Bios güncellemesi yaptım ekran gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Anakart=MSI A320M PRO-VH Plus.
Biliyorum bir sürü konu var forumda bunlarla ilgili hepsini teker teker denedim. Pili çıkarıp 10 dakika sonra taktım ramleri çıkardım 10 dakika sonra taktım felan hala ne klavye de ne mouse da nede ekran da belirti var hepsi gitti güncelleme yapmamın sebebi 3600xt işlemci aldım bazı forumlar da herkes bios güncellemesi yapın dedi beta sürümü güncelledim böyle oldu yardım edebilecek varmı?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakart nedir.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,527
Seninle benzer bir sorun yaşayan var bu konuyu da incelemeni tavsiye ederim.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Eski işlemcin duruyormu.

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Eski işlemcin duruyormu.
Evet duruyor zaten biosu onunla güncelledim güncelleme sonrası oda açılmamaya başladı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seninle benzer bir sorun yaşayan var bu konuyu da incelemeni tavsiye ederim.
Ama onunki hiç açılmıyor benimki açılıyor işlemci de problem yok

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
Evet duruyor zaten biosu onunla güncelledim güncelleme sonrası oda açılmamaya başladı

Ama onunki hiç açılmıyor benimki açılıyor işlemci de problem yok
CMOS reset yap.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Onunlada açılmıyorsa ,son çare anakarttaki clear cmos soketini dene.Pek faydası olacağını sanmıyorum,çünkü sadece biosu resetler.
Yine de açılmazsa,biosu flaşlar iken yanlış bi şey yaptın veya anakart tarafında bi terslik oldu demektir.
Yarın sabaha kadar pili sökük olarak anakartı beklet. Tekrar dene.
Yine olmazsa mecburen servise vereceksin.

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Anakartın fotosunu çekip atar mısın

Onunlada açılmıyorsa ,son çare anakarttaki clear cmos soketini dene.Pek faydası olacağını sanmıyorum,çünkü sadece biosu resetler.
Yine de açılmazsa,biosu flaşlar iken yanlış bi şey yaptın veya anakart tarafında bi terslik oldu demektir.
Yarın sabaha kadar pili sökük olarak anakartı beklet. Tekrar dene.
Yine olmazsa mecburen servise vereceksin.
Garantisi yok maalesef bilgisayarcıya götürdüm bana dediği şey bios entegresi yanmış olabilir dedi mümkün mü acaba

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911

Garantisi yok maalesef bilgisayarcıya götürdüm bana dediği şey bios entegresi yanmış olabilir dedi mümkün mü acaba
Ekran kartının görünmeyen kısmını da at anakarttan. Pinlerin olduğu yeri.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
44.PNG

Şu resim, senin anakartın. PCI E2 yazan, senin anakartının e.kartı slotu. Onun üzeri ve hafif sağında olan ,JBAT1 yazan ,clear cmos soketi.
Makina kapalı olacak.fişi de çek. O sokette ,iki tane pin var. Düz bi tornavida ucu ile ,çay kaşığı bile olur,bu iki pini birleştir,kısa devre yap,yani. 10 sn .tut. Ve tornavidayı çek.

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ekli dosyayı görüntüle 128535
Şu resim, senin anakartın. PCI E2 yazan, senin anakartının e.kartı slotu. Onun üzeri ve hafif sağında olan ,JBAT1 yazan ,clear cmos soketi.
Makina kapalı olacak.fişi de çek. O sokette ,iki tane pin var. Düz bi tornavida ucu ile ,çay kaşığı bile olur,bu iki pini birleştir,kısa devre yap,yani. 10 sn .tut. Ve tornavidayı çek.
Hemen deniyorum

Ekli dosyayı görüntüle 128535
Malesef sonuç hala aynı

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartın biosu uçmuş görünüyor o zaman maalesef, Garanti süresinin bitmesi önemli değil. Bi miktar para karşılığı servis yeni rom atar.
Ama 3600XT gibi işlemciye zaten bu anakart hiç uygun değil Bütçe varsa yeni bi anakart alın. Yoksa ,mecburen bunu servise verin.

neojun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Anakartın biosu uçmuş görünüyor o zaman maalesef, Garanti süresinin bitmesi önemli değil. Bi miktar para karşılığı servis yeni rom atar.
Ama 3600XT gibi işlemciye zaten bu anakart hiç uygun değil Bütçe varsa yeni bi anakart alın. Yoksa ,mecburen bunu servise verin.
Yeni bi anakarta başvurmak en mantıklısı hafta içi bi bakıcam herşey için çok teşekkürler