Bios menusu Sanallaştırma

muratuzunkya

Öğrenci
5 Mayıs 2020
64
16
8
21
Arkadaşlar merhaba ben bilgisayarıma vmware uygulamasını kurdum ve açmak için girdiğimde bana uyarı verdi.Bu uyarıda bilgisayarımın bios ayarlarından Sanallaştırma yani virutalization'u açmam gerekiyor fakat bilgisayarım (Toshiba satellite amd A8) bios ayarlarına giriyorum
Açıkcası çok saçma bir bios menüsü çünkü menüde 5 adet başlık var o başlıklarda aradığım seçenek yok.internetten araştırdım fakat onların bios menüsü benimki gibi değil benim bios menümde cok az başlık var yardımcı olur musunuz fotograf atabilirim.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Müdavim
9 Ağustos 2018
19,457
35
19,186
5,258
19
Arkadaşlar merhaba ben bilgisayarıma vmware uygulamasını kurdum ve açmak için girdiğimde bana uyarı verdi.Bu uyarıda bilgisayarımın bios ayarlarından Sanallaştırma yani virutalization'u açmam gerekiyor fakat bilgisayarım (Toshiba satellite amd A8) bios ayarlarına giriyorum
Açıkcası çok saçma bir bios menüsü çünkü menüde 5 adet başlık var o başlıklarda aradığım seçenek yok.internetten araştırdım fakat onların bios menüsü benimki gibi değil benim bios menümde cok az başlık var yardımcı olur musunuz fotograf atabilirim.
AMD işlemcili ise SVM Mode diye geçiyor olabilir ya da işlemciniz sanallaştırmayı desteklemiyor olabilir.

Taha K.

Müdavim
Müdavim
3 Mayıs 2020
1,540
1,001
293
26
Öncelikle forumumuza kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz ailemize hoşgeldiniz , fotoğraf atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

muratuzunkya

Öğrenci
5 Mayıs 2020
64
16
8
21
AMD işlemcili ise SVM Mode diye geçiyor olabilir ya da işlemciniz sanallaştırmayı desteklemiyor olabilir.
Desteklediğini düşünüyorum görev yonetıcısınde etkın değil diyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle forumumuza kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz ailemize hoşgeldiniz , fotoğraf atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

şuan leoMoon CPU-V uygulamasını indirdim ve işlemcim destekliyor fakat açık değil diye yazıyor

Son düzenleme:

Taha K.

Müdavim
Müdavim
3 Mayıs 2020
1,540
1,001
293
26
Sorun gidermede , Recovery yapın UEFI Firmware ayarına tıklayın.

Sonrasında genelde F1 , F11 , Delete tuşlarınla biosa girin güvenlik seçeneğinden orda olması lazım enable yapın F10 yapıp kaydetip çıkın.

muratuzunkya

Öğrenci
5 Mayıs 2020
64
16
8
21

Sonrasında genelde F1 , F11 , Delete tuşlarınla biosa girin güvenlik seçeneğinden orda olması lazım enable yapın F10 yapıp kaydetip çıkın.
Sorun Giderme kısmına nasıl girebileceğim anlamadım rica etsem daha ayrıntılı anlatır mısınız ?
Attığım fotoğraftaki menü'ye bilgisayarı açarken f2 tusuna basarak giriyorum
Burada böyle bir ayar var ama ne oldugunu bilmiyorum IMG 20200505 031010

Son düzenleme:

Taha K.

Müdavim
Müdavim
3 Mayıs 2020
1,540
1,001
293
26
Win kaç kullanıyordunuz

Bakınız

Ekli dosyalar

• 4.jpg
    4.jpg
    22.7 KB · Görüntüleme: 135
  • 3.jpg
    3.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 134
  • 2.jpg
    2.jpg
    26.7 KB · Görüntüleme: 131
  • 1.jpg
    1.jpg
    33.4 KB · Görüntüleme: 151
Son düzenleme:

gollik29

Asistan
4 Ağustos 2017
393
152
43
Arkadaşlar bios>advanced kızmında virtualization yok ise işlemci desteklemiyordur ya da desteklese bile bios ta yazmıyorsa açamazsınız. Benim bilgisayarda da bu yazmıyor.

muratuzunkya

Öğrenci
5 Mayıs 2020
64
16
8
21
Arkadaşlar bios>advanced kızmında virtualization yok ise işlemci desteklemiyordur ya da desteklese bile bios ta yazmıyorsa açamazsınız. Benim bilgisayarda da bu yazmıyor.
Bilgisayarım destekliyor fakat başka bir video izledim yabancılara ait onun biosunda advanced ta vardı fakat bende onun yerınde ses ayarı (beep sound) var

muratuzunkya

Öğrenci
5 Mayıs 2020
64
16
8
21
Genelde bioslarda gelişmiş mod olur , Cpu yapılandırmasını seçip açabiliyordun.
benım cpu modum var fakat dinamik ayarda bırde dusuk ayarı var

Bios fotoğrafı atarmısın ?
İzlediğim videoda Adamın System BIOS Version 5.10(benimde öyle) fakat EC version 5.10 benim 5.0

muratuzunkya

Öğrenci
5 Mayıs 2020
64
16
8
21
Hepsinin ayrı ayrı fotoğrafını at lütfen.
Bu izlediğim youtube videosu Bu adamın sürümleri IMG 20200505 132430
Bu benim sürümüm IMG 20200505 011547
ve birde bi siteden birşeyler buldum herhalde cmd kodu ile açılabiliyor burayada bakabilir misin ?
teşekkür ederim şimdiden

Tamam yok ise etkinleşmez. Başka bi çözümü de yoktur diye düşünüyorum.
burada sanki cmd kodları ile yapılıyor yani öyle anladım çevridiğim kadarıyla

BIOS u modlaması gerek o zaman.
Bios'u açamayacaksam neden özelliğini koysunlar ki haksızmıyım :/

Hepsinin ayrı ayrı fotoğrafını at lütfen.
Aynı problemi Acer Aspire e15 ile de karşılaştım. Bazı nedenlerden dolayı bu bilgisayarların BIOS'ta bir sanallaştırma seçeneği yoktur. Çözümlerden biri Hyper-V'yi kapatmak ve bellek bütünlüğünü devre dışı bırakmaktır.

Bunu yapmak için:

1. Yönetici haklarına (Yönetici) sahip bir Komut istemi açın ve şunu yazın:
    bcdedit /set hypervisorlaunchtype off

2. Windows Güvenliği> Aygıt Güvenliği> Çekirdek Yalıtım Ayrıntıları'nı açın
  3. Çevirin Bellek Bütünlüğü kapalı
Bellek Bütünlüğünü kapattıktan sonra, makinenizi yeniden başlatmanız istenir. Docker Toolbox'ı çalıştırmaya çalışıyordum ve bu adımları izledikten sonra çalıştı.

Yabancı sitelerde de bu sorunu yaşayan çok kişi var ve bunu denemişler olmuş acaba bunu yapsam bilgisayarıma zarar gelir mi ?

Son düzenleme:

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Müdavim
9 Ağustos 2018
19,457
35
19,186
5,258
19
Bu izlediğim youtube videosu Bu adamın sürümleri IMG 20200505 132430
Bu benim sürümüm IMG 20200505 011547
ve birde bi siteden birşeyler buldum herhalde cmd kodu ile açılabiliyor burayada bakabilir misin ?
teşekkür ederim şimdiden

burada sanki cmd kodları ile yapılıyor yani öyle anladım çevridiğim kadarıyla

Bios'u açamayacaksam neden özelliğini koysunlar ki haksızmıyım :/

Aynı problemi Acer Aspire e15 ile de karşılaştım. Bazı nedenlerden dolayı bu bilgisayarların BIOS'ta bir sanallaştırma seçeneği yoktur. Çözümlerden biri Hyper-V'yi kapatmak ve bellek bütünlüğünü devre dışı bırakmaktır.

Bunu yapmak için:

1. Yönetici haklarına (Yönetici) sahip bir Komut istemi açın ve şunu yazın:
    bcdedit /set hypervisorlaunchtype off

2. Windows Güvenliği> Aygıt Güvenliği> Çekirdek Yalıtım Ayrıntıları'nı açın
  3. Çevirin Bellek Bütünlüğü kapalı
Bellek Bütünlüğünü kapattıktan sonra, makinenizi yeniden başlatmanız istenir. Docker Toolbox'ı çalıştırmaya çalışıyordum ve bu adımları izledikten sonra çalıştı.

Yabancı sitelerde de bu sorunu yaşayan çok kişi var ve bunu denemişler olmuş acaba bunu yapsam bilgisayarıma zarar gelir mi ?
Yapabilirsiniz.