BİOS güncellemesi yapmalı mıyım ve nasıl yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
385
Merhabalar, ben BİOS güncellemesi yapmak istiyorum ama tereddütteyim. Okuduğum yabancı makaleler beni bundan caydırıyor. Bilgisayarda da herhangi bir sorun yok. Windows üzerinden yapmıştım sorunsuz güncellemişti ama USB ile yapmak daha sağlıklı imiş.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Merhabalar, ben BİOS güncellemesi yapmak istiyorum ama tereddütteyim. Okuduğum yabancı makaleler beni bundan caydırıyor. Bilgisayarda da herhangi bir sorun yok. Windows üzerinden yapmıştım sorunsuz güncellemişti ama USB ile yapmak daha sağlıklı imiş.
Bu konuda @EFI Shell size daha çok yardımcı olacaktır diye düşünüyorum,BIOS güncellemesi yapmanızın daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
385
Benim şimdi anladığım Unetbootin ile FRee-DOS yazacağım. Ardından EXE olan BİOS dosyasını USB'ye atacağım. Sonra USB'yi takıp BİOS adını yazacağım. Doğru anladım mı? Yoksa hatalı mıyım?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Benim şimdi anladığım Unetbootin ile FRee-DOS yazacağım. Ardından EXE olan BİOS dosyasını USB'ye atacağım. Sonra USB'yi takıp BİOS adını yazacağım. Doğru anladım mı? Yoksa hatalı mıyım?
BIOS güncellemelerini kurun. DOS üzerinden kurabilirsiniz dediğiniz gibi.

Reaksiyon puanı
385
Ben Freedos'u kendi sitesinden indirsem olur mu? Unetbootin yazmıyor da.