bitcoin cüzdan çok riskli aman dikkat...

Bu konuyu okuyanlar

tekelok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba... Bu sabah telefonumda hiç kullanmadığım içinde para olmayan bitcoin cüzdan uygulaması kendi kendine 6gb işlem yapmıştır aman dikkat diyeyim umarım başıma bir olay gelmez. bu program yüklü olan tanıdıklarınızı da uyarın lütfen...

Screenshot_2019-10-19-10-25-28-736_com.miui.securitycenter.jpg
Screenshot_2019-10-19-10-26-43-709_com.miui.securitycenter.jpg

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Mining yapılmış olabilir mi, veya bir hata?
Kullandığınız cihaz nedir hocam

tekelok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
mi note 3
android 9 var.
program iki yıldır telefonda yüklü duruyor. ilk kez böyle bir şey oldu. sabah 8 de uyandım kotanın bittiğini gördüm.
şimdiye kadar hiç arka planda çalışmamıştı. galiba iphone geçmenin zamanı geldi yada nokia 3310 a :)

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
mi note 3
android 9 var.
program iki yıldır telefonda yüklü duruyor. ilk kez böyle bir şey oldu. sabah 8 de uyandım kotanın bittiğini gördüm.
şimdiye kadar hiç arka planda çalışmamıştı. galiba iphone geçmenin zamanı geldi yada nokia 3310 a :)
Uygulamayı silmeye ne dersin ??

tekelok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
şimdilik biraz bekleyeceğim aksi bir şey olur diye. uygulamanın datasını kapattım.
bir kaç ihtimal var
telefondaki bilgileri kopyaladılar.
birileri aralarında para transferi yapmış olabilir.
ddos atak yani bir yere saldırı
mining olabilir.
bitcoin parası olana Allah kolaylık versin program boşta iken böyle bir şey oluyorsa bir sabah gözünü açtığın koca bir sıfır ile karşılaşabilir

Ege072

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Telefonda mining. ?
Telefondan veya bilgisayardan hatta playstation 4' den bile mining yapılabilir acilen o uygulamayı sil ve bu fotoğrafı sakla eğer bitcoin mining suçundan ki bu bir suçtur polisler evine gelirse elinde fotoğraflı bir delil olmuş olur ama acilen silmen lazım yoksa fotoğrafta bir işe yaramayabilir.

tekelok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
aynen çok korkuyorum idam ederler diye. dalga geçiyorsun ha. sana öyle bir şey yazarım anladın sen ......

Ege072

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
aynen çok korkuyorum idam ederler diye. dalga geçiyorsun ha. sana öyle bir şey yazarım anladın sen ......
Ne dalgası ? Gerçekten diyorum git Google' a yaz araştır. Ben dalga falan geçmiyorum; bildiklerimi söyledim sadece al yorumu da sildim oldu mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

yorum silinmiyormuş onu farkettim

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
saçma sapan şeyler yükleyip suçu androide atmak yeni moda oldu...

demirdmr

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Benim böyle sorunum hiç olmadı. Bitcoini yanı sıra doge, ripple ve ethereum da alım satımı yapıyorum. İnşallah bu riskle karşılaşmam.

nathalierupert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Riskli olduğu baya belli de kazanç için seçmek zorunda kaldım ama sıfır sorun oldu bende, ilk başta afalladım borsayı felan suçladım destekten yazdım da yazdım şu cüzdanlar için adamlar her seferinde cevap da verdiler ama yeni olduğum için doğru yolu bulamamıştım hep karıştırmışım :) Valla benim üye olduğu Thodex borsası riski ortadan kaldırıyor. Benim gibi küçük müşterilerine bile risk bırakmıyorlar.