Bisikletimin ön lastiği sallanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Asddsa1020

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar benim bisikletim Salcano ng650 2016 29jant ve ben yolda bisiklet ile giderken ön lastik sallanmaya başladı ama yerinden çıkmadı sonra arkadaş ile baktık ve bilyeler dağalmış fln arkadaşı sizce internetten ne almalıyım bütce 40tl yada yaptirmak istesem kaça olur bu arada o bilyeler o açarken içindeki bı kaç eşya kayboldu

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Merhaba arkadaşlar benim bisikletim Salcano ng650 2016 29jant ve ben yolda bisiklet ile giderken ön lastik sallanmaya başladı ama yerinden çıkmadı sonra arkadaş ile baktık ve bilyeler dağalmış fln arkadaşı sizce internetten ne almalıyım bütce 40tl yada yaptirmak istesem kaça olur bu arada o bilyeler o açarken içindeki bı kaç eşya kayboldu
40 tlye bisiklet bulamassınız tek çare tamir.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İnternetten alırsan birazda tamir bilgin varsa kendin yapabilirsin. Yoksa bisikletçi yapar.
Bu muydu senin bisikletten düşen?

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Yok abi yeni bisiet istemiyorum tamir kaç TL tutar yada ürün kaç tldir
Yeni bir bisiklet 600-900 arası vardır ama eğer ikinci el istiyorsanız ben size bulabilirim 150-300 tl arası.Eğer tamir edecekseniz parça kaybettiğinden en az 60 tutar.

Asddsa1020

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Yeni bir bisiklet 600-900 arası vardır ama eğer ikinci el istiyorsanız ben size bulabilirim 150-300 tl arası.Eğer tamir edecekseniz parça kaybettiğinden en az 60 tutar.
Adam bisiklet alamayacak yanlış anlamışsın. Mesaj kasmak için mi yapıyorsun anlamadım. Demiş ki bisikleti tamir ettircem 40tl yi geçer mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet abi şimdi foto göndericem ama o bilyeler 29uyumlumu
Bakayım.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Adam bisiklet alamayacak yanlış anlamışsın. Mesaj kasmak için mi yapıyorsun anlamadım. Demiş ki bisikleti tamir ettircem 40tl yi geçer mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakayım.
Mesaj kasmak? Adam diyorki yeni bir bisiklet alsam yada tamir ettirsem ne kadar tutar lütfen kendinizi benimle karıştırmayın ben 8 aydır buradayım ve asistanım ama siz sizi sormalı.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Mesaj kasmak? Adam diyorki yeni bir bisiklet alsam yada tamir ettirsem ne kadar tutar lütfen kendinizi benimle karıştırmayın ben 8 aydır buradayım ve asistanım ama siz sizi sormalı.
Nerede yeni bisiklet alsam demiş? Sana bile yazmış yeni bisiklet istemiyorum diye.
8 aydır burada olman bir şey değiştirmiyor. Asistan olman da bir şeyi değiştirmez. Ben 2 aydır buradayım ve profesörüm ona bakarsan.
Çünkü okuduğumu anlıyorum.
Edit: 8 ay 27 Mayıs 2020?

ardagumus.08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kank belki lastikte boşluk vardır sök tak iyice sık

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Nerede yeni bisiklet alsam demiş? Sana bile yazmış yeni bisiklet istemiyorum diye.
8 aydır burada olman bir şey değiştirmiyor. Asistan olman da bir şeyi değiştirmez. Ben 2 aydır buradayım ve profesörüm ona bakarsan.
Çünkü okuduğumu anlıyorum.
Edit: 8 ay 27 Mayıs 2020?
Farkındamısınız bilmem ama biraz geri davranıyorsunuz ben orda ona öneriyorum eğer almak isterse diye ama sizin buradaki tek amacınız beni kötülemek ve profesör olman hiçbir şeyi değiştirmiyor.Burda gelip bilip bilmeden artistlik yapma.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Farkındamısınız bilmem ama biraz geri davranıyorsunuz ben orda ona öneriyorum eğer almak isterse diye ama sizin buradaki tek amacınız beni kötülemek ve profesör olman hiçbir şeyi değiştirmiyor.Burda gelip bilip bilmeden artistlik yapma.
Bilip bilmeden artistlik yapma ha!? Tamamdır. Benim sizi kötüleme gibi amacım yok. Konu kavgaya dönüşmesin. Sadece arkadaş yaptırmak ne kadar tutar demiş sen de bisiklet 40tl ye alamazsın demişsin. Sonra demiş zaten yeni bisiklet değil tamir diye?

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Bilip bilmeden artistlik yapma ha!? Tamamdır. Benim sizi kötüleme gibi amacım yok. Konu kavgaya dönüşmesin. Sadece arkadaş yaptırmak ne kadar tutar demiş sen de bisiklet 40tl ye alamazsın demişsin. Sonra demiş zaten yeni bisiklet değil tamir diye?
ss.PNG

Benimde amacım ne mesaj kasmak nede kavga çıkarmak siz olayı yanlış anlıyorsunuz suç benim oluyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Neyse daha fazla uzatmayalım fakat orada arkadaşı yazıyor.
Uzatmayalım diyorsun ben haklı çıkınca :)
Tamam hadi senin istediğin olsun.
Bir daha da başkalarına yok ben 8 aydır burdayım (olmadığın halde) sen yeni geldin vs. şeyler söylememeni tavsiye ederim.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
İnternetten Yanlış Alabilirsin Deneme İmkanın Olmaz Çünkü Bisikletciye Götürmeni Tavsiye Ederim

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
El aletleriniz varsa;
Mili çıkaracaksınız. Düşen bilyelerden alıp tamamlayıp geri takacaksınız. Ama mili çıkarıp takabilmeniz için ince anahtar gerekebilir.
Bence bisiklet tamircisine gösterin. 40₺'yi geçeceğini sanmam. Kendiniz o mili söküp takamayabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
1,056
Şansa bak bende bugün tamirciye gittim :) orijinal şanzımanım bozulmuştu gittim 25 liraya yenisini taktı yani sanada ucuz yapar sanırsam

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Uzatmayalım diyorsun ben haklı çıkınca :)
Tamam hadi senin istediğin olsun.
Bir daha da başkalarına yok ben 8 aydır burdayım (olmadığın halde) sen yeni geldin vs. şeyler söylememeni tavsiye ederim.
Uzatmayalım diyorum sen haklı çıkınca? Kardeşim ben hala dediğimin arkasındayım.Çocuğa öneride bulundum.Ve sen burda gelmiş boş yapıyorsun.Ve ayrıca olmadığın halde diyemessin yeni gelmiş fazlalık.

Reaksiyon puanı
0
Hiç internet felan uğraşma senin derdin bilye dağılmış bu şekilde binmeni önermem bir bisikletçiye götür derim bütçe konusundada 40tl net geçmez yani rahatça götürebilirsiniz

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Uzatmayalım diyorum sen haklı çıkınca? Kardeşim ben hala dediğimin arkasındayım.Çocuğa öneride bulundum.Ve sen burda gelmiş boş yapıyorsun.Ve ayrıca olmadığın halde diyemessin yeni gelmiş fazlalık.
Neden? 8 ay değilsin yalan mı? Aynen sen fazlalık dedin ben fazlalık oldum hemen. Hatta kahrımdan forumu bıraktım şimdi. Ben boş yapıyorum öyle mi? Ben sana başta yanlış söylediğini düzgünce anlattım. Konu buraya geldi hala söylediğimin arkasındayım diyorsun.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ama ben özellikle ceza almasını istememiştim. @Usain arkadaşı banlamasaydınız keşke.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Olay nedir, kısaca özetler misin?
Tamam: Konu sahibi apaçık bisikletimin tekeri sallanıyordu bilyeleri yere düştü internetten ne alıp tamir ederim ya da bisikletçiye mi götüreyim bütçem 40 tl dedi.
Bu banlanan arkadaş da 40tl ye bisiklet alamazsın dedi. Konu sahibi zaten bisiklet almayacağım dedi.
Ben de hem önerimi yaptım hem de dedim ki mesaj kasmak için mi yapıyorsun anlamadım burada ne yazıldığı açık dedim. Sonra bana boş yapıyorsun yok forumda fazlalıksın vs. dedi. Geçen de bir arkadaşla bu nedenlerden tartışmıştık. Ben haksız mıyım acaba @CoffeX

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
kendin yapma imkanın yok mu (alet edavat,anahtar takımı vs) zira bisiklette % 80 tamirini ben kendim yapardım.
Kendiniz yaparsanız ,yapmaya uğraşırsanız zamanla tecrübe kazanır,tamirciye ender gidersiniz.

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518
Tamam: Konu sahibi apaçık bisikletimin tekeri sallanıyordu bilyeleri yere düştü internetten ne alıp tamir ederim ya da bisikletçiye mi götüreyim bütçem 40 tl dedi.
Bu banlanan arkadaş da 40tl ye bisiklet alamazsın dedi. Konu sahibi zaten bisiklet almayacağım dedi.
Ben de hem önerimi yaptım hem de dedim ki mesaj kasmak için mi yapıyorsun anlamadım burada ne yazıldığı açık dedim. Sonra bana boş yapıyorsun yok forumda fazlalıksın vs. dedi. Geçen de bir arkadaşla bu nedenlerden tartışmıştık. Ben haksız mıyım acaba @CoffeX
Bence sen haklısın, zaten haklı olmayan banlanmış.