Biostar RX 560 Ekran kartı çizik sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

therenaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet Hespiburada'dan RX 560 aldım. 600 TL olması beni şaşırttı ancak satış yapan kişi test videolarını da koymuş bu yüzden güvendim. Sorun şu ki, kart elime geldiğinde bende VGA kablosu vardı ama kartta VGA girişi mevcut değildi. Bende DVI to VGA dönüştürücü aldım kart çalıştı ancak ekranda çizikler oluşuyordu daha sonra ekran donuyordu ama pc çalışıyordu. Güç düğmesine basılı tutup kapatıyordum, sonra yine açıyordum ama sorun çözülmüyordu. Bende eski monitörüme bağlamayı denedim. Eski monitörde sıkıntısız açıldı. Daha sonra eski monitördeki VGA kablosunu (iki monitöründe de ayrı vga kablosu var.) ilk başta denediğim monitöre taktım. Ve sorun çözüldü. Oyunları gayet rahat oynadım aynen testlerde olduğu gibi ancak bir akşam ödev yaparken elektrikler kesildi bilgisayar kapandı. Gece olduğu için gelmesini beklemedim telefondan ödevi yapıp uyudum. Ertesi gün pc'yi yine açtım ancak sorun yine beni buldu. Ekranda çizikler oluşuyordu. Ama bu kez windows bile başlayamıyor onarmaya gidiyor onarma da birşey bulamıyor. Bende eski kartım olan GT 640 ı taktım. Ve bu konuyu açıyorum. Tabii ki yine monitörleri ve VGA kablolarını değiştirmeyi denedim ancak sorun düzelmedi. Sorun ekran kartında mı yoksa kablolarda mı ? Belki Aldığım dönüştürücü elimdeki kartla çalışmıyordur.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
dvı to vga, aktif dönüştürücümü.

therenaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
dvı to vga, aktif dönüştürücümü.
dostum onu hiç bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim. Ben ekran kartı ilk geldiğinde bilgisayarcıya dedim bu ekran kartına dönüştürücü lazım diye(ekran kartını yanımda götürüp adama verdim) o bu dijital falan dedi tabi ben anlamıyorum 50 TL HDMI lazım DVI çalışmaz dedi bende 50 TL vermek istemedim farklı bilgisayarcıya götürdüm. O bana 15 TL'lik bir dönüştürücü sundu bu çalışmayabilir %50 ihtimal var dedi verdiği dönüştürücü kablosuz birşeydi yani erkek ve dişi yuva birleşikti. İstersen 30 TL'lik olanı al bu kesin çalışır dedi ama 15 TL olanı da dene dedi ben de denedim ama 15 TL olan çalışmadı. 30 TL olanı satın aldım onun DVI Erkek girişi ile VGA Dişi yuvaları arasında kablo var. Onu takınca çalıştı ama çizikler devam ediyor. Aktif olup olmadığını nasıl anlayacağımı söylersen daha iyi bilgi verebilirim.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Arada kablo olan aktiftir. Ama bu dönüştürücülerde kalite kalite oluyor. Yani hepsi aynı verimi sağlayamıyor.

therenaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arada kablo olan aktiftir. Ama bu dönüştürücülerde kalite kalite oluyor. Yani hepsi aynı verimi sağlayamıyor.
HDMI dönüştürücü almak sorunu çözer mi ? Ya da sorun ekran kartında olabilir mi ? Ayrıca aktif dvi dönüştürücüsünü eski ekran kartım olan GT 640'a takıyorum şu an sorun yok.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
eski e.kartındaki DVI çıkışı analog ise, zaten sorun çıkarmaz.Ki 640 eski bi kart. Çok büyük ihtimal analogdur o. Onda ,aktif dönüştürücüye bile gerek yok.

therenaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
eski e.kartındaki DVI çıkışı analog ise, zaten sorun çıkarmaz.Ki 640 eski bi kart. Çok büyük ihtimal analogdur o. Onda ,aktif dönüştürücüye bile gerek yok.
aslında haklısın yeni aldığım 30 TL lik aktif dönüştürücü yokken kablosuz olan birleşik yani pasif dönüştürücü ile kullanıyordum GT 640'i o zaman bilgisayarcıya gideyim gerekirse HDMI olanı alırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

aslında haklısın yeni aldığım 30 TL lik aktif dönüştürücü yokken kablosuz olan birleşik yani pasif dönüştürücü ile kullanıyordum GT 640'i o zaman bilgisayarcıya gideyim gerekirse HDMI olanı alırım.
benim korktuğum mesele ekran kartında sorun olması. Umarım yoktur.

Son mesajlar