Birlikte Aç Seçeneklerini Kaldırma

Bu konuyu okuyanlar

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde internet üzerinden bi şey indirdim. Kurdum o sırada sanıyorum ki fotoğrafta belirttiğim CHROMİUM uygulaması inmiş. Zaten uygulamayı kurduktan sonra malwarebytes uyarı verdi ve sildim. Silinebilecek her yerden sildiğimi düsünüyorum. Elle de kontrollerimi yaptım. Sonrasında bu chromium adlı uygulamayı da her yerden sildim fakat resimde belirttiğim yerde çıkıyor. Son olarak oradan da nasıl silebilirim? Şimdiden teşşekkürler.
Fotoğraf

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde internet üzerinden bi şey indirdim. Kurdum o sırada sanıyorum ki fotoğrafta belirttiğim CHROMİUM uygulaması inmiş. Zaten uygulamayı kurduktan sonra malwarebytes uyarı verdi ve sildim. Silinebilecek her yerden sildiğimi düsünüyorum. Elle de kontrollerimi yaptım. Sonrasında bu chromium adlı uygulamayı da her yerden sildim fakat resimde belirttiğim yerde çıkıyor. Son olarak oradan da nasıl silebilirim? Şimdiden teşşekkürler.
Fotoğraf
Birlikte aç vb. kısmı kayıt girdilerinden silinebiliyor diye biliyorum.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Birlikte aç vb. kısmı kayıt girdilerinden silinebiliyor diye biliyorum.
Bu kısmı kayıt bilgilerine nasıl erişim sağlayabilirim? Bi zararı yok şu anlık ama gözü rahatsız ediyor işte.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
regedit'i açıp.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Chromium
Sekmesini silmeyi dene bakalım.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Tıkladığın zaman açılıyor mu?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Tıkladığın zaman açılıyor mu?
Hayır, birlikte açı açıyor yine.
Şu siteden Chat Engine indirip kurduğumda oldu bu olaylar. Daha önce başına gelen oldu mu? Malwarebytes 20 tane trojan buldu.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Cheat Engine kurulum aşamasında, "İsteğe bağlı teklif" çıkıyor. Size ek bir uygulama indirip indirmeyeceğinizi sorar. O sekmede bir tik kutucuğu oluşur. "Evet, *** programını bilgisayarıma kurmak istiyorum" şeklinde. O tik kutucuğunu işaretlememeniz gerekiyor. Eğer işaretlerseniz Cheat Engine ile birlikte o program da kurulur.
Gezginler sitesindeki açıklama şu şekilde:
1585997483865.png

Ayrıca Cheat Engine, çoğu anti virüs uygulamasında virüs olarak gözükür. Cheat Engine yardımı ile oluşturulmuş dosyalardaysa virüs programları yine uyarı verir.
Benim de kullandığım bir program.
Sorununuzu belki şu video çözebilir.
Bu videonun yorumlarında ise, bir kullanıcı sizinle aynı sorunu yaşamış.
1585997702946.png

O video olmazsa,
IOBit Uninstaller ile silme işlemi:

Son düzenleme:

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Cheat Engine kurulum aşamasında, "İsteğe bağlı teklif" çıkıyor. Size ek bir uygulama indirip indirmeyeceğinizi sorar. O sekmede bir tik kutucuğu oluşur. "Evet, *** programını bilgisayarıma kurmak istiyorum" şeklinde. O tik kutucuğunu işaretlememeniz gerekiyor. Eğer işaretlerseniz Cheat Engine ile birlikte o program da kurulur.
Gezginler sitesindeki açıklama şu şekilde:
Ekli dosyayı görüntüle 91966
Ayrıca Cheat Engine, çoğu anti virüs uygulamasında virüs olarak gözükür. Cheat Engine yardımı ile oluşturulmuş dosyalardaysa virüs programları yine uyarı verir.
Benim de kullandığım bir program.
Anladığım kadarıyla korkulacak bişi yok ama yine de kurmam bi daha kalsın. Bilgi için teşekkürler.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Anladığım kadarıyla korkulacak bişi yok ama yine de kurmam bi daha kalsın. Bilgi için teşekkürler.
Evet korkulacak bir şey yok. Birlikte aç kısmından silme zor olur muhtemelen.
Bilgisayara bir program yüklemiştim, programı silmeme rağmen masa üstüne sağ tıklayınca hala kalıntısı duruyordu.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Evet korkulacak bir şey yok. Birlikte aç kısmından silme zor olur muhtemelen.
Bilgisayara bir program yüklemiştim, programı silmeme rağmen masa üstüne sağ tıklayınca hala kalıntısı duruyordu.
Çok teşekkür ediyorum. Dersten sonra deneyip bilgilendireceğim.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Yeniden kontrol et. Bahsi geçen uygulamanın dosyası duruyorsa girdileri değiştirmeyi dene.
Silinmiş hepsi. Şunu da eklemek isterim chromium birlikte aç haricindeki her yerden silinmiş olması lazım. KNMX attığı videoları deneyip bilgilendireceğim..

Son düzenleme:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
İşlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
İşlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.
Tamamdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğiniz işlemleri uyguladım. KNMX attığın videolardakine göre zaten her şeyi silmişim. Hiç bir dosya yok chromium'a ait. Judge senin dediğin yerdeki chromium da silindi fakat birlikte açtaki duruyor. Onun çözümünü bulamadım maalesef :( İkinci videoda da zaten malwarebytes yüklüyor ben onu en başta yapıp silmiştim. Herhangi bir virüs veya chromium dosyası kalmadı herhalde.

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Kayıt defterinde ki bozuk girdileri düzelten herhangi bir program ile taratmayı dene.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Kayıt defterinde ki bozuk girdileri düzelten herhangi bir program ile taratmayı dene.
Göz zevkini bozması dışında bi sorun yaşatmadığı için pek gerek yok uğraşmaya gerek yok ve yeni PC olunca insan hafiften korkuyor da. O yüzden uğraşmayacağım daha fazla. Yardımlarınız için teşekkürler.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Merhaba arkadaşlar,
Bugün PCde gezinirken HKEY_CURRENT_USER\Software girmek geldi aklıma. Girdim ve dün sildiğimiz chromium ordaydı. Şimdi yeniden sildim. Dün sildiğimizde gitmişti, bugün yine gelmiş. Sebebi nedir acaba? Biraz tedirgin oldum şimdi. Ya bi de işin garibi kaldırma videolarındaki hiç bir yerde bulunmuyor benimki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

SORUN ÇÖZÜLDÜ
Dediğiniz gibi CCleaner Kayıt Defteri Düzenleyecisi ile tarattım. Birlikte açtan gitti. Malwarebytes taradım herhangi bir sorun olmadı. Elimle de appdata vs. klasörlerde baktım yok. Baştan beri çok yardımınız dokundu, teşekkür ederim.

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
SORUN ÇÖZÜLDÜ
Dediğiniz gibi CCleaner Kayıt Defteri Düzenleyecisi ile tarattım. Birlikte açtan gitti. Malwarebytes taradım herhangi bir sorun olmadı. Elimle de appdata vs. klasörlerde baktım yok. Baştan beri çok yardımınız dokundu, teşekkür ederim.

Rica ederim :)
Sorununuzun çözülmesine sevindim :)

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Sorununuzun çözülmesine sevindim :)

Affınıza sığınarak bi şey daha sormak istiyorum. Gündüz her şey bitmişti. Okeydi her şey. Bugün bi daha kayıt defteri düzenleyicisine girdim. Chromium oradaydı. Fakat birlikte açta vs yoktu. Sildim. Ccleaner taratttim. Kayıt defterinde sorun da bulmadı. Aslında sorum şu malwarebytes taratttim ve sorun yok. Görev yöneticisinde çalışmıyor. Başlangıçta açılmıyor. Bu virüs mü? Performansina da bi etkisi yok PCnin. Eğer virüs değilse daha fazla uğraşmayacagim. Sorum bu. Virüs mü değil mi?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Açık kaynak kodlu bir zımbırtı olduğu için kötü amaçlıda kulanılabilir. İndirdiğiniz bağlantı güvenilir ise kesinlikle sorun yok. Fakat indirme yaptığınız bağlantıya güvenmiyorsanız KRD ile falan da taratabilirsiniz. Sonuçlar temiz çıkarsa eğer kaygılanmanız gereken bir durum söz konusu değildir.

İçiniz rahat etmezse direkt format atarak her şeyi silede bilirsiniz.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Açık kaynak kodlu bir zımbırtı olduğu için kötü amaçlıda kulanılabilir. İndirdiğiniz bağlantı güvenilir ise kesinlikle sorun yok. Fakat indirme yaptığınız bağlantıya güvenmiyorsanız KRD ile falan da taratabilirsiniz. Sonuçlar temiz çıkarsa eğer kaygılanmanız gereken bir durum söz konusu değildir.

İçiniz rahat etmezse direkt format atarak her şeyi silede bilirsiniz.

Virüs olma ihtimali çok düşük duruyor. Çünkü indiren kişi sayısı çok fazla ve bi sorun duymadım. 6 gün oldu alalı PCyi. Daha çok şey kurmadan bi format iyi olacak ama bu günde yeni key aldım. En iyisi dediğiniz gibi ben bi kaspersky'la da taratiyim. Bi şey çıkmazsa böyle devam ederiz. Teşekkürler ?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Virüs olma ihtimali çok düşük duruyor. Çünkü indiren kişi sayısı çok fazla ve bi sorun duymadım. 6 gün oldu alalı PCyi. Daha çok şey kurmadan bi format iyi olacak ama bu günde yeni key aldım. En iyisi dediğiniz gibi ben bi kaspersky'la da taratiyim. Bi şey çıkmazsa böyle devam ederiz. Teşekkürler ?