'Bir senaryo yazdım yerin dibine battım'

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Oxford Üniversitesi'nden burslu eğitim kazandığını; ancak davet belgesinin annesi tarafından tandırda yakıldığını söyleyerek Türkiye'nin gündemine giren Mardin'li Şeyhmus Kino, şimdi zor günler geçiriyor. Sözlerinin gerçek dışı olduğunun ortaya çıkması üzerine ailesi dahil herkes tarafından kınanan Kino, yaptığından büyük pişmanlık duyuyor.

Haberlere konu olan senaryoyu iki yıldan beri tasarladığını ileri süren Şeyhmus Kino, üniversiteye gidemediği için çevresinden sürekli baskı gördüğünü, dikkat çekmek için böyle bir senaryoya başvurduğunu belirtiyor. Ailesinin sürekli 'neden okumuyorsun" diye kendisine tepki gösterdiğini kaydeden Kino, "Sürekli baskı altındaydım. Onun için bir senaryo hazırladım. Belki beni üniversiteye alırlar diye bu işe kalkıştım. Ama hayatımın en büyük hatasını yaptım. Pişman oldum. Herkesten özür diliyorum. Tek amacım üniversiteye gitmek ve iyi bir grafiker olmak." dedi.

RESİMLER GERÇEK DEĞİL, İMİTASYON

Oxford Üniversitesi'nden burs teklifi aldığı ve resim yarışmasında büyük ödül kazandığı şeklindeki sözlerinin gerçek dışı bir senaryo olduğunu itiraf eden Şeyhmus Kino, basına gösterdiği resimlerin de imitasyon (taklit) olduğunu dile getirdi. Kino, "Başka sanatçıların resimlerini yapıyorum. Ama ben çiziyorum. Kimsenin tablolarını çalmıyorum. Her şey taklitten ibarettir. Kendimi geliştirmek için böyle çalışma yaptım." açıklamasında bulundu.

Söylediklerinin yalan olduğunun ortaya çıkmasının ardından bulanıma girdiğini ifade eden Kino,Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde psikolojik tedavi gördüğünü dile getirdi.

Kaynak

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Akılsız başın bedeli...

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Haketmiş hiç üzülmedim. İnsan önce dürüst olacak.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Yalan olduğu belliydi zaten. Hiç ihtimal vermemiştim.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Afrika'ya bağışladığı (!) 350 bin lirayı geri istesin yeter ona :)

Nugets

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zorlama iş anca bu kadar gider. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.

v3l1baba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
helal olsun haberciler dahil herkes yedi numarayi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Iste bizim habercilerin ne kadar basit oldugunun kaniti hayir onu dinledin hadi seni inandirdi gercekmi diye hicmi aramadin sormadin yoksa sendemi bu yalanin bir parcasisiydin. Bir gazete Oxford'u arayip sormasa oyle herkes inanacakti.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
sen ve senin gibilerle doldu ortalık.herkes bir senaryo yazıyor.ona görede oynuyor.

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
gündem olmak ıcın herkes herseyı yapar arkadas..ben ne yapsam acaba :p

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Hayır herşey tamamda abii oxford un gönderdiği davetiyeyi tandırda yakmak ne yavv.:D:D

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
taklitler kolaydır bari 3-5 şey de kendin yapaydın oxfordlu :D