüne üstlük eğer yardıma ihtiyacın varsa ve ananın karnından zeki ve kolay anlayan biri olarak doğduysan geçmiş olsun okulda bir halt başaramazsın. Kardeşim, bak anlamıyor musun, benim yardıma ihtiyacım var. Anlayamıyorum. Yok! Eğer anlattığım gibi biri isen diğer aptal konumuna düşüyorsun. Benim bir arkadaşım var, sınavları biraz kötü. Bu çocuk hocaların gözünde aptal, tembel bir çocuk. Ama benim gözümde çok iyi bir futbolcu.

Ekonomi açısından zaten Afrika'dan da kötüyüz. Dolar 8 TL demek ne ya! Bir de vergiler. İçimizden geçtiler. Bir araba alırken 4 araba fiyatına almak istemiyorum ya. Bıktım! Ya kardeşim sen neden başka ülkelere 5 milyon-10 milyon bağışta bulunuyorsun? Kendi insanın aç! Bu seni neden ilgilendiriyor diye soracak olursanız, bu bana az önce anlattığım vergiler olarak dönüyor.

Cidden bıktım ya. Böyle ülke olmaz olsun.

Silivri soğuktur şimdi.

Son mesajlar