Bir çınar yok oluyor!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Katılım
29 Haziran 2007
Mesajlar
64,457
Reaksiyon puanı
519
Puanları
0
news_manset_resim_5d_Kocaeli_Cokus01.jpg


Bir çınar yok oluyor!


En son 2008-2009 sezonunda Süper Lig'de boy gösteren Kocaelispor, şimdilerde amatör lige düşürülmek üzere...

1992-1993 sezonunda Türkiye'yi o zamanki adıyla UEFA Kupası'nda temsil eden, 1996 ve 1997'de iki kez Türkiye Kupası'nı kazanan ve yetiştirdiği oyuncularla Türkiye'nin en köklü kulüplerinden biri olan Kocaelispor, tarihinin en zor günlerini yaşıyor.

ÖDENMEYEN BORÇLAR SONU HAZIRLADI

Süper Lig'e yeniden çıktığı 2008-2009 sezonundan bu yana kötü yönetimin etkisiyle borç batağına sürüklenen Kocaelispor, bunun faturasını çok ağır bir şekilde yaşamaya hazırlanıyor.

Kocaelispor'da forma giyen 3 yabancı oyuncu; Jestroviç, Tutoriç ve Dusan'ın alacakları konusunda yaşanan aksaklıklar ve konunun FIFA'ya gitmesi, yeşil siyahlı kulübün amatör lige düşmesine neden olacak. Eğer yeşil siyahlı camia, soruna çözüm bulamazsa, Kocaelispor pazartesi günü amatör lige düşürülecek.

TOPACA: "PAZARLIKLAR SÜRÜYOR"

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaelispor'dan alacağı bulunan 3 yabancı futbolcu için pazarlığın sürdüğünü söyledi.

Vali Ercan Topaca, makamında yaptığı açıklamada, Kocaelispor'dan alacağı bulunan 3 yabancı futbolcunun avukatı ve Kocaelispor Kulübü Başkanı Muammer Çelik arasında görüşmelerin sürdüğünü, ancak henüz anlaşmaya varılamadığını belirtti.

Alacağı bulunan Jestroviç, Tutoriç ve Dusan'ın dosyalarının FIFA'da olduğunu anlatan Topaca, şöyle konuştu:

''Arkadaşlarımızla görüşmeler devam ediyor. 3 tane futbolcu var biliyorsunuz. Tutoriç, Jestroviç ve Dusan. Jestroviç'in dosyası şu an FIFA'da, Kocaelispor'u ligden düşürme konusu olan dosyadır. Ancak Tutoriç'in de dosyasıyla ilgili karar verilmiş, 347 bin Avro. O da gündemde. Dusan'ınki de 2-3 ay içerisinde gündeme gelecektir. Bu görüşmelerin uzamasının bir nedeni de bu üç futbolcunun da avukatı aynı. Pazarlığı bu üç futbolcunun önümüzdeki dönem gündeme gelmesi muhtemel dosyalarıyla ilgili yürütüyoruz. Miktar konusunda anlaşma sağlanmış değil. Tahmin ediyorum yarın öğleye kadar en geç Pazartesiye kadar anlaşma veya anlaşmazlık şeklinde sonuçlanacak. Bizim temennimiz anlaşmayla sonuçlanması.

Federasyonla sürekli görüşme halindeyiz. Kocaelispor adına bu para toplam 1 milyon Avronun üzerinde. Normal ödenmesi gereken, ama normal pazarlıkla bunu aşağıya çekme imkanı var. Kocaelispor amatör lige düşürüldüğü takdirde bu paralar futbolculara ve avukata ödenmiyor.''

Vali Topaca, çok yüksek rakamlar istendiği takdirde ödeyemeyeceklerini bildirdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Zaten elimizde böyle bir para yok. Makul bir şey olursa biz arzu ediyoruz. Makul bir rakama çekilemezse ödeyemeyeceğimizi bildirdik.

Tabi ben kulüp başkanı değilim. Direkt olarak, vali olarak içinde olmak istemiyorum. Pazartesi mesai bitimine kadar ödenmediği takdirde Kocaelispor amatör lige düşürülecek. Buna da gönlümüz el vermiyor.

Hukuken çok ciddi sıkıntılar da var. Kaynağı bulsanız bile kulübe aktarma konusunda sıkıntılarımız var. Kongrede oluşacak yeni yönetim bunları bize hiç düşürmeden kendisi kendi sistemi içerisinde çözer ve Kocaelispor'u inşallah birinci ligde de görürüz. Ama bu sorun çözülmüş değil, yarın anlaşmazlıkla da sonuçlanabilir. Anlaşma yapılmazsa ödeme yapılmazsa küme düşme ihtimali var.''

BAŞKAN AÇIK GREVİ BİLE YAPMIŞTI

Öte yandan hatırlanacağı üzere kulübe destek arayan, ancak şehirden beklediği desteği bulamayan başkan Muammer Çelik, bir çadırda günler boyunca açlık grevinde bulunmuş, ardından hastaneye kaldırılmıştı.

Lig TV
 
Üst