Anket Bir Telefona En Fazla Kaç Tl Verilmeli

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
ben arada bazı teknoloji mağazalarına meraktan girerim tüm telefonları denerim s21 gibi cihazları elime aldığım zaman sanki elimde parçalanacak gibi geliyor hiç o apple’ın verdiği hissiyatı alamıyorum samsung gibi telefonların ekran ve kameradan başka bir olayı yok şimdi iPhone 12 pro max kullanıyorum o el hissiyatı o kullanışlı özellikleri falan s21’den çok daha üstte samsung telefona o kadar para verileceğine üzerine koy çok daha iyi bir telefon al
11 Pro kullandım şuan s21 ultra kullanıyorum, hertürlü 11 pro dan daha iyi bir cihaz. Bu yorumunuzla apple fanatiği olduğunuz çok açık bir şekilde anlaşılıyor.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
11 Pro kullandım şuan s21 ultra kullanıyorum, hertürlü 11 pro dan daha iyi bir cihaz. Bu yorumunuzla apple fanatiği olduğunuz çok açık bir şekilde anlaşılıyor.
herkesin görüşleri farklı olabilir ama Apple kalite açısından tüm markalardan üstün bu bir gerçek

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
3000 TL. Sonuçta telefon yani. Başına ne geleceği belli olmaz. 20.000TL verip klozetin içine düşme ihtimali de var. O yüzden en fazla 3000 TL verilir.

doganeren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
ko mik gelebilir belki ama ben a2 core samsung kullanıcısıyım. bana yetiyor ve yeterli geliyor. normal insanın 10.000 tl ücret alıyor demek memleketin % 80 nin amormal saymak demektir. dalga geçiyormusun anlamadım ya da doktor vs isen onu bilmem yoksa baba parası yemeyen bir insan verdiği paraya acır.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Bence 3.500 lirayı geçmemeli. Günümüz ekonomik koşulları da göz önünde bulunduğunda. Özellikle de kasım sonu efsane cuma (black friday) indirimlerinin bittiği gün telefon fiyatları şu anki aylara göre 500 ila 1.000 lira arasında oynadığı da göz önünde bulunulmalı.
Örnek verecek olursak Samsung M21 telefon aylar önce 2.300 lira iken şu anda 3.200 lira
Samsung M31 gibi güzel bir telefon aylar önce 2.600 lira iken şu anda 4.300 lira
Veya Realme 7 2.600 liralara kadar düşmüşken şu anda 3.300 TL
Yani size tavsiyem akıllı olun telefonsuz kalsanız dahi idare edin kasım sonunda alın.

Lrcaeqh

Asistan
Reaksiyon puanı
74
bence 4k ama 4.5k dan fazla olmamalı diyorsanki zenginim al iphone 12 pro

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bence 3.500 lirayı geçmemeli. Günümüz ekonomik koşulları da göz önünde bulunduğunda. Özellikle de kasım sonu efsane cuma (black friday) indirimlerinin bittiği gün telefon fiyatları şu anki aylara göre 500 ila 1.000 lira arasında oynadığı da göz önünde bulunulmalı.
Örnek verecek olursak Samsung M21 telefon aylar önce 2.300 lira iken şu anda 3.200 lira
Samsung M31 gibi güzel bir telefon aylar önce 2.600 lira iken şu anda 4.300 lira
Veya Realme 7 2.600 liralara kadar düşmüşken şu anda 3.300 TL
Yani size tavsiyem akıllı olun telefonsuz kalsanız dahi idare edin kasım sonunda alın.
Ya fiyatlar ucuzlamayıp dahada artarsa ne yapacağız telefonsuz kalma ihtimali var :)

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
kazancınla alakalı kimi 10k verir gözüne gelmez kimi 4k ya fazla der.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Ya fiyatlar ucuzlamayıp dahada artarsa ne yapacağız telefonsuz kalma ihtimali var :)
Yıllardır takip ediyorum ucuzlamayıp pahalılaştığı zamana hiç denk gelmedim :)
Zaten ağustos sonu yeni yeni modeller çıkmış oluyor kasım sonuna kadar çoktan Türkiye'ye gelmiş ucuzlamış oluyor bu hep böyledir hiç değişmez :)

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Reis ne kadar vermemizi istiyorsa o kadar verecez, 12 pro max a 4000₺ De vermemizi sağlar 20.000₺ de

12 alacaksa biri onu alacak zaten 3 ayda da borcunu kapattırır 48 ayda da kapattırır

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Neden insanların alacağı telefon modelleri maaşına göre belirleniyor insanların kafasında? Bu kişinin kendi seçimidir. Asgari ücret alan adam isterse S21 Ultra da satın alabilir. O adam bir şekilde gidip o telefonu almışsa, parasını ödemişse buna kim karışabilir ki? Maaşı o kadardır ama almak istiyordur, akıllı telefonlara ilgisi olabilir. İşi olabilir, kaliteli video çekmek, kaliteli fotoğraf çekmek istiyor olabilir. En iyisini kullanmak istiyor olabilir. Ya da uzun ömürlü olmasını istiyor olabilir. Yani alacağı telefonu belirleyen maaş değil, kişinin kendi isteğidir, ihtiyacıdır ya da kendi keyfidir. Ayrıca bu cihazların fiyatlarının bu hale gelmesinin sebebi ne markalar ne de tüketicilerdir. Bu ülkenin ekonomik durumuyla alakalı bir durum. Şimdi ben asgari ücret alıyorsam ve bir şekilde S21 Ultra alsam buna kim karışabilir? ABD'de yaşayan ve asgari ücretle çalışan bir kişi buradaki asgari ücretle çalışan bir insandan daha rahat satın alabiliyorsa sorun buradadır öyle değil mi? Yani en fazla şudur diyemem, kişinin kendi seçimidir diyebilirim.

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Konu hortlamış ama yinede yazayım dedim.

Kişiden kişiye değişir. Bana göre en fazla 3,300-3,500 verilir. Eğer oyun oynayan birisi isen daha iyisini alırsın.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Kasım ayında 4.yılı dolacak buradaki pek çok arkadaşın burun kıvıracağı 36 ay taksitle 750 ₺ aldığım Samsung telefonu kullanıyorum. Hiç sorun çıkarmadı. Müziğimi dinliyorum kitabımı okuyorum sosyal medya uygulamalarım var. Hiç restart bile yapmadım. 5000k fiyatlardan bahsediyorsunuz bu benim iki aylık maaşım. Paramız değersiz olabilir ama benim param bana değerli. Cihazım kulanılamaz hale gelince yine aynı şekilde bir giriş seviyesi telefon alırım. Oyun oynamıyorum ama oynasam yine ucuz bir cihaz ve yanında birde tablet alır büyük ekranın keyfini sürerdim. Değil telefon ne alırsanız alın kendinize ben bununla ne yapmak istiyorum diye sormalısınız. Paranızı sokağa atmayın.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Kasım ayında 4.yılı dolacak buradaki pek çok arkadaşın burun kıvıracağı 36 ay taksitle 750 ₺ aldığım Samsung telefonu kullanıyorum. Hiç sorun çıkarmadı. Müziğimi dinliyorum kitabımı okuyorum sosyal medya uygulamalarım var. Hiç restart bile yapmadım. 5000k fiyatlardan bahsediyorsunuz bu benim iki aylık maaşım. Paramız değersiz olabilir ama benim param bana değerli. Cihazım kulanılamaz hale gelince yine aynı şekilde bir giriş seviyesi telefon alırım. Oyun oynamıyorum ama oynasam yine ucuz bir cihaz ve yanında birde tablet alır büyük ekranın keyfini sürerdim. Değil telefon ne alırsanız alın kendinize ben bununla ne yapmak istiyorum diye sormalısınız. Paranızı sokağa atmayın.
Yanlış anlamazsanız, telefonunuzun modeli nedir?

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bence ideal telefon fiyati bir aylik maasini gecmemeli belki 1k gecebilir oda en fazla

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Galaxy grand prime +
Tahmin etmiştim ben de 4 yıl önce o fiyata almıştım bu telefondan ve hala kullanıyorum. İçine çok uygulama kurmadıktan ve gereksiz veri yüklemedikten sonra gayet iyi performansları var. Ben bazen küçük yarış, araba simulasyonu gibi oyunları da oynuyorum. Daha fazlası için de bilgisayar var.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Tahmin etmiştim ben de 4 yıl önce o fiyata almıştım bu telefondan ve hala kullanıyorum. İçine çok uygulama kurmadıktan ve gereksiz veri yüklemedikten sonra gayet iyi performansları var. Ben bazen küçük yarış, araba simulasyonu gibi oyunları da oynuyorum. Daha fazlası için de bilgisayar var.
Bellek sorununu 16 gb bir sd kartla çözdüm. Bütün foto ve videolar oraya gidiyor. Bazı uygulamalarıda sd karta taşımak mümkün. Facebook, Twitter, Instagram lite versiyonu yüklü. Oyunların pek çoğu taşınabiliyor bende boom beach dahil bir kaç oyun kurup oynamıştım. Halen kulanabilen bir cihaz.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Yani bana göre 3000TL.
Ama işyerinde S20FE kullanıyorum. Gerçekten 120Hz olayı, Samsung arayüzü filan derken kendi RN7 telefonumdan soğuttu beni. Şimdi az daha para verip pahalı ve iyi birşey alayım diyorsun ama teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki üç-beş ay geçmeden başka bir telefona kapılıyorum. En iyi alıp bozulana kadar kullanmak. 3000 - 3500TL' den fazlasına gerek yok :cool:

Yasin1675

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
eskiden 3000 tlydi şu an için ise 4000 tl en az da 3600 verilmeli bence 3600 den aşşağı telefon varsa da almayın kaçın ordan

xWhozz

Doçent
Reaksiyon puanı
346
En orta iPhone 11 alacak kadar bence çoğu özelliği var.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Hatırlıyorum da 6-7 sene önce normal bir telefonun fiyatı 3000 TL yi geçmezdi.
Ekli dosyayı görüntüle 159449

7 sene öncenin amiral gemisi iPhone 5 bile 3000 TL’yi geçmemişti.
Zamanla iPhone 8 serisi ve android amiral gemileriyle birlikte bu fiyatlar 5000TL’ye çıktı.

Son zamanlarda yeni çıkan iPhone 12 serisi, android tarafında katlanabilir telefonlar (z fold 2, mate xs) ve android amiral gemileriyle telefon fiyatları için üst sınır 20000TL’ye ulaştı.
Ekli dosyayı görüntüle 159451

Şu an ise 3000TL bütçesi olan biri de telefon alabilir, 20000 TL bütçesi olan biri de. Peki sizce bir telefona en fazla kaç TL verilmeli? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bence 5000 ideal, ne çok düşük ne de çok yüksek.
Bir telefona en fazla 10k verilmeli.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bence bir telefona istenildigi kadar para verilebilir bence herkes istedigi telefonu bir sekilde almali
İşte budur, benim de bahsettiğim şey bu. Ben sinir oluyorum, senin maaşın şu kadar bu kadardan fazla alma. Neden alıyorsun? Falan diye saçma sapan tepkiler verenler oluyor. Yani akıllı telefon veya pahalı bir akıllı telefon almak bir tür zenginlik göstergesiymiş gibi geliyor ya bu çok saçma geliyor. İnsanlar istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda istediğini alabilir. Asgari ücretle çalışan bir insan isterse S21 Ultra alabilir, mesele onun parasını verebiliyor olması ya da daha yüksek maaş alan bir insan gidip A serisi bir model satın alabilir. Bu modeller benim ihtiyaçlarımı karşılıyor diyebilir yani.