Bir güzel söz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Murataltug

Asistan
Sihrin hali budur; afsunlar, üfürür, her an hakikatleri başka bir şekle çevirir. Bir an gelir, insanı eşek gösterir… bir an gelir eşeği şaşılacak bir adam şekline bürür! Hz Mevlana
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gençlik bir çiçek, aşk da onun meyvesidir... Bu meyvenin yavaş yavaş olgunlaştığını gördükten sonra onu toplayan bahçıvana ne mutlu.”Monte Kristo Kontu, Alexandre Dumas

Ben Lâ kılıcıyla kurban olmuş bir âşığım. İsmail Peygambere mensup olanlardanım Canım, belâ davulunun nöbet vurulduğu yer! öldürülmeden çekinmem yok… Hz Mevlana

ok attı, beni de sevdalara saldı… Beni şükre de âşık etti, şekere de!
Öyle bir sevgiliye âşıkım ki Akıl da onun can da Hz Mevlana

Son düzenleme:

Murataltug

Asistan
varılan yerin tatlılığı, lezzetleri, seferde çekilen zahmetlerle ölçülür hz mevlana

insan, zenginlikte azgın olur
Rüyada Hindistan’ı gören fil gibi azar, kudurur. Fil, rüyada Hindistan’ı gördü mü filciyi dinlemez, azgın bir hale gelir. Hz Mevlana

Son düzenleme:

Murataltug

Asistan
Vefa ağaçlarından göklere yücelmiş kollar, kanatlar var... kökleri yerli yerinde de ferileri gökte. Hz Mevlana

Murataltug

Asistan
Ne mutlu kişiye ki nefsini aşağılatmıştır. Vay o kişiye ki nefsinin tekmesi altında kalmıştır Hz Mevlana

kendisine yaranmak için hiçbir gazeteciye, dostluğundan yararlanayım diye hiçbir devlet görevlisine dalkavukluk etmeye kalkışmadım. Albert camus

Hiç birdenbire yakınlık, yardım, dostluk ihtiyacı duyduğunuz olmadı mı? Albert camus

Son düzenleme:

Murataltug

Asistan
Dostluk bir kez de elde edildi mi, ondan kurtuluş yoktur, gereğini yerine getirmek gerekir Albert camus

İnsan böyledir, aziz bayım, iki yüzü vardır onun Kendini sevmeden sevemez. Albert camus

Ben kadın düşmanlığını hep bayağı'
ve ahmakça bulmuşumdur ve tanıdığım bütün kadınların benden iyi olduklarını düşünmüşümdür albert camus

kadınlarla hiç sıkılmamışımdır. İtiraf etmekte güçlük çekiyorum ama, Einstein’la yapacağım on görüşmeyi güzel bir kızla gerçekleştireceğim ilk buluşmaya feda ederdim Albert camus

Son düzenleme:

Murataltug

Asistan
Sence ben deli miyim Başkalarıyla pek takılmam, arkadaş canlısı biri değilimdir, ama bu, duygularımın olmadığı anlamına gelmez. Stephen king

Murataltug

Asistan
Merhamet capcanlı bir kuştu insan kalplerinde cahit zarifoğlu

seni donarak ölmeden arabandan çıkardım. Kırılmış zavallı bacaklarına destekler taktım.Şimdi bu delilikse beni hemen tımarhaye kapatsınlar.
Stephen king

Eski ata-sözlerine göre intikam soğuk yenilmesi gereken bir yemekmiş ama bu sözleri uydurdukları sırada sıvı yakıt henüz icat edilmemişti. Stephen king

Son düzenleme:

Murataltug

Asistan
Gülüşünde çılgınlık vardı. gerçekten korkutan bir gülüş bilinçli bir kötülük, habislik vardı. Stephen king

Afrikalıların bir değil pek çok tanrıları olduğunu öğrenmişti. Bunlardan bazıları son derece zalimdiler. Bazıları ise deli. Stephen king

Son düzenleme: