Bir Gün Türkiye de Böyle Olur mu?

emreiii

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bir Gün Türkiye'de de Böyle Olacak

Ve, özellikle İstanbul'da (1. Çevreyolu ve TEM'de) her sabah işe, akşam da eve gelirken "EMNİYET ŞERİDİNDEN giden ÜSTÜNLERİN HUKUKU SONA ERECEK..!!" dedirtecek haber bu.. İşte gelişmiş demokrasileri her zaman örnek gösterilen Avrupa ülkelerinden müthiş bir örnek size.. Otobanda kaza olmuş ve bir araç yanıyor. Otoban hınça hınç araba dolu. Polis trafiği kesmiş.. İtfaiye ise olay yerine ulaşmaya çalışıyor.. Araçlar yolu adeta ikiye ayırmış gibi duruyorlar. Çünkü, birkaç yüz metre ileride yardıma muhtaç birileri var..!! Herkesin örnek alması gereken bu görüntüler okullarda ve ehliyet kurslarında ders olarak okutulmalı.. Oysa Türkiye'de arabasına ışıldak takan kendisinin emniyet şeridinde gitmeye HAK KAZANDIĞINI SANIYOR ve oradan gidiyor. Oysa onlar da işe gidiyor vatandaş da.. OLAYA GİTMİYORLAR Kİ..!! Olaya gitseler elbette EMNİYET ŞERİDİNDEN GİTSİNLER..!! Ama İŞE gidiyorlar..!!Kısacası bu video, ZİHNİYET DEVRiMİNİ anlatması bakımından çok iyi bir örnektir.. (YORUM/HABER)

[SDNTV] http://webtv.hurriyet.mncdn.net/Haber/ambulansalmanyaaaaa_22092010_0432_flv.flv[/SDNTV]

Kaynak

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Harika söylenecek söz yok.. "Türkiye böyle olur mu?" sorusuna gelince, hiç sanmıyorum..

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İzmirde iftaye yada ambülans geldimi yana çekiyorlar, ama videodaki kadar asla olmaz bence. Hep yana çekmeyen birileri ortaya çıkar. Esasen yasa ile yol vermeyenlere ceza yazmak lazım. Millet para cezası vereceğine yana çeker arabayı ozaman.Tabi kanıt olarak iftaye ve ambülans arabalarında kamera olması gerek. Şak şak arka arkaya ceza yazarlar ozaman :D

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Medeni olarak gelişmiş ülkelerde, trafik polislerinin bir senatöre veya orgenerale bile resmi statüdeyken ceza kestiği durumları bizzat şahitlerinden dinledim.
Hal böyleyken ülkemizdeki durumu zaten biliyorsunuz.
Fenerbahçe'den Selimiye'ye paşa giderken kaç eskort olduğunu, yolların derhal nasıl kesildiğini görenler olmuştur.
Bu da bir tür trafik anarşisidir.
Konuya yakın bir örnek olduğu için değinmek istedim.
Anlatılanların ülkemizde olması ise olanaksız.
Zira biz medeni değiliz.
Kişileri veya halkımızı asla küçük görmek istemiyorum ama yabancıların bize hala barbar demesini ise fazla yadırgamıyorum.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
İzmirde iftaye yada ambülans geldimi yana çekiyorlar, ama videodaki kadar asla olmaz bence. Hep yana çekmeyen birileri ortaya çıkar. Esasen yasa ile yol vermeyenlere ceza yazmak lazım. Millet para cezası vereceğine yana çeker arabayı ozaman.Tabi kanıt olarak iftaye ve ambülans arabalarında kamera olması gerek. Şak şak arka arkaya ceza yazarlar ozaman :D

güzel fikir

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
elbette olur, bu eğitimle kazanılacak bir şey bence, tabiki yolların durumuda buna müsaade etmeli...

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bildiğim kadarıyla orda cezası var bu şeylerin ve oldukça yüksek. Türkiye'de 30-40 lira kırmızıda geçersen, ki ben polisin yanında geçmiştim :) takan yok. Olur inşAllah, ne diyelim.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bizde öyle olursa mutlaka o itfaiyenin arkasına takılmış araç da olur, anca öyle yani...

