Bir Haber Sitesi Kodluyorum Ve Haber Yazmayı Pratik Hale Getirmek İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

AcemiYazılımcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bayadır bir haber sitesi kodluyorum ama haber yazmak çok uzun sürüyor bunu bir admin girişi gibi bir şey ile pratik hale getirme şansım var mı?
İstediğim şey tam olarak bir giriş bölümü ile giriş yapılarak siteye haber yazılabilmesi ve bu haberlerin anasayfaya ve konu ile ilgisi olan sayfalara düşmesini sağlamak. Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü kafayı yemek üzereyim

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
cms istiyorsun direkt. joomla ya da wordpress kullanabilirsin altyapı. tasarımını aynen aktarabilirsin hem.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Haber girişleri ve çıkışları için AdminLTE kullanabilirsin, haberleri veritabanında tutuyorsan işin oldukça basit fakat henüz statik olarak yapıyorsan yönetim paneli için işin dinamik tarafına geçiş yapman gerekiyor.
Edit: Paneli kendine göre düzenlemen gerekecek.

AcemiYazılımcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Saolun cevaplar için
Mesaj otomatik birleştirildi:

adminlte den kullanacağım şeyler ile haber yazabilirim değil mi?

Son düzenleme:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Saolun cevaplar için

adminlte den kullanacağım şeyler ile haber yazabilirim değil mi?
Temayı kullanabilirsin, yapman gereken şey sayfaları kendine göre ayarlamak. Mesela haber başlığı textbox, haber içeriği textbox, etiketler textbox vs. Navbar ve sidebar işini görür, responsive olması da iyi bir artı. En azından bunları yapmakla uğraşmazsın.

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Yalnız bu işlemleri yapabilmek için PHP bilginizin olması gerekiyor. Her şeyden önce PHP öğrenmenizi tavsiye ederim.

dgnttnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bayadır bir haber sitesi kodluyorum ama haber yazmak çok uzun sürüyor bunu bir admin girişi gibi bir şey ile pratik hale getirme şansım var mı?
İstediğim şey tam olarak bir giriş bölümü ile giriş yapılarak siteye haber yazılabilmesi ve bu haberlerin anasayfaya ve konu ile ilgisi olan sayfalara düşmesini sağlamak. Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü kafayı yemek üzereyim
Romayı baştan keşfetmek yerine seç bi cms kendine göre düzenle. Ben joomla'yı tavsiye ederim.

AcemiYazılımcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ileride yazılım mühendisi olmak istiyorum html css az buz biliyorum :) js kitabı almıştım ama hiç bi şey anlamadığım için ileride okumayı düşünüyorum :D

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Resimdeki sensen daha çok gençsin önce matematik, algoritma öğren, derslerine çalış. Javayıda zamanla anlarsın.
Js = JavaScript
ileride yazılım mühendisi olmak istiyorum html css az buz biliyorum :) js kitabı almıştım ama hiç bi şey anlamadığım için ileride okumayı düşünüyorum :D
JavaScript'i YouTube'dan da öğrenmeyi deneyebilirsin.

Önerilerim:

Bu playlist JavaScript öğretiyor:

Bu playlistde de, JavaScript ve birkaç kütüphane ile web sitesi tasarlanıyor:

AcemiYazılımcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bu resim 4yıl önceydi bu yıl biraz daha az bakıyorum lise sınavı var :D ama yazın tekrardan sık çalışmaya başlıcam.

Öneriler için teşekkürler

Laraver işimi görür mü?

Son düzenleme:

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Laravel işin başka bir boyutu, şu anda sadece PHP öğrenmenizi tavsiye ederim.

AcemiYazılımcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Simdi bu sefer ayrintili bir sey sorucam eger istedigim cevabi alirsam muhtemelen bi daha sormama gerek kalmaz. Simdi ben ilk basta bir haber bolumu istiyorum bu haber bolumune yazdigim haber resim ve baslik ile ana sayfaya dusmeli ve ne kadara haber yazarsam yazayim otomatik oraya atmali ve yazdigim haberler icin ana bir resim ve yazi olmali bunu admin paneli ile yapabilir miyim yapabilirsem nasil ayrintili bir sekilde yazar misiniz? Ve ana sayfami html mi php mi yapmaliyim?

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Php ve htmli kullanarak istediğiniz web sitesini, admin panelli bir şekilde yapabilirsiniz. Ama önce php'yi öğrenmeniz gerekiyor.
Zaten bunu öğrendikten sonra alıştırma yapa yapa mantığı kavrayıp, bu tür web siteleri yapabilirsiniz.