Soru Bir ak parti klasiği 240 ay vade ile 2+1 ev sahibi olma projesi

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254

Resmen dalga geçiyorlar 240 ay vade nedir la 20 sene ??
20 seneye kim öle kim kala bildiğin ömür boyu kira ödeyeceksin evi almaya yakın zamanda bir ayağın çukurda alınca öleceksin zaten sonra çocuğuna kalacak çocuğun yoksa devlete geçecek ev ??

Cumhuriyet tarihinin en büyük rezil konut projesi huzurlarınızda.

Senin hergün düzenli yaptığın irili ufaklı zamlar var halkın cebinin patlamama garantisi var mı? Bu ülkede neyin fiyatı stabil gidiyor döviz dahil?

Recep Tayyip Erdoğan ın ipi ile kuyuya kim inerki?

@Applemania

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
20 yıl az olmuş. 30 yıl yapsınlar da 2053 hedeflerine kadar ödeyelim. ?
Gerçekten 20 yıl yaşayacak mıyız kalacak mıyız belli değil ki. Ama şaşırmıyorum. Ancak böyle bir şeyi o partiden beklerim.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460

20 seneye kim öle kim kala bildiğin ömür boyu kira ödeyeceksin evi almaya yakın zamanda bir ayağın çukurda alınca öleceksin zaten sonra çocuğuna kalacak çocuğun yoksa devlete geçecek ev ??

Senin hergün düzenli yaptığın irili ufaklı zamlar var halkın cebinin patlamama garantisi var mı? Bu ülkede neyin fiyatı stabil gidiyor döviz dahil?

@Applemania
Zamları Allah yapıyor diyip Yüce Allah’a bile iftira atan bir zihniyetten mantıklı bir şey beklemek hayalcilik olur.Ülkenin kendine gelmesi için tek yol AKP nin siyasetten silinmesidir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Şu ülkeye gerçekten kaliteli muhalefet ve kaliteli muhalifler lazım lafımı tekrarlıyorum. :(

Gerçekten Allah akıl fikir versin. Konuyu açan arkadaş daha 2-3 gün önce Kiralar çok yüksek diye konu açıp dert yanımıyor muydu?

Al işte sana fırsat devlet imkan sunuyor ev almak isteyen kişilere. Kira öder gibi ev sahibi olacaksınız diyor. Adamın bahanesine bak 20 sene para mı ödenir.:D Yaa arkadaşım senin paran çoksa 10 senede öde tutan engelleyen yok ki. Ama hiç yoktan kira değil kendi evinin borcunu ödersin.

Burada alt üst limitler var. En az yüzde 10 peşinat istiyorlar. Senin paran varsa yüzde 30-40'ını peşin ver. Gelirin yüksek ise Taksitleri 20 yıla değil 10 yıla böldür ona göre ödeme planı çıksın.

Ama sırf karalamak için karalamya çalışmayın bir projeyi. Hee projeyi beğenmedin mi katılma başvurma olsun bitsin. Sanki zorla bir şey yaptırıyorlar. 20 yıl kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı vermiş devlet sunulan bahane 20 sene yaşayacaz mı. :D Yaa bu mantık ile girme sen bu projeye zaten 20 yıl kira öde gitsin. Kira ödeyerek öl boşver ev sahibi flan olursun kazara.

Veya alternatif başka projesi varsa muhalefetin çıksın açıklasın görelim.

Ama şu körlemesine ne yapılırsa yapılsın karşıyız istemezuk modundan bir an önce kurtulmaya bakın.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Zamları Allah yapıyor diyip Yüce Allah’a bile iftira atan bir zihniyetten mantıklı bir şey beklemek hayalcilik olur.Ülkenin kendine gelmesi için tek yol AKP nin siyasetten silinmesidir.

3:50'den itibaren izleyin.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747

@Applemania
Şuna AK Parti demeyin. Kısaltması AKP yahu.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Bir muhalif olarak;
Bence gayet iyi bir proje ülkedeki ev ve kira fiyatlarını düşününce, kiradan daha ucuz taksit ödeyerek ev sahibi olunacak.
Tabii ki kimlere çıkacağı önemli, yandaşa mı yoksa hak edene mi çıkacak bu önemli. Onun dışında şehir merkezine yakın konumda olursa eğer bu fiyatlar gayet uygun diye düşünüyorum.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Soslumakarna

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
12
Allah başka dert vermesin. :(

Dert ettiğin şey bu mu gerçekten konu ile ilgili.

Ölünce evi elinizden almıyorlar ya :D Bunu mu dert ediyorsunuz gerçekten. Yeterki kura size çıksın. Varisinize kalır ev.
Takistleri ödenmeyince ne oluyor peki dostum :D Hem bize kim ne bıraktı ki biz başkasına bırakalım asdasd

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Takistleri ödenmeyince ne oluyor peki dostum :D Hem bize kim ne bıraktı ki biz başkasına bırakalım asdasd

Mezarda tek derdin bu olsun. :D Bizim Toki evinin kredi borcunu kim ödüyor onu düşün sadece. :)

Şakan bir yana en kötü senden sonra kalanlar devir eder evi ödediğin miktarı kar payı ile alıp borcunu yeni sahibine devir ederler.

Bu tarz eleştiriler sırf laf olsun torba dolsun eleştirisi oluyor.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Özkan k istiyor ki muhalifler, kılıç dede gibi pasif darbeler vursun etkisi olmasın, kasıt bu, Silivri belası olmasa ne muhalifler ortaya çıkacakta Silivri işte

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Özkan k istiyor ki muhalifler, kılıç dede gibi pasif darbeler vursun etkisi olmasın, kasıt bu, Silivri belası olmasa ne muhalifler ortaya çıkacakta Silivri işte

Her olayı sırf eleştirmek için eleştirmeye çalışıyorsun. Azcık mantık yürüterek olaylara iyimser bakarak yorum yazabilsen keşke. Bu projenin vatandaşa faydası var mı yok ona bak sadece. Ama sen sadece siyasi nefret ile bakıyorsun her şeye.

Sen bu projeyi beğenmediysen girme başvurma 2+1 evini kendin al ne diyeyim ben sana.

Not: Ayrıca 20 yıldır bu tarz her olayı eleştirdiği için muhalefete güven yok. Bu tarz hareketler muhaliflik değil başka bir şey.

Hmza Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bir muhalif olarak;
Bence gayet iyi bir proje ülkedeki ev ve kira fiyatlarını düşününce, kiradan daha ucuz taksit ödeyerek ev sahibi olunacak.
Tabii ki kimlere çıkacağı önemli, yandaşa mı yoksa hak edene mi çıkacak bu önemli. Onun dışında şehir merkezine yakın konumda olursa eğer bu fiyatlar gayet uygun diye düşünüyorum.
Yani asgari ücretle geçinen aileler için cidden birebir.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Konu başlığı gerçeklerden uzak bir şekilde açılmış. Gören de sanacak ki herkes 20 yıl vadeyle ödemek zorunda. Hayır o maksimum sınır. Gelirin ne kadarsa aylık ne kadar ödeyebileceksen ona göre vadeni belirlersin. Türkiye'de muhalif olmak ya da muhalefet olmak iktidardaki kişinin (illa merkezi olmak zorunda değil yerel yönetimler de dahil) yaptığı her şeyin karşısında olmak şeklinde empoze ettiriliyor 2015 ve sonrasından beri. İnsanlar iyi yapıldığını düşündüğü şeyi bile söyleyemez oldular o'cu bu'cu ilan edilmemek için. Çocuğun yoksa devlete geçermiş ev, buna dair açıklama nerede var? TOKİ dahil hiçbir yerde böyle bir duyuru yok. Kaldı ki kişinin çocuğu yoksa bütün hakları diğer varislerine geçer. Konuyu açan kişinin büyük ihtimal hukuk bilgisi de yerlerde. Sağdan soldan gördükleriyle konuşmuş gibi duruyor.

Şu konu başlığına gelirsek. İlk mesajda yazılanlara ve konu başlığına tepkim:

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
968
Sağlam ve daimi işin varsa güzel proje aslında yoksa bugün çalışırsın yarın belki atarlar işten.Kiradan ev sahiplerinin vicdanına kalmaktan iyidir.
Şuan değil 20 sene 50 sene de çalışsam evim olmaz benim.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,540
“Şüphe yok ki, fiyatları tayin eden, darlık ve bolluk veren, rızıklandıran ancak Allah’tır. Ben sizden herhangi birinin malına ve canına yapmış olduğum bir haksızlık sebebiyle o kimsenin hakkını benden ister olduğu halde, Rabbime kavuşmak istemem.” (Ebû Dâvud, İcâre, 15; Tirmizî, Bûyû’ 73)

Akp'li değilim.
Ben bu ayetten söylediklerinin doğru olduğunu çıkardım, anlamı benim çıkardığımdan farklıysa uyarırsanız sevinirim.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
“Şüphe yok ki, fiyatları tayin eden, darlık ve bolluk veren, rızıklandıran ancak Allah’tır. Ben sizden herhangi birinin malına ve canına yapmış olduğum bir haksızlık sebebiyle o kimsenin hakkını benden ister olduğu halde, Rabbime kavuşmak istemem.” (Ebû Dâvud, İcâre, 15; Tirmizî, Bûyû’ 73)

Akp'li değilim.
Ben bu ayetten söylediklerinin doğru olduğunu çıkardım, anlamı benim çıkardığımdan farklıysa uyarırsanız sevinirim.
Rızkı veren Allah’tır.Buna kimsenin itirazı yok ama ülkedeki ekonomi rezaletinin suçlusu olarak Allah I göstermek hem iftira hemde büyük bir günahtır.Mevcut hükümet halka şirin gözükmek için her türlü yalanı söyleyebiliyor.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Konu başlığı gerçeklerden uzak bir şekilde açılmış. Gören de sanacak ki herkes 20 yıl vadeyle ödemek zorunda. Hayır o maksimum sınır. Gelirin ne kadarsa aylık ne kadar ödeyebileceksen ona göre vadeni belirlersin. Türkiye'de muhalif olmak ya da muhalefet olmak iktidardaki kişinin (illa merkezi olmak zorunda değil yerel yönetimler de dahil) yaptığı her şeyin karşısında olmak şeklinde empoze ettiriliyor 2015 ve sonrasından beri. İnsanlar iyi yapıldığını düşündüğü şeyi bile söyleyemez oldular o'cu bu'cu ilan edilmemek için. Çocuğun yoksa devlete geçermiş ev, buna dair açıklama nerede var? TOKİ dahil hiçbir yerde böyle bir duyuru yok. Kaldı ki kişinin çocuğu yoksa bütün hakları diğer varislerine geçer. Konuyu açan kişinin büyük ihtimal hukuk bilgisi de yerlerde. Sağdan soldan gördükleriyle konuşmuş gibi duruyor.

Şu konu başlığına gelirsek. İlk mesajda yazılanlara ve konu başlığına tepkim:

Asgari ücretli alacak bunu zengin 20.000₺ alan adamın 2+1 ile işi ne?
Boş yapma

Reaksiyon puanı
16,118

Akp'li değilim.
doğru olsa da söyleyen yüzünden insanlar tepki gösteriyor.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Allah başka dert vermesin. :(

Dert ettiğin şey bu mu gerçekten konu ile ilgili.

Ölünce evi elinizden almıyorlar ya :D Bunu mu dert ediyorsunuz gerçekten. Yeterki kura size çıksın. Varisinize kalır ev.
Hocam seni AKP trolü sanıyorlar ama arada haklısın bana göre.
Bence de 2K'ya ev bile yok kiraya.
Hani fazla da yani yine de en azından bir şey deniyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
doğru olsa da söyleyen yüzünden insanlar tepki gösteriyor.

Söyleyen dediğiniz diyanet işleri yüksek kurulu FETVA hattı. Ve bu aylar yıllar önce sorulmuş bir soru üstüne verilmiş cevap.

Ama muhalif gazeteler ve muhalif isimler koşun zamları AKP yapmıyormuş Allah yapıyormuş deyip akılları sıra dalga geçiyorlar.

Bak sorunun orjinali ve cavap altta. Ama körlemesine muhalif haber siteleri bunu yarım ortasından alıp sürüyor piyasaya. Koşun bunu demişler diye. Sorgulamayan araştırmayan kitlede tav oluyor hemen.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Asgari ücretli alacak bunu zengin 20.000₺ alan adamın 2+1 ile işi ne?
Boş yapma
Boş konuşuyorsun farkında değilsin. Susmak erdemdir, keşke sende de biraz olsa. Asgari ücretli alacaksa uzun vadeyle almasında ne sakınca var? Ya da neyse sormadım say, belki bilmediğin şeyler hakkında konuşmaman gerektiği aklına gelir.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Boş konuşuyorsun farkında değilsin. Susmak erdemdir, keşke sende de biraz olsa. Asgari ücretli alacaksa uzun vadeyle almasında ne sakınca var? Ya da neyse sormadım say, belki bilmediğin şeyler hakkında konuşmaman gerektiği aklına gelir.
20 sene borç ne demek sen biliyor musun?