Bios USB ile güncelleme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Bazı sistemsel hataları giderici veya performans iyileştirme içeren Update'ler olabilir, bu suretle BIOS'un güncel tutulması genelde tavsiye edilir. Ancak Windows yüklemeden önce illaki önce BIOS güncellenecek diye bir zorunluluk yok. Windows 10'da Aygıt Yöneticisi üzerinden (devmgmt.msc)) üretici yazılımı (BIOS) güncellenebiliyor.

Drift King

Profesör
Bazı sistemsel hataları giderici veya performans iyileştirme içeren Update'ler olabilir, bu suretle BIOS'un güncel tutulması genelde tavsiye edilir. Ancak Windows yüklemeden önce illaki önce BIOS güncellenecek diye bir zorunluluk yok. Windows 10'da Aygıt Yöneticisi üzerinden (devmgmt.msc)) üretici yazılımı (BIOS) güncellenebiliyor.
O nasıl oluyor?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Bu özellik şu platformlarda geçerlidir: (deniyor)
*Windows 10 RS5 (1809) ve üstü UEFI desteklenen sistemler

Bkz1 Bkz2

Elimden bu kadar pc geçti. Bu özelliği, aygıt yöneticisinde,hiçbirinde göremedim.İlginç.
(Benim bildiğim ve Google'dan yaptığım küçük bir tarama ile) Acer, Asus, Dell, HP ve Compaq, MSI dizüstü bilgisayarlarda var.

Ama bu UEFI Class 1 de yok.
Evet, muhtemelen geçerli UEFI sınıfları Class 2 ve Class 3 olmalı.

Drift King

Profesör
Bu özellik şu platformlarda geçerlidir: (deniyor)
*Windows 10 RS5 (1809) ve üstü UEFI desteklenen sistemler

Bkz1 Bkz2

(Benim bildiğim ve Google'dan yaptığım küçük bir tarama ile) Acer, Asus, Dell, HP ve Compaq, MSI dizüstü bilgisayarlarda var.

Evet, muhtemelen geçerli UEFI sınıfları Class 2 ve Class 3 olmalı.
Evet bende yok. Phoenix SecureCore Tiano da yok. UEFI kurulu olsada. Bende UEFI Donanım ayarlarında yok zaten. Aygıt Kullan var UEFI ye ek o kadar.

DAAADW

Asistan
f51d diye sürüm yok bikere ayrıca Not: BIOS F40 discription altında ayrıntılı olarak bu yeni sürüme BIOS güncellemesi önce, adımları GEREKİR buyazı var kırmızı şekilde
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende f42f var ben f50 yükseltcem
ama önce f40 yükleyecemmi

Drift King

Profesör
f51d diye sürüm yok bikere ayrıca Not: BIOS F40 discription altında ayrıntılı olarak bu yeni sürüme BIOS güncellemesi önce, adımları GEREKİR buyazı var kırmızı şekilde
F51D var siz bilmiyorsunuz. İnternetten aratın çıkar. Ayrıca sen F42F kullanıyorsun. Direkt F50'ye geç sonra F51D'yi kur.

stat counter