Bir Kağıt Alın ve Tam 1 Dakika Icinde Yanıtlayın.

Bu konuyu okuyanlar

FEDERAL60

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir Kagit Kalem Alip Asagidaki Sorulari Tam 1 Dakika Icinde
Yanitlamaya Calisin. Her Soruyu `bir` Kez Okuyun. Bitirince Yanitlarinizi Toplayin.

1. Bazi Aylar 30, Bazilari 31 Ceker; Kac Ayda 28 Gun Vardir?

2. Doktorunuz Size 3 Hap Verir Ve Bunlari Yarimsar Saat Arayla Almanizi Tavsiye Ederse, Ilaclarin Tamamini Bitirmeniz Ne Kadar Surer?

3. Gece Saat Sekizde Yatiyorum Ve Yatarken Guguklu Saatimi Sabah Dokuza Kuruyorum Kac Saat Uyurum?

4. 30` U Yarima Bolup 10 Eklediniz, Kac Etti?

5. Bir Ciftcinin 17 Koyunu Vardi. Surude Salgin Hastalik Oldu, Dokuzu Agir Hastalandi, Digerleri Oldu. Ciftcinin Kac Koyunu Var?

6. Sadece Bir Tek Kibritiniz Var, Icinde Bir Gaz Lambasi, Bir Gaz Sobasi, Ve Birde Mum Bulunan Karanlik Ve Soguk Bir Odaya Girdiniz... Once Hangisini Yakarsiniz?

7. Adamin Biri Dikdortgen Biciminde Ve Her Cephesi Guney Manzarali Bir Ev Insa Ediyor. Evi Kocaman Bir Ayi Ziyaret Ederse Bu Ayi Ne Renk Olur?

8. 3 Elma Vardi Ikisini Aldim. Kac Elmam Var?

9. Musa Gemisine Her Hayvandan Kacar Adet Aldi?

10. Chicago` Dan Hareket Eden 43 Yolculu Bir Otobus Kullaniyorsunuz. Pittsburgh` Da 7 Yolcu Binip, 5 Yolcu Indi. Cleveland` Da 8 Yolcu Indi, 6 Yolcu Tuvalete Gidip Geldi Ve 4 Yeni Yolcu Bindi. 20 Saat Sonra Philadelphia` Ya Vardiginizda Soforun Adi Neydi?

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
''9. Musa Gemisine Her Hayvandan Kacar Adet Aldi?''
Her hayvandan almadı ki!

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Biraz geç oluyor ama cevaplayayım;

1- Her ayda 28 gün vardır. Yani cevap 12.
2- 3 Tane hapı yarımşar saat arayla almak 1 saat sürer.
3- Bu sorudaki hinliği çözemedim. Normal cevap vereyim, gece saat sekizden kasıt akşam saati ise, akşam sekizde uyuyup sabah dokuzda uyanacak olan 13 saat uyumuş olur. Tabi eğer yatar yatmaz uyursa.
4- 30'u yarıma bölersek 60 eder. 10 daha eklersek 70 eder.
5- Ölen koyunları hariç tutuyorsan 8 koyunu kaldı. Yok onları da hâlâ koyundan sayıyorsan o zaman çiftçinin 17 koyunu var.
6- Muhtemelen önce mumu yakarsan diğerlerini de yakabilirsin denilecek ama saçma. Çünkü önce sobayı yakarsan sonra mumu sonra da gaz lambasını yakabilirsin. Ya da önce gaz lambasını yakarsan sonra mumu sonra yine sobayı yakabilirsin. Ama önce mumu yakmak şu açıdan en mantıklısıdır; mumu yakmak diğerlerine göre daha kolay. Kibriti kaybetme tehlikesi var diğerlerinde.
7- Adam dikdörtgen biçiminde ev yapmış ve her cephesi Güney'e bakıyorsa evi tam olarak Kuzey kutup noktasına yapmış demektir. Bu durumda ayının rengi de ancak beyaz olur.
8- Bu sorudaki hinliği de çözemedim, normal cevap veriyorum; 2 Elmam var.
9- Musa peyamber bir gemi yaptı mı bilemeceğim ma gemisine hayvanları almakla meşhur olan Nuh peygamberdir, Musa değil :) (ikisine de selam olsun)
10- Hesaplarıma göre şöforün adı kimliğimde yazıyor :)

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
exit(life) dedi ki:
3- Bu sorudaki hinliği çözemedim. Normal cevap vereyim, gece saat sekizden kasıt akşam saati ise, akşam sekizde uyuyup sabah dokuzda uyanacak olan 13 saat uyumuş olur. Tabi eğer yatar yatmaz uyursa.

Ne zaman uyanırsa o kadar uyumuş olur gibi düşündüm ben de :)

exit(life) dedi ki:
6- Muhtemelen önce mumu yakarsan diğerlerini de yakabilirsin denilecek ama saçma. Çünkü önce sobayı yakarsan sonra mumu sonra da gaz lambasını yakabilirsin. Ya da önce gaz lambasını yakarsan sonra mumu sonra yine sobayı yakabilirsin. Ama önce mumu yakmak şu açıdan en mantıklısıdır; mumu yakmak diğerlerine göre daha kolay. Kibriti kaybetme tehlikesi var diğerlerinde.

Burdaki hinlik de şu heralde: önce kibriti yakar :)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
iol dedi ki:
Burdaki hinlik de şu heralde: önce kibriti yakar :)

Eğer o hinlikten sayılırsa ben de şöyle derim o zaman:
Sadece bir tane kibritim olduğunu söylüyor, ama çakmağım olmadığını söylemiyor. Hatta belki kaynak makinem bile vardır :D

Düzenleme: Evet iol üçüncü soru hakkında haklısın :) Yani ne zaman uyanırsa o kadar uyumuş olur. Gerçi benim söylediğimde bir mantık hatası yoktu. 9'da uyanacak olsa.. diye başlamıştım. Ama senin dediğin bu sorunun cevabı :)