Biosa gömülü laptop a format atmak.

Bu konuyu okuyanlar

Fabiix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İnternette araştırdığımda bir çok teknik terimden dolayı net anlayamadım kimisi lisans sıkıntı çıkarmaz internete bağlanınca kendi halleder diyor kimisi program ile lisanskeyinizi alınız diyor masaüstü bilgisayarıma format atar gibi usbden format atsam program ile aldığım keyi windowsu kurarken girsem sıkıntı olur mu? Sıkıntı oluyor isede nasıl format atmam gerek buna?

Reaksiyon puanı
109
İnternette araştırdığımda bir çok teknik terimden dolayı net anlayamadım kimisi lisans sıkıntı çıkarmaz internete bağlanınca kendi halleder diyor kimisi program ile lisanskeyinizi alınız diyor masaüstü bilgisayarıma format atar gibi usbden format atsam program ile aldığım keyi windowsu kurarken girsem sıkıntı olur mu? Sıkıntı oluyor isede nasıl format atmam gerek buna?
ei.cfg dosyası oluşturarak lisans anahtarı istemeden kurulum yapabilirsin

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
Ben geçenlerde harddiski değiştirdim. Windows kendini etkinleştirdi.

Fabiix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
parantezler içine belirli değerler girmem mi gerekiyor.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
109
Bu attığınız2. video benim için mi anlayamadım benim orjinal key ile aktifleştirmem gerekiyor. Birde bu cfg dosyasını oluştururken [EditionID] [Channel] Retail [VL] 0 bunları olduğu gibimi yapıştıracağım yoksa parantezler içine belirli değerler girmem mi gerekiyor.
herşey aynı olmalı videoda anlatıyor zaten ve 2. yöntem windows etkinleştirmek için orjinal yapıyor windowsu

Reaksiyon puanı
16,118
10 keyi varsa 8 de kullanamaz zaten 8 desteklemez sürücü de yoktur 10 kullanmaya devam etmeli.

Fabiix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bu yöntem win 10 kurulum dosyasında işe yaramaz mı?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Bu yasal bir yol değil, forumda bu içerikleri paylaşmak yasaktır.

Son düzenleyen moderatör:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Orijinal ürün anahtarın elinin altındaysa, herhangi bir şeyi dert etmene gerek yok. Windows kurulumu ekranında ürün anahtarı girme ekranı gelirse istersen anahtarı girersin, (eğer seçenek sunulmuşsa) istersen bu ekranı es geçersin. Key girmişsin veya girmemişsin, bunların birbirine herhangi bir üstünlüğü yok. Yalnız etkinleştirme için internet bağlantısı önemli.

Geçmiş bazı Windows 10 sürümlerinde ürün anahtarı girme ekranı bile gelmiyordu, ki bu durumda şu an kullanmakta olduğun sürüm her ne ise Home/Pro vs. o yüklenecektir.

EI.cfg dosyası, Windows kurulum sürümü yapılandırması için. Mesela Home sürüm kullanıyorsun, PRO sürümü denemek istiyorsun ancak elinde PRO sürüm için orijinal key yok. Windows kurulumunda sürüm seçme ekranının sana sunulmasını istiyorsan, bu durumda bir çözüm seçeneği olarak EI.cfg dosyasını Windows format medyasına entegre edebilirsin.

Son mesajlar