ASUS ROG Zephyrus G15 Sanallaştırma (VT) Sorunu (Pc de Elektrik kesildi)

Bu konuyu okuyanlar

EmreShrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ASUS ROG GA502DU-AL025 AMD Ryzen 7 3750H 16 GB 512 GB SSD GTX1660 Ti 15.6" FHD Taşınabilir bilgisayarım 15-20 Gün önce BIOS ayarlarından sanallaştırma (Virtualization Technology) açtım, Win açıldı 3-5 dk. Sonra bilgisayar elektrik kesti. Bir daha da elektrik gelmedi.

Aslında bilgisayarı ilk satın aldığım haftalarda sanallaştırmayı aktif hale getirmiştim bilgisayarın takılmalar yaşadığını farkedip tekrar kapatmıştım. Bir kaç ay sonra denediğimde yukarıda yazdığım sorunu yaşadım ve ASUS servisine bilgisayarımı garanti kapmasımda gönderdim.

Telefon ile arayarak form doldurdum UPS Kargo adresten aldı ve 3 gün de ASUS'a gitmişti kargo. Verdikleri numaradan takip ediyordum devamlı.

Bu süreçten önce bilgisayarımı Hepsiburada.com'dan aldığım için, ilk kendilerini arayıp aynı şekilde form doldurtup bilgisayarımı kargo ile aldılar. Fakat iade olarak anlamış Müşteri Hizmetleri yetkilisi. Servise benim göndermem gerekiyormuş. Bilgisayarı haber vermeden geri gönderdiler. Hemde nereye?

Bilgisayar benim ilk alışveriş yaptığımda istediğim adrese tam 3 kere gidip geri dönmüş. Çünkü ben o adreste değilim! Bir kere bile telefonla aranmadım, ayrıca internetten mesajlaşma iletişim sistemlerini düzgün kullanmıyorlar. Başlarından salacak cevaplar veriyorlar. Siz cevap yazıyorsunuz onlar size cevap verene kadar 1 gün daha geçiyor. Genelde...

İşini layıkı ile yapan birine denk geldim de yardımcı oldu yeni adres düzenledi bilgisayarım bana geldi bende ASUS'a gönderdim.

Yaşadığım süreci de anlatmak istedim.

Şu anda durum bu:

indir-jpg.538887

işten anlayan arkadaşlar Yaşadığım BIOS(vt) sorununu yorumlayabilir misin? Sonraki kullanım sürecimde tekrar yaşar mıyım?

EmreShrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
120 görüntülenme 0 cevap . . .