Bios'da hdd görünmüyor.

Bu konuyu okuyanlar

keeskinx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese iyi akşamlar. Masaüstü bir bilgisayarım var asus p8p67-m anakart takılı üzerinde.Seagate Barracuda 1 Tb hdd vardı fakat çok uzun zamandır kullandığım için değiştirmek istedim.Yeni bir Seagate Barracuda 1tb sipariş ettim ve bağladım fakat yeni hdd bios üzerinde görünmüyor.Çalıştığını duyabiliyorum yaklaştığımda sesi geliyor içine win10 kurmak istiyorum uefi flashım hazır fakat hdd görünmüyor ve kullanamıyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Herkese iyi akşamlar. Masaüstü bir bilgisayarım var asus p8p67-m anakart takılı üzerinde.Seagate Barracuda 1 Tb hdd vardı fakat çok uzun zamandır kullandığım için değiştirmek istedim.Yeni bir Seagate Barracuda 1tb sipariş ettim ve bağladım fakat yeni hdd bios üzerinde görünmüyor.Çalıştığını duyabiliyorum yaklaştığımda sesi geliyor içine win10 kurmak istiyorum uefi flashım hazır fakat hdd görünmüyor ve kullanamıyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hdd bozuk olabilir mi?

keeskinx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
nasıl anlayabilirim ? 0 aldım modeli tam olarak Seagate Barracuda ST1000DM010

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,731
Sorunun çözümü için BIOS güncelleyin.

keeskinx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hdd yi her türlü görmesi lazım eskisi bozuldu bozulacak açılırken hata veriyor , biosu deneyeceğim forumda anlatımı var mıdır ?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,731
hdd yi her türlü görmesi lazım eskisi bozuldu bozulacak açılırken hata veriyor , biosu deneyeceğim forumda anlatımı var mıdır ?
Şurada detaylı anlatılmış. BIOS güncellemek biraz zahmetli görünse de aslında o kadar zor bir işlem değil. Çok yeni çıkan parçaların bilgisayara entegre edilmesi , eski sürüme sahip BIOS un onları tanıyamamasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden BIOS güncellenir

kerojann

Asistan
Reaksiyon puanı
104
hard diski formatlayın büyük ihtimalle windows kurulu olmadığı için görmüyodur

keeskinx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hard diski formatlayın büyük ihtimalle windows kurulu olmadığı için görmüyodur
hiç kullanılmamış hdd'ler içinde windows kurulu mu geliyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şurada detaylı anlatılmış. BIOS güncellemek biraz zahmetli görünse de aslında o kadar zor bir işlem değil. Çok yeni çıkan parçaların bilgisayara entegre edilmesi , eski sürüme sahip BIOS un onları tanıyamamasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden BIOS güncellenir
şimdi kontrol ettim,bios en güncel sürümünde.

Son düzenleme:

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,731
hiç kullanılmamış hdd'ler içinde windows kurulu mu geliyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi kontrol ettim,bios en güncel sürümünde.
O zaman her türlü ihtimali düşünebilirsiniz

keeskinx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir bilgisayarcıya götürdüm söylediğine göre bozuk hdd göstermişler.İade talebi oluşturdum herkese teşekkürler konuyu kapatabilirsiniz.