Bios'a giremiyorum

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar BIOSa girmeye çalışıyorum ama giremiyorum.BIOS'a girme sebebim galiba bıostan ses kartı kapandı ben yapmadım ama ordan mı oldu bakmak isteiyorum bıosa girmek için ekran gelio sadece fare çalışıo klavye çalışmıo klavyenin hiçbir ışığı yanmıo masaüstüne girince gelio klavye bunu nasıl yapıcam acil yardım

ANAKAR MODELİ:MSI P4M890M2

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bios pilini çıkartıp biraz bekleyip tekrar deneyin düzelecektir aynısı başıma gelmişti o şekilde halletmiştim kolay gelsin.. :)

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
klavyemin girişi usb ama bundan 1/2 hafta önce anakartta onboard olan usb portlarım bozuldu şimdi harici usb portu taktım pcı girişli bıos pilini çıkarttım hala bi tık yok

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hayır bide bnm bilgisayarımın sistemi iyi ama icy tower denen küçük bir oyunda bile kasıyor

Sistemim : intel pentium dual cpu e2140 1,60x1,60 ghz işlemci / 1 gb ram / 512 mb palit 9400gtsuper 128bit

bundan 1 yıl önce pes 2011 i bile kasmadan oynabiliordum şimdi hiç bi oyunu oynayamıyorum

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ram çok sırıtıyor ben azım diye.

robot666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hemen anakartı değiştir sorun anakarttaki bobinlerde arkadaşım.sisteminde iyi bir soğutucu olsun.

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ddr2 anakartlar artık yok denecek kadar az var bide para yok işte olsa:)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Klevye bios ekranıyla değilde windows la birlikte başlıyorsa biosa girebilmen imkansız... Benimde Logitech marka klevyem var oda öyle windowsla başlıyor o yüzden biosa girmek için 2 yöntem var...
Yöntem 1:
PS2 girişli bi klevye olacak ps2 ya bağlayıp biosa girişi o klevyeyle yapacaksn...
Yöntem 2:
usb to ps2 çevirici aparat alacaksın o aparatı pc nin ps2 girişine takıp klevyeni oraya bağlayacaksın...

Çevirici aparat bu...

ps2_usb.jpg

cywarrior

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Metal tel ile bios pilinin arti eksi uclarina ayni anda temas ettirv5 saniye bekle tamamdir. anakartin usb tanimlanmasi istiyor o sebepten ya yukardaki gibi hi cozum uygula yada yuvarlak soketli bi klavye kullan.

Emrys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Klevye bios ekranıyla değilde windows la birlikte başlıyorsa biosa girebilmen imkansız... Benimde Logitech marka klevyem var oda öyle windowsla başlıyor o yüzden biosa girmek için 2 yöntem var...
Yöntem 1:
PS2 girişli bi klevye olacak ps2 ya bağlayıp biosa girişi o klevyeyle yapacaksn...
Yöntem 2:
usb to ps2 çevirici aparat alacaksın o aparatı pc nin ps2 girişine takıp klevyeni oraya bağlayacaksın...

Çevirici aparat bu...

ps2_usb.jpg

eesin cozum bu uzun zamandir girmedigim icin konuya yazamadim ama benim yerime yazan cikmis :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu çeviricilerden bir türlü bulamadım nerelerde bulabilir acaba klavye için lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sevgili dostar msi intel i5 işlemci 8 gb ram 1tb hdd 2 gb ekran kartına sahip toplama bir pc kullanıyorum. en son pc ye win 8.1 yükledim geçenlerde tel i pc ye bağlamak istedim fakat usb aygıtı tanınmadı diye hata verdi ordan oraya ordan oraya derken pc ye format atip kurtulayım dedim win 7 yüklemek için bios ayarlarına girmeye çalıştım fakat del tuşuna bastığım da mavi bi ekran geliyor hiçbirşey yok. hiç bir işlem yapamıyorum. bende normal masaüstünden win 7 yükledim değişen hiçbişey olmadı yine bios a giremiyorum. bios a girip diski biçimlendirip format atmak istiyorum. yardımcı olabilecek var mı bios ekranı masmavi:sneaky2: