Bir Sonraki G7 Liderler Zirvesi Kanada'da

Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Katılım
16 Eylül 2016
Mesajlar
8,217
Reaksiyon puanı
2,988
Puanları
113
Yaş
19
bir-sonraki-g7-liderler-zirvesi-kanadada,voC2T-P9wkGhBQKtPrnrEw.jpg

İktidardaki Liberal Parti'nin bölge milletvekili Simard, gelecek yıl zirvenin Charlevoix bölgesindeki La Malbaie kasabasında yapılacağını duyurdu

Kanada'nın gelecek yıl G7 liderlerinin toplanacağı zirveye ev sahipliği yapacağı bildirildi.

Kanada resmi yayın kuruluşu CBC'nin haberine göre, 2018 yılındaki G7 Liderler Zirvesi, Quebec eyaletinin lüks tatil bölgesi olarak bilinen Charlevoix bölgesinde gerçekleştirilecek.

İktidardaki Liberal Partinin bölge milletvekili Caroline Simard, Radio Canada'ya yaptığı açıklamada, G7 Liderler Zirvesi için "gayriresmi onay" alındığını belirtti.

Milletvekili Simard, zirvenin Charlevoix bölgesindeki La Malbaie kasabasında yapılacağını aktardı.

Zirvenin, bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacağına işaret eden Simard, "Bu, Charlevoix için olağanüstü bir durum." dedi.

G7 Liderler Zirvesi için İtalya'da bulunan Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun da G7 toplantılarında bu konuda açıklama yapması bekleniyor.

Kanada, ilk kez 1981 yılında girdiği G7 topluluğunun liderler zirvesine bugüne kadar 5 kez ev sahipliği yaptı. G7, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve ABD dahil olmak üzere dünyadaki en zengin 7 ekonomiden oluşuyor. Topluluğun liderler zirvesi, her yıl üye bir ülkede gerçekleşiyor.

Kaynak: Bir sonraki G7 Liderler Zirvesi Kanada'da
 
Üst