Bios güncellemek

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
Gigabyte A320M-S2H anakartını kullanıyorum bios güncellemekle alakalı hiç bir fikrim yok nasıl yaparım?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
bilgisayarcılar para koparmak için elinden geleni yapıyor. Birde bunları kendim yaparak öğrene öğrene bir noktaya varmak istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yardım edecek biri yok mu?

Son düzenleme:

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
Bios güncellemek için anakartının tam modelini öğrenmem gerekiyormuş ve onun için pc nin içini açıp bakmam lazımmış fakat anakartın üzerinde msinfoda yazan bilgiler dışında bir şey göremedim. Eğer o bilgileri edinmezsem yanlış şeyi yükleyebilir mişim.
Tam olarak anakartın neresinde yazacağını bilen var mı?

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Eğer sorunun yoksa yapmanı önermem anakartı bozabilirsin ancak yapacağım diyorsan söylüyorum

İlk önce kasayı açıp doğru rev sürümünü bulman lazım bunuda aşağıda resim verdim oraya bak ordaki resimdeki gibi rev sürümü olacak anakartında onu öğren sonra o rev sürümüne göre olan biosu kur yoksa yanlış bios anakartı kullanılamaz hale getirebilir. sonra bir flash bellek bul at içine biosu(rar veya zip gibi bi dosya ise hem rar veya zipi at hemde içindekini at flasha) sonra bilgisayara takıp bilgisayar açılırken bios tuşuna bas bırak sürekli(genelde del tuşu olur ama internetten bak hangi tuş) sonra qflash menüsü olması lazım oraya gelip oradan flash bellekteki biosu kur zaten buraya kadar geldiysen gerisini çözersin okuyarak oraları

Hadi kolay gelsin iyi şanslar :D

Python 3.8.2

Doçent
Reaksiyon puanı
558
Gigabyte ın sitesinden indirin ve dosyayı çalıştırın. Sonra kendisi cihazı kapatıp güncellemeyle başlayacak. O sırada fişi çekmeyin aksi halde cihaz kullanılmaz hale gelir.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
Eğer sorunun yoksa yapmanı önermem anakartı bozabilirsin ancak yapacağım diyorsan söylüyorum

İlk önce kasayı açıp doğru rev sürümünü bulman lazım bunuda aşağıda resim verdim oraya bak ordaki resimdeki gibi rev sürümü olacak anakartında onu öğren sonra o rev sürümüne göre olan biosu kur yoksa yanlış bios anakartı kullanılamaz hale getirebilir. sonra bir flash bellek bul at içine biosu(rar veya zip gibi bi dosya ise hem rar veya zipi at hemde içindekini at flasha) sonra bilgisayara takıp bilgisayar açılırken bios tuşuna bas bırak sürekli(genelde del tuşu olur ama internetten bak hangi tuş) sonra qflash menüsü olması lazım oraya gelip oradan flash bellekteki biosu kur zaten buraya kadar geldiysen gerisini çözersin okuyarak oraları

Hadi kolay gelsin iyi şanslar :D
dün gece rev sürümünü öğrenmek için pc nin içini açmıştım ama bulamadım rev sürümünü

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
Doğru rev sürümü burada yazıyor mudur
bios.PNG

sol aşağıda olması lazım
bakıcam şimdi eğer resim çekmeyide unutmazsam atıcam teşekkürler

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Rica ederim fotoğraf at oradan bakayım normalde nerede yazdığı hakkında görsel atardım ancak evde değilim mobilden giriyorum

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Bios güncellemek için anakartının tam modelini öğrenmem gerekiyormuş ve onun için pc nin içini açıp bakmam lazımmış fakat anakartın üzerinde msinfoda yazan bilgiler dışında bir şey göremedim. Eğer o bilgileri edinmezsem yanlış şeyi yükleyebilir mişim.
Tam olarak anakartın neresinde yazacağını bilen var mı?
Anakartın hangi markaya o markanın sitesinden anakartını bulup sürücüyü indirebilirsin.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
yanlış indirebilir rev sürümüne göre değişir sürücü ben yaşadım rev 1.0 anakartım vardı ne olcak aynı anakart değilmi deyip rev.2.0 olanı kurmuştum sırf kasayı açıp bakmaya üşendiğimden sonra öğrendim 1.0 rev olduğunu ama iş işten geçmişti anakart yarı çalışıp yarı çalışmıyordu

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
Anakartın hangi markaya o markanın sitesinden anakartını bulup sürücüyü indirebilirsin.

onu biliyorum zaten ama şuan rev sürümünü bulamıyorum rev sürümünü bulsam iş çözülecek zaten

Rica ederim fotoğraf at oradan bakayım normalde nerede yazdığı hakkında görsel atardım ancak evde değilim mobilden giriyorum
Buldum galiba

Son düzenleme:

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
(not) esc basınca pc sorunsuz açılıyor

Bilen yok mu ya

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biosun F23 imiş,epey eski.En son sürüme yükseltmek için önce F32 biosunu yüklemen gerek. Yoksa, en son sürümü kabul etmeyecektir.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
F52a OLMASI LAZIM.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
benim rev sürümüm 1.1

f32 de aynı hatayı verdi.

nolur nolmaz rev 1.0 ı denesem pc ye zarar verir miyim

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
REV 1.1 İ de buldum.Doğru ,son bios F51c. Onda da, önce F32 yükleyin diyor. Fakat garip bi şekilde ,şu anda sende yüklü olan F23 biosu yok,listede.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
REV 1.1 İ de buldum.Doğru ,son bios F51c. Onda da, önce F32 yükleyin diyor. Fakat garip bi şekilde ,şu anda sende yüklü olan F23 biosu yok,listede.

dediğim gibi f32 aynı hatayı verdi.

F30 sürümünü deneyin
denicem şimdi teşekkürler

F30 sürümünü deneyin
F30 da aynı hatayı verdi. Bence farklı sürüm denemek yerine hataya odaklanmamız lazım.

Son düzenleme: