Soru Bize tanınan devamsızlık süresi neden çok az?

Bu konuyu okuyanlar

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
10 gün özürlü 10 gün özürsüz okula gitmeme hakkımız var. Tamam burada sorun yok ama çok garip olan 5 gün gitmezsek belge alamıyoruz. (Takdir teşekkür) 10 gün özürsüz hakkını geöersek sınıfta kalıyoruz. Eğer hastayken (korona dışı) de 10 günden fazla okula gelmezsen sınıfta kalıyorsun. Hocaya sorduk hasta olmamaya çalışacaksınız dedi. Saçma değil mi? Korona zamanındayız herkes kolayca hastalanabiliyor ve Bize anlayış göstermiyorlar. Büyük ihtimalle 2. dönemde devamsızlığımız sıfırlanmayacak. Resmen Saçmalık! Sizde durum ne arkadaşlar? Sizde aynı durumumu yaşıyorsunuz?
Katılıyorum, özürsüzlük durumunda 10 gün gayet az. Keyfi okula gelmek istemiyorsa yazılmasın. Fakat adam belki kötü birşey geçirdi, okula gelecek morali yok. Mesela babası öldü ne yapacak bu adam ağlayarak derse mi girecek ? Sığır olmayın boş yapan arkadaşlar.
Ve hastalık durumu için verilen devamsızlık hakkı da aşırı az 10 gün ne ya kaç ay okula gidiyorsun . Adam sana bildiğin 10 gün hasta olabilirsin diyor. Saçmalıktan başka birşey değildir bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okullarımız memur zihniyetinde çalışıyor. Saçma sapan kurallar var. Lisede mesela kılık kıyafete ve sakala karışılması. Şimdi diyeceksiniz ki, okula giren öğrencinin okul kıyafeti olmasa nerden bilecekler onun öğrenci olup olmadığını dimi?

Üniversitelere girerken turnike denen sistem var, öğrenci kartını basıyorsun ve giriyorsun kampüsüne. Bu kadar basit, istediğin kıyafeti giy, istediğin tarzda sakal bırak, istersen 10 metre saç uzat, karışan eden yok.

MEB ise, öğrencileri adeta askeriye sistemi gibi, kılık kıyafet zorunluluğu, saç sakal tarzları gibi saçma sapan sınırlamalara sokuyor. E, elinizin kolunuzun bağlı olduğu sistemde, 5 günlük devamsızlık zorunluluğu da olsa sınırı aştırmazlar. Tolerans göstermezler, üniversitede mesela hocalar diyor ki, derse girmek isteyen girsin, istemeyen çıksın, yoklama almayacağım. Tabi burada başıboşluk meselesi yok, artık 18-20 yaşına gelmiş, geri zekalı olmayan, sorumluluklarını bilen bir birey gibi gördükleri için...

Artık liselerimizde de biran önce esnetilmelere gidilmesi lazım. Olmaz böyle askeri düzen gibi. Bu disiplin değil, insanı sıkmaktır.
Katılıyorum, benim okulum en azından biraz esneklik sağlıyor. Mesela erkeklerde küpeye izin veriyorlar. Ya da saça falan karışmıyorlar, fakat okul forması zorunlu.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Katılıyorum, özürsüzlük durumunda 10 gün gayet az. Keyfi okula gelmek istemiyorsa yazılmasın. Fakat adam belki kötü birşey geçirdi, okula gelecek morali yok. Mesela babası öldü ne yapacak bu adam ağlayarak derse mi girecek ? Sığır olmayın boş yapan arkadaşlar.
Ve hastalık durumu için verilen devamsızlık hakkı da aşırı az 10 gün ne ya kaç ay okula gidiyorsun . Adam sana bildiğin 10 gün hasta olabilirsin diyor. Saçmalıktan başka birşey değildir bu.
Kesinlikle katılıyorum. Bazılarıda gidiyo dersten kaytarma gibi saçma sapan şeyler yazıyor. Keyfimden okula gitmek istemesenim zaten böyle bir konu açmam. Derslerimi dinliyorum ve çalışıyorum. Sadece Bu dönemde devamsızlığı biraz gevşetmek gerektiğini istedim. Halada anlamayan varsa çıksın bu konudan yani

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Kesinlikle katılıyorum. Bazılarıda gidiyo dersten kaytarma gibi saçma sapan şeyler yazıyor. Keyfimden okula gitmek istemesenim zaten böyle bir konu açmam. Derslerimi dinliyorum ve çalışıyorum. Sadece Bu dönemde devamsızlığı biraz gevşetmek gerektiğini istedim. Halada anlamayan varsa çıksın bu konudan yani
Evet.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Üniversitede devamsızlık hakkı daha az. Sıkmayın canınızı alışmış olursunuz. Üstelik üniversitede rapor da kabul edilmeyebiliyor :)

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Hastaneden veya sağlık ocağından alınan raporlar o 10 günün içine dahil mi?

ertanalgul0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İşinize gelmediği için saçma geliyor.
Neden işimize gelmiyor biliyor musunuz? Ben okulu istemsiz gittiğim bir yer olarak değil de severek gittiğim bir yer olarak görmek için elimden geleni yapıyorum ama inatla bizi soğutuyorlar okuldan. Hocaların bize karşı tavırları vs. bilmediğiniz için böyle konuşuyorsunuz şu an öğrenci olsanız bize hak verirdiniz diye düşünüyorum ama kendi fikriniz.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Neden işimize gelmiyor biliyor musunuz? Ben okulu istemsiz gittiğim bir yer olarak değil de severek gittiğim bir yer olarak görmek için elimden geleni yapıyorum ama inatla bizi soğutuyorlar okuldan. Hocaların bize karşı tavırları vs. bilmediğiniz için böyle konuşuyorsunuz şu an öğrenci olsanız bize hak verirdiniz diye düşünüyorum ama kendi fikriniz.
Size Katılıyorum Okulumuzdaki Matematik hocası 3 5 kişi konuşuyor diye not ortalamamizdan 10 ar puan kiracagini söyledi zor caz gecirdik salak aptal gibi cümleler sık sık kullaniliyor hocalar çok agresif ve saçma sapan şeylere kızıyorlar sınıf başkanıyım misal dersimiz boş nöbetçi öğretmeni çağırmaya gidicem başkan olduğumu nöbetçi öğretmen çağırmak istediğimi soylememe rağmen müdür yardımcısı sert hitaplarda bulundu ve beni geri yolladı okuldaki öğrencilere notundan kırma 3 hafta beden dersine çıkarmama gibi çeşitli cezalarda veriliyor bu durum bayağı üzücü

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Cins hoca her yerde olur, o zaman üniversite okuma. Üniversitede durum daha beter çünkü. Kaldı ki o yollardan bizde geçtik, ben hem çalıştım. Hem okudum.

ilkaybaki

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Ben liseye kadar devamsızlık çoktu yine de sınıfta kalmıyordum. :D