Yardım Bios ekranı gelmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

ozkets

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar sistemim şu şekilde:

5600X
GTX 1070
16 GB 3600 RAM.
Mortar Wi-Fi
A650GF PSU.
SanDisk Ultra M.2

Monitör

LG 27GL83A-B​

Sorunum;
Bilgisayarı açtığımda ekrana hiçbir şey gelmiyor geldiği gibi sistem açılmış oluyor(masaüstünü görüyorum direkt) yani Windows 10 logodur işte açılıyor şeklindeki animasyonları falan hiç göremiyorum.

BIOS'a girmek istiyorum RAM frekanslarını değiştirmek için vs BIOS'a giriyor fakat görüntü bana gelmiyor. DP kablo ile bağlı.
Bir diğer sorunum da şu Android uygulama kullanmak için hangi emülatörü kurarsam kurayım sistem donuyor, kilitleniyor.

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
ram ayarlarlarınız düşük ise emülatörde sıkıntı yapar.

ozkets

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Ekli dosyalar

• Aaaaadsız.jpg
    Aaaaadsız.jpg
    71.9 KB · Görüntüleme: 54

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartını mortar wifi yazıp geçmişsiniz. B450 mi, B550 mi.
B450 ise ,beta biosdur büyük ihtimal ile,5600X desteklemesi için. Ondan yapabilir.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
biosa girince siyah ekranmı oluyor,yani.

Hypnamed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Aynı sorunu zamanında ben de yaşıyordum, sorunu şu şekilde çözdüm;
1 - Öncelikle normal monitörümün görüntü kablosunu söktüm ve monitörün vga girişinden anakarttaki vga girişine (ekran kartındaki değil, anakarttaki olması önemli) takıp görüntüyü vga'dan almaya başladım.
2 - Sonrasında bilgisayarımı açıp flash belleğime kullandığım anakartın en son bios güncellemesini yükledim ve ardından biosu güncelledim. (Anakartınızın modeline göre YouTube üzerinden BIOS'un nasıl güncellendiğine dair videolar izleyebilirsiniz.)
3 - Sonrasında görüntüyü tekrardan HDMI / DisplayPort'tