Bisikletim Çalındı Söylediklerim Dışında Ne Yapabilirim?

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Yaklaşık 1 saat önce komşum yardım edermisin diye çağırdığında farkettim sonra son 2 seferim de bu bisiklet nerede dedim çıktığım da balkonda da yoktu. En son fırına ekmek almaya ve şoka gitmiştim ondan sonra bisikleti içeri götürdüğümden eminim ama bina kapısı her zaman açık oluyor kediler girip çıksın diye hırsızda bundan faydalandı sanırım. Nedense kilidi olduğu halde bağlamıyordum ama istesem de bağlayamazdım su borusuna yetişmezdi ve orası dardı. Dışarı balkonda ise sırıtır kalırdı.
Abim dayıma haber verdi polise başvurduk onlar da ister şimdi ister sabah gel demişler. Yarın yan dükkandan kamera kaydına bakıcağız ve bizim sokaktakilere de bakalım diyeceğim bakılmazsa. Fatura bulamadık -şimdi annem garanti belgesi ve barkodunu buldu belki işe yarar daha 1 sene olmamış- ama o işi bir şekilde halledeceğiz. Babam sanayide oturuyor onu arar söylerim o da arkadaşlarına söyler. Sahibinden indirdim bildirimi aktif ettim Antalya'da yaşayanlarda bakarsa sevinirim. Fotoğrafları bırakırım.
Kırmızı Ümit bisiklet. Üstünde kilidi suluk yeri vs. var. Daha alalı bir sene anca olmuştu bu da eskisi gibi çalındı. Bu yaptıklarım dışında ne yapmalıyım etrafa baktık ama hırsız oraya bir yere atacak kadar salak değildir sanırım. Bırakacağım fotoğraflar ilk aldığım zaman da arkadaşımla çekindiğimiz fotoğraflardı ama bisiklet aynı bisiklet.
IMG_20200605_194338_245.jpg
3c8c0cf3-7849-4d6e-bf14-93fb60277854_1-min.png

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
989
Vakit kaybetmeden polise gidin söyleyin, polis bulur merak etme

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Geçmiş olsun dostum, inşallah bulunur.
İnşallah.
Geçmiş olsun öncelikle. Sahibinden, Letgo benzeri 2. El sitelere yoğun şekilde bakmanı öneririm. Ayrıca çevre bisikletçilere de resmini gösterip numaranı bırakırsan kimseye satamaz. Park, bisiklet yolu gibi yerleri de kontrol edin.
Bu mesajın aynısını diğer kullanıcıda da görüyorum ama o yöntem aklıma dursun. Koymak yerine satarlar bence. Babam sanayi de olmazsa yarın arar söylerim arkadaşları da baksın.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Bütün her şeyi yapmışsın.Hırsız küçük çapta hırsızsa eğer ya sanayiye ya hurdacıya(Eskiciye) ya da online olaraktan 2. el letgo,sahibinden gibi mobil mağazalardan satmaya çalışacaktır.Tek sorun hırsız az tecrübeli ise bisikleti farklı renke boyayıp üzerindeki suluk kilidi çıkarır(Kırar)Öyle satabilir.
Sen dedin de aklıma geldi.Bir keresinde kardeşime ayakkabı almıştık.İlk kez bu kadar bir ayakkabıyı beğenmişti.Alalı 2 hafta olmadan bir gün kapıya baktık.Ayakkabı yok.Onun yerine çamurlu bir eski kundura var.Şşırsak mı üzülsek mi gülsek mi :D Buralarda Hırsızlık çok nadir görülür.O da bize denk geldi.Bizde bu ''Ayakkabı hırsızı''na bir yere şikayet etmedik.Babam''Eğer satacak olsa kendi ayakkabısını neden buraya koysun.İhtiyacı vardır'' diyerekten çamurlu ayakkabıyı çöpe attı....

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Site etrafında kamera kayıdı varsa Polise başvur...

Şahsi olarakta yapabileceğin Letgo Sahibinden gibi siteleri takip et oralardan satmaya çalışabilirler.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Ben mi yanlış anlıyorum siz mi yanlış konuşuyorsunuz anlamadım. Başkasının çaldığı bisiklet için marka sıfır bisiklet mi verecek diyorsunuz?
Bende aynı şekilde dedim zaten.
Vakit kaybetmeden polise gidin söyleyin, polis bulur merak etme
Umarım, fatura yerine garanti belgesi var elimizde ama sanırsam fatura ya abimde vs. kalmış ya da hiç verilmemiş çünkü ambalajında yoktu. Fatura eğer yapabilirsek yeni alınmış gibi birşey gibi kesilicekmiş.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Bütün her şeyi yapmışsın.Hırsız küçük çapta hırsızsa eğer ya sanayiye ya hurdacıya(Eskiciye) ya da online olaraktan 2. el letgo,sahibinden gibi mobil mağazalardan satmaya çalışacaktır.Tek sorun hırsız az tecrübeli ise bisikleti farklı renke boyayıp üzerindeki suluk kilidi çıkarır(Kırar)Öyle satabilir.
Sen dedin de aklıma geldi.Bir keresinde kardeşime ayakkabı almıştık.İlk kez bu kadar bir ayakkabıyı beğenmişti.Alalı 2 hafta olmadan bir gün kapıya baktık.Ayakkabı yok.Onun yerine çamurlu bir eski kundura var.Şşırsak mı üzülsek mi gülsek mi :D Buralarda Hırsızlık çok nadir görülür.O da bize denk geldi.Bizde bu ''Ayakkabı hırsızı''na bir yere şikayet etmedik.Babam''Eğer satacak olsa kendi ayakkabısını neden buraya koysun.İhtiyacı vardır'' diyerekten çamurlu ayakkabıyı çöpe attı....
Sizinki de ayrı bir meseleymiş. Zaten küçük ilçede yaşıyoruz umarım küçük yer diye bulabiliriz.
Site etrafında kamera kayıdı varsa Polise başvur...

Şahsi olarakta yapabileceğin Letgo Sahibinden gibi siteleri takip et oralardan satmaya çalışabilirler.
Site değil ama tam işlek cadde nasıl cesaretse çalmışlar.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
İnşallah.

Bu mesajın aynısını diğer kullanıcıda da görüyorum ama o yöntem aklıma dursun. Koymak yerine satarlar bence. Babam sanayi de olmazsa yarın arar söylerim arkadaşları da baksın.
Diğer kullanıcı değişik bir şeyler yaşıyor.
Satma ihtimaline karşı il içindeki bisikletçilere haber vermen iyi olur.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Diğer kullanıcı değişik bir şeyler yaşıyor.
Satma ihtimaline karşı il içindeki bisikletçilere haber vermen iyi olur.
O kadar çıkmaz bence. Zaten küçük yer illa tenhada bir yerde satar.

Son düzenleyen moderatör:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Site değil ama tam işlek cadde nasıl cesaretse çalmışlar.

Çalanlar büyük ihtimal 13-15 yaşlarında çocuklardır. Başıboş gördülerse götürürler.

Ama sen genede bisikletin maddi değeri yüksek ise polise başvur ve etrafta kamera kaydı var dedimi onlar oralardan alır incelerler. ( Çok geç kalma yarın hemen başvur yoksa kamera kaydı bulamayabilirsin. )

CraYen

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Fazla uzağa gittiklerini düşünmüyorum o çocukların. Yani yakın yerleri araştırmanız daha iyi olabilir. Ruh haliniz de büyük ihtimalle şu:
Anlayabiliyorum. Bende yaşadım bu durumu, yapacak daha fazla şey yok gibi.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Arkadaşlar bisiklet geri geldi sanırım yeni taşınan komşulardan biri almış ev sahibinin sanarak ama habersiz almış çocuk sanırım. Yine de yarın sorucağız ama ev sahibi bu kimin demese haberimiz yok annem ses duymuş ama bakmamış. Sonuç olarak herkese teşekkür ederim akşam akşam gülsem mi bilemedim bir baktım yerinde bisiklet. Neyse herkese iyi geceler bol bol gülün artık bu mesaja. :tearsofjoy:

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Arkadaşlar bisiklet geri geldi sanırım yeni taşınan komşulardan biri almış ev sahibinin sanarak ama habersiz almış çocuk sanırım. Yine de yarın sorucağız ama ev sahibi bu kimin demese haberimiz yok annem ses duymuş ama bakmamış. Sonuç olarak herkese teşekkür ederim akşam akşam gülsem mi bilemedim bir baktım yerinde bisiklet. Neyse herkese iyi geceler bol bol gülün artık bu mesaja. :tearsofjoy:
Haydi geçmiş olsun :D

CraYen

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Boşuna yazmışım desene (!)

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,975
O nasıl komşuymuş öyle.?

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Benimde eskiden hiç unutmam.Bir yere taşınmıştık.Bisikletim kırmızı küçük bir bisikletti.Orada kalmıştı-eski apartmanda-.Bizim Çok kollayıcı arkadaşlarda(!)Parçalamışlar.Sökmüşler.Kendi bisikletlerinin hangi parçası eksikse onlara takmışlar.Bisikletimi kim söktü diyince de''Ben sökmedim diyorlar.''Bisikletinde değilim işin.Zaten büyümüştüm.İşin güven meselesindeyim.Yarın bir gün onlara muhtaç olup emanet verecek olsam nasıl korurlar orası aklıma takıldı.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Haydi geçmiş olsun :D
Valla şu dini filmler olur ya cidden öyle oldu sanki birden ışınlandı ama sanırsam yukarıdaki gençlerden biri ama habersiz de alınmaz ki ev sahibinin sansanda.
@~?????~, Geçmiş olsun. Neyse geri kavuşmuşun bisikletine. İyi bisiklet sürmeler. ?
Teşekkürler. Buyur gel birlikte sürelim. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

O nasıl komşuymuş öyle.?
Cidden ha tanımadan sevmedim defolsunlar apartmandan istemiyorum.
Benimde eskiden hiç unutmam.Bir yere taşınmıştık.Bisikletim kırmızı küçük bir bisikletti.Orada kalmıştı-eski apartmanda-.Bizim Çok kollayıcı arkadaşlarda(!)Parçalamışlar.Sökmüşler.Kendi bisikletlerinin hangi parçası eksikse onlara takmışlar.Bisikletimi kim söktü diyince de''Ben sökmedim diyorlar.''Bisikletinde değilim işin.Zaten büyümüştüm.İşin güven meselesindeyim.Yarın bir gün onlara muhtaç olup emanet verecek olsam nasıl korurlar orası aklıma takıldı.
O nasıl iş yav.
Bu arada çalınsaydı 2 ya da 3.bisikletim olacaktı. :D

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
SDN Form Dedektif ekibi bir faili meçhul olayı da sorunsuz çözdü.Dıtdıtdırıtdırıdırıdtdırıtttt

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Bir dahakine kitlemeden bırakma bisikleti buda sana ders olsun :D
İyi ki o kadar etrafı alevlendirmedik diyeceğim de yine bayağı kişinin haberi oldu ama bir kilit daha alıcağım ve bisikletime zarar vermeden düzgünce boruya ya da direkt 1 kilit ile yandaki sabit duran bisiklete kilitleyeceğim.
Günde en az 2-3 sefer dışarı bisikletle giden biri olarak benim için zor olacak ama eğer gitseydi servisimi de kaybetmiş olup okula yarım saat yürüyüp gelmek zorunda kalırdım. :sweatsmile:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Can havliyle diğer bir foruma da aynı konuyu ama orayı nedense hiç takip edemedim daha zar zor mesajlara cevap veriyorum ama burası gibi tam oturmadı oradaki konu neyse sonuç olarak yazan herkese teşekkür ederim. Akşam akşam filmlere konu olacak bir olay yaşadım bunu unutmam ama yarın ilk iş komşu mu almış onu sordurtmak. Şimdi de bisiklete kilit vurmaya gidiyorum ikinciyi de alırım ama inşallah kilit alışkanlığım da olur neyse ileri de belki bisiklet maceralım ve fotoğraflarım adlı bir konu açar bir şeyler paylaşırım tabi çalınmazsa.
İyi forumlar herkese. :tearsofjoy:

Son düzenleme:

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Sonuç olarak komşumun neden aldığını öğrendim.
Akrabası kaza yapmış kimseyi de bulamamış sokağa çıkma yasağı olduğundan, benim bisikleti almış. Zaten 4. katta oturuyor ama tanımıyordum kendisini. Sonra ev sahibi whatsapp'tan yazmış "kiracı Özcan almış özür diliyor" yazmış. Uzun bir süre gelmemesi de sanırım hastaneye gitmiştir ondan o kadar sürmüştür. Neyse sonuç olarak geri geldi çalınma vs. gibi bir olay yok. :D

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Artık bisikletini kilitlersin herhalde ?

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529
Geçmiş olsun. Çok pahalı bir şey miydi?