bitmek bilmeyen ekran kararmaları

Bu konuyu okuyanlar

KaGaİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
merhaba konu yada başlık yanlış olabilir özür dilerim benim 2 haftadır bir sorunum var 2 hafta öncesinden başlayalım . Her zamanki pazar akşamlarından biriydi ve bende güzel güzel videolar izliyodum bir anda ekranda çizgiler çıkıp düzelmeye başladı bende merak ettim ve görev yöneticisini açtım ve cpu ve ram in yüzdeleri çok fazlaydı herşeyi kapattım cpu normal 0 a indi ama ram hala 50 de duruyodu bu böle günler günler geçti ve bilgisayarımı win 10 a geçirmek istedim bi gece bıraktım win 10 olmuştu ama ana ekranda bile artık ram 60 70 lerde cpu ise 20 30 lardaydı sonradan sonradan oyunlarda siyah ekran hatası almaya başladım ve bu gün yine video izlerken bilgisayarım reset attı hemde hiç bişey yapmama ramen duymuştum cpu fazla artınca reset atması normal ama video izlerken olması çok berbat bişey şimdi bu yazıyı yazarken bile ekran gidip gidip duruyor bıktım ve bazen programlar siyah ekran veriyor 2 3 sn sonra ekran gidiyor 5 sn sonra ekran geri geliyor sistem bilgilerim aşşağıda bu arada ekleme yapayım ram alabilme şansım var ama cpu için biraz boğazdan kesmek lazım

Ekli dosyalar

• qweqweqweqqweq.PNG
    qweqweqweqqweq.PNG
    8.1 KB · Görüntüleme: 94
  • qweqweqweq.PNG
    qweqweqweq.PNG
    10.3 KB · Görüntüleme: 104

KaGaİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
İnternetten biraz baktım 2 kişi bu sorunun ramlerden kaynaklandığını söylemiş ram değiştirdiklerinde düzelmiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı chipsetinizde'de sorun olabilir.
sanırım evde bi kaç tane ram buldum deneyeceğim

KaGaİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
hayır olmadı yapcak bişey yok yaptırmaya götüreceğim ets 2 indirecektim o inerken pc kapanıyor gıcık oldum