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Bir sağlıkçı ve ambulans sürücüsü olarak şunu söylemeden edemicem; günümüzde eskiye oranla trafikteki sürücüler yol verme konusunda çok duyarlılar, ancak bu videodaki gibi organize olamazlar.Bence bu şekilde organize olabilmeleri için ehliyet kurslarında veya okullarda bunun için bir eğitim verilmeli...

Birde yol verme konusunda şahsen benim başımı ağrıtanlar BAYANLAR ve cep telefonu ile konuşanlar...

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bu sistem fermuar sistemi. zaten yıllardır bunun eğitimi avrupada sürücü kurslarında veriliyor. şimdi bu sistem bize de gelecek. geçen gün haberlerde izledim. artık 3 şeritli yollarda ambulanslar orta şeridi kullanacak. sürücülere de buna uygun eğitim verilecek.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Bir sağlıkçı ve ambulans sürücüsü olarak şunu söylemeden edemicem; günümüzde eskiye oranla trafikteki sürücüler yol verme konusunda çok duyarlılar, ancak bu videodaki gibi organize olamazlar.Bence bu şekilde organize olabilmeleri için ehliyet kurslarında veya okullarda bunun için bir eğitim verilmeli...

Birde yol verme konusunda şahsen benim başımı ağrıtanlar BAYANLAR ve cep telefonu ile konuşanlar...

Tamamen katılıyorum. Artık eskisi gibi yol vermeme gibi durumlar nadir. Geçen sene İstanbul'dan Uşak'a giderken Kocaeli'ye varmadan otobanda bir kaza olmuştu. Yol trafiğe kapatıldı. Otoban olduğu için de baya araç vardı. Öyle bir dayanışma oldu ki. Yüzlerce araç ambulansa ve itfaiyeye yol açmak için birbirinin içine girdi nerdeyse. Yol açmak için bizim arabamızın da burun kısmı önümüzdeki tırın altına girebildiği kadar girdi ve o vazieyette ambulansın ve itfaiyenin geçmesini bekledik.

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Abartmayalım arkadaşlar. Zaten yolda kaza olmuş trafik durmuş. Mecburen yana çekiliyorlar. Bir de polis açmıştır yolu itfaiye gelmeden. Başkalarına bu kadar hayran kendimize bu kadar düşman olmayalım. Biraz da kendimizle barışık olsak.

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Özür dilerim ama Çok Çok Çok saçma bir olay. Türkiyede böyle bi olay olurmu ? Evet olur en kırolar bile yolu açar. Bırakın artık başka ülkelerle güzel ülkemi karşılaştırmayı. Trafik kapalı araçların gideceği yer yok. Yoğun trafikmil de get !!! Araçların gideceği bir yer var mı ? Yok. Mecbur açacak napacak başka ? Hatalarımız var mı var. Geride kaldık gericiyiz Türk bişey yapamaz ve böyle şeyler beni çıldırtıyor.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Dün haberlerde verişmişti fermuar sistemi,sağ ve soldakiler durup orta şeritde gidene yol veriyorlar Ambulansa yol açılıyor.Olmaması için bir neden yok.

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Dün haberlerde verişmişti fermuar sistemi,sağ ve soldakiler durup orta şeritde gidene yol veriyorlar Ambulansa yol açılıyor.Olmaması için bir neden yok.
Evet ama fırsatçılar çok malesef.. hemen tıkatıverirler bu sefer de tamamıyla kapalı olur

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Abartmayalım arkadaşlar. Zaten yolda kaza olmuş trafik durmuş. Mecburen yana çekiliyorlar. Bir de polis açmıştır yolu itfaiye gelmeden. Başkalarına bu kadar hayran kendimize bu kadar düşman olmayalım. Biraz da kendimizle barışık olsak.

aynen arkadaşlar ben bu tarz bir olaya bizzat şahit oldum rizede yabanıcları bu kadar övüpte kendimizi aşalamaya gerek yok...

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türkiyedede bu sistem oldu orta şeritten gidecek ambulans vb.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Eğitimle Meğitimle OLMAZ...

Kusura bakmayın...

Bu toplum meselesidir...

Her insanın bir karakteri olduğu gibi toplumların da karakterleri vardır!!!

Hatta bu karakterler GENETİKTİR!!!

İnsanın yetişme ortamı, aile yapısı, aldığı eğitim bu insanı ETKİLESE dahi tam anlamda bu karakterinden uzaklaştıramaz...

Bu yüzden kendi ortamından uzaklaşıp bambaşka bir çevrede yetişen insanların bile Aslında Irk Olarak bağlı olduğu topluma benzer BASTIRILMIŞ davranışları zaman zaman gün yüzüne çıkar...

Türkiye 72 Milyon Nüfusa ve 72 ayrı Millete sahip...

Bizim Anadolu İnsanının yapmayacağı, kendine yakıştırmayacağı, utanacağı bir çok davranışı ne yazık ki EĞİTİMLİ OLSA dahi yapan milletler var bu ülkede...

Her toplum kendine Güzel sıfatlar takar

Ancak
Bazı toplumları başka toplumlar Asil olarak tanımlarlar.
Bazılarını, Hoşgörülü,
Bazılarını, Savaşçı,
Bazılarını, Misafirperver,
Bazılarını, gerici
Vs vs...

Sizin kendinizi nasıl tanımladığınızdan çok başkaları sizi nasıl tanımlıyor bunu da düşünmek gerek!!!

Bu gün AVRUPA da Türk Halkı için genel itibari ile OLUMSUZ DÜŞÜNCELER VAR!!!

Bunun nedeni Avrupa'da yaşayan TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİĞİ TAŞIYANLAR...

Bu insanlar 3-4 Kuşaktır Avrupada yaşıyorlar!!!

Ama hala bir çok OLUMSUZ DAVRANIŞLARA sahipler...

Şimdi düşünün...

Avrupada yaşayan ve Avrupaya Türkiye için Kötü İmaj Oluşturan kimler?

Bulduysanız ülkemize gelelim...

Bu halk(lar) bizim şehirlerimizde de yaşıyorlar, ve KARAKTERLERİNİN GEREKTİRDİĞİ GİBİ davranıyorlar!!!

Siz bu insanları EĞİTSENİZ de bu adamlar böyle... Yakar, Yıkar, Kamu Malına zarar verir, İnsanları kandırır, her türlü suçu işler ya da işlenmesine yardımcı olur...

Bu yüzden Türkiye hiç bir zaman tam anlamda MEDENİ bir toplum olamaz...

Çünkü aramızda hiç bir zaman ne eğitimle ne gelir seviyesi ile medenileştiremeyeceğimiz insanlar yaşıyor...

Ne yazık ki durum bu...

Atsanız atamazsınız, satsanız satamazsınız...

Bu topraklar bizim olduğu kadar onların da...

Beraber aynı bayrak altında yaşayacağız...

Gerektiğinde düşmana karşı omuz omuza savaşacağız...

ama hiç bir zaman bir birimizden tam anlamıyla memnun kalamayacağız...

Türk halkının bir özelliği de SABIRLI ve TAHAMMÜLKAR olmasıdır...

rapper54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bunu görünce ara sokakta ambulansa yol vermeyen kadın şöför aklıma geldi

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
deli bir itfaiyte şoförü arkadaşım var sıkıysa yol verme eze eze gider valla

kullandıgı aracın farlarına filan özel korumalık yaptırmış düşünün yani :)

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Süper bişi ama türkiyenin bu duruma gelmesi çok zor.

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Almanyada bu video cekilmis.......
Nasil yol verilecegini ogretirsen bilir 3seritli yol olmasi onemli degil
Iki seritli yolda olsa o itfaiye ordan gecicek
Mesele nasil yol verecegin soldaki en sola ortadaki saga sagdaki en saga
Iki seritli yoldada ayni sekilde soldaki en sola kaldirima sagdaki en saga kaldirimi orta bos birakilir
Bizim memlekette herkes sorsan sofor ama duz yol soforu :)))))

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Şu anki Türkiye'de imkansız! :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Hiç zannetmem daha geçen gün oğlumu Kartal Araştırmadan Göztepeye götürüyorduk Ambulans İle genelde çoğu sürücü yolverdi ama bazılarının umrunda değildi ambulans şöförü megafondan neredeyse sövecek hale geldi o halde ancak gidebildik

Bonney

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kosova'da boyle nedne Turkiyede olmasin ki ?
Kosova'da polisler sadece trafik icin gecerli baska hicbirseye yararlari yoktur :S Hirsizi , katili ... hapse almaya korkarlar :S

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
[SDNTV3]http://video.ak.fbcdn.net/video-ak-sf2p/v6812/77/103/1244231668036_25661.mp4[/SDNTV3]