Bios güncellemesi yaparsam ne olur?

Bu konuyu okuyanlar

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bios güncellemesi yapmak istiyorum güncellemeyi başarıyla yapabilirsem harddisk içindeki tüm herşey silinir mi ??

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Bios güncellemesi yapmak istiyorum güncellemeyi başarıyla yapabilirsem harddisk içindeki tüm herşey silinir mi ??
Güzel olur ama bios sürüm notlarına bak ona göre güncellemende bir yarar varsa güncelle. Güncelleme esnasında bir aksilik olursa anakarta veda et :) tehlikeli yani. Veda et dediysem tekrar programlıyorlar ama yapanı bul et vs. bir sürü iş. Çip de yanabilir yanarsa komple veda et. Böyle konuşsam da %99 bir sorunla karşılaşmazsın eğer çok eski bir anakartın biosu ile ugraşmıyorsan. Ben sürekli güncelliyorum mesela.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Benim anakartım g41mxe-k 2010 da almıştım hiç bios güncellemesi yapmadım şimdi yaparsam ne gibi bir artısı olur yani faydası ne yönden olur? Anakarta elveda mı diyim hiç yapmiyim o zaman bir işe yaramaz ise ????
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi güncelleme yaparsam harddisk sifirlanmaz demi yani bir sürü dosyalarım yüklü harddiski söküp yapabilir miyim peki ne olur ne olmaz silinmez demi birşey

Güncelleme yapamadım format atma daha kolay ????
Screenshot_20200602-185202.png

Yapıyorum doğrumu yapıyorum bilmiyorum yardımcı olcak yokmu
Screenshot_20200602-185727.png

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
2010 da alınan bir anakartın artık desteği kalmamıştır. Uyan bir bios yazılımı bulamazsın ve sonra çöpe atarsın.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Haklısınız sizler usta profesörlersiniz ne oldu bilmiyorum ama bunu yaptıktan sonra içerdeki elektrikler gitti ne oldu hiç bilmiyorum bi yerde var 2 yerde yok ALLAHTAN pc ye birşey olmadı vazgeçtim vallahi billahi belki güncel olmak her şey için iyi olur diye düşündüm

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Yok valla yapmiycam tövbe zaten durumum yok pc ye gözüm gibi bakıyorum öyle sizlerdeki gibi lüks pc değil ama mesela şöyle diyim bir arkadaşınız var ve sizi canından çok sevecek kadar yarı yolda bırakmıycak kadar bu pc de öyle bir şey yani orijinalliğini bozmadan 2 3 parça taktım ekran kartım yoktu bugüne kadar Oyunlar nasıl açılır bilmiyordum megersem ekran kartı gerekliymiş tabi işlemci yani benim öyle gözüm yüksekte değil yarı yolda bırakmıyor kazık atmıyor o bana yeterli sadece format istiyor du onu da Windows 10 kurdum o sorundan da kurtuldum Windows 7 hep başlı başına bir uğursuzluktu güvenli modda başla yok görüntü bozukluğu falan bn şunun için biosu güncellemek istedim biosta ram tamamını görmüyor 3072 olarak görüyor özelliklere bakınca 4096 yazıyor belki dedim güncelleme yaparsam düzelir diye ?

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Haklısınız sizler usta profesörlersiniz ne oldu bilmiyorum ama bunu yaptıktan sonra içerdeki elektrikler gitti ne oldu hiç bilmiyorum bi yerde var 2 yerde yok ALLAHTAN pc ye birşey olmadı vazgeçtim vallahi billahi belki güncel olmak her şey için iyi olur diye düşündüm

Bariz bir hata , çözemediğin bir sorun yoksa ustalarında dediği gibi çalışıyorsa kurcalamamak en iyisi.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Evet kurcalamıycam çalışan pc yi bozmakta var ALLAH razı olsun hepinizden iyiki varsınız bu forum iyiki varsın ALLAH razı olsun bu siteyi yapandan tüm sorularıma cevap buluyorum asistanim işte öğretmenlerim benim ☺️☺️

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Tekrar denedim olmadı bıraktım uğraşmıyorum peki bu anakarta kaç gb ram destekli g41mxe-k 2 slot yeri var birde benim anakartım sıcak hava veriyor sebebi nedir ne yapmalıyım?

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bu fandan nerede bulabilirim aynı boyutta olmasına gerek yok tek taraflı böyle vidalı olsun yeterli
Screenshot_20200603-163136.png
Screenshot_20200603-163130.png

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Farketmez fanda gördüğünüz üzere tekli vida yeri var yani çiftli değil tek vidali

Reaksiyon puanı
7,999
Disklerindeki hiç bir veri silinmez sadece sistem stabilitesi arttırır. O da gözle görülen performans artışı vb. şeyleri getirmiyor.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Anladım vatan pc de olmasına gerek yok yani n11 gitti gidiyor da varmı link atar mısınız ben ne diye yazacağım arayacağımı bilmiyorum anladım zaten bios güncellemesinden vazgeçtim kalsın öyle zararı yok ??

Bir sorum olacak 250 watt psu nvdia geforce 210 64 bit ekran kartı fansız soğutma 4 gb ram Quad core 6600 4 çekirdekli işlemci g41mxe-k anakart bu sisteme yeterli mi psu almaya gerek var mı ekran kartı macunu kurumuş macunu değiştirsem soğutur mu

Son düzenleme: