Biriktirdiği 15 bin lirayı yanlışlıkla yakan kadına Berat Albayrak yardım etti

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Çankırı'da tıp fakültesi okuyan oğlunun eğitimi ve engelli annesinin tedavi masrafları için biriktirdiği 15 bin TL, çalınma ihtimaline karşı sakladığı kuzine sobada yanan Gülşen Hayta'nın (46) mağduriyeti, Merkez Bankası tarafından giderildi.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın telefonla arayıp, mağduriyetinin giderildiğini söylediği Gülşen Hayta, "Şunu anladım ki devletimiz her ne yaparsak yapalım yanımızda" dedi.
Screenshot_20200630-175147_Bundle.jpg

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Pablo Escobar aklıma girdi bir an ?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Instagram'da gördüğümde gülüp geçtim ama YouTube'da habere denk gelmiştim, gerçekten üzücü bir olay. Oğlu gelince banka hesabına yatıracakmış, evin kilidinde problem olduğu için en uygun yeri soba olarak görmüş. Allah yardımcısı olsun, zenginin çerez parası ama bu ablamızın hem oğlu için hem annesi için ayırdığı para hayat işte.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ucuz atlatmış. Geçmiş olsun kadına.

Para yakmak yasak diye biliyorum. Düşünsenize parası yanıp mağdur oluyor ve ardından paranın yanmasına sebep olduğu için ceza veriliyor. ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Açıkçası kadına ne kadar üzülsemde bu şekilde devlet tarafından parasının tekrardan verildiğinin söylenmesi bence saçma. ( Veriyorsada gizli verilmeli yada Vefa grupları flan verdi denmeliydi. )

Yarın öbürgün ipini koparan benim birikmişim vardı sobada yanmış devlet bana yardım etsin. Hırsızlar çalmasın diye paramı çöp kovasına saklamıştım çöpe atılmış. Hırsızlar çalmasın diye para mı çamaşırmakinesine koymuştum yıkanmış tarzı haberler görmeyiz inşAllah...

Son düzenleme:

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Açıkçası kadına ne kadar üzülsemde bu şekilde devlet tarafından parasının tekrardan verildiğinin söylenmesi bence saçma. ( Veriyorsada gizli verilmeli yada Vefa grupları flan verdi denmeliydi. )

Yarın öbürgün ipini koparan benim birikmişim vardı sobada yanmış devlet bana yardım etsin. Hırsızlar çalmasın diye paramı çöp kovasına saklamıştım çöpe atılmış. Hırsızlar çalmasın diye para mı çamaşırmakinesine koymuştum yıkanmış tarzı haberler görmeyiz inşAllah...
Maalesef ülkemizde yardımlar hep gösterilerek yapılıyor:(

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Maalesef ülkemizde yardımlar hep gösterilerek yapılıyor:(

Yanlış buluyorum.
( Devletin bir kurumu kolu yardım kutuluşu yardımcı olsa anlarım ama bizzat isim verilmesini doğru bulmuyorum. Kızılay yada ne bileyim vefa destek gurunu bu parayı tekrar verdi deseler anlarım ama bizzat Berat Albayrak konuştu parayı gönderdi flan yanlış bence. )

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bence bu yardım değil. Belki yardımcı olmak denilebilir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın yanan parayı yenileme yetkisi falan vardır muhtemelen.

Yoksa yanan para ülke ekonomisine zarar verir. Sonuçta basılan para durduk yere piyasadan yok oluyor.

• Beğen
Reactions: 023