Bir Gün Türkiye de Böyle Olur mu?

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Caanım ülkemde ambülansa yol vermeyen, ambülansın yol vermesini bekleyenler var!!

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Türkiye' de bu tarz olması çok zor. Trafik eğitimi ile de olacak bir iş değil çünkü iş aile de bitiyor. İnsan başlangıçta nasıl yetişirse öyle devam ediyor, 30 yaşından sonra yol vereceksin desende anlamıyor.

İzmir de bende defalarca şahit oldum, yaya olanlara yol verme olayını orda gördüm diyebilirim :) Öncelik arabanın olmasına rağmen durup yol veriyorlar, aynı şekilde bi an önce ben geçeyim hırsıda yok. Taksiciler desen, taksici yine taksici ama ist. ank. taksileriyle alakası yok :) Takdir ettim...

ByMoGoL®

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İtfaiye'ye hiç denk gelmedim ama ambulansa aynı şekilde yer veriyoruz.Meşhur Ankara kepeklisi'nde geçen gün aynısını gördüm.İnsanlar eskisi kadar cahil veya odun değil diyeyim.İstanbul'u bilmiyorum ama bir videoda kadının ambulanstan yol istediğini ve aldığını izlemiştim.Umarım herkes daha duyarlı olur.Ne diyelim :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Türkiye' de bu tarz olması çok zor. Trafik eğitimi ile de olacak bir iş değil çünkü iş aile de bitiyor. İnsan başlangıçta nasıl yetişirse öyle devam ediyor, 30 yaşından sonra yol vereceksin desende anlamıyor.

İzmir de bende defalarca şahit oldum, yaya olanlara yol verme olayını orda gördüm diyebilirim :) Öncelik arabanın olmasına rağmen durup yol veriyorlar, aynı şekilde bi an önce ben geçeyim hırsıda yok. Taksiciler desen, taksici yine taksici ama ist. ank. taksileriyle alakası yok :) Takdir ettim...

Yaya adımını yola attığı an yol hakkı yayanındır kural böyle diyor....

Ama bu kural Nerede İşliyor?

Medeni insanların yaşadığı yerlerde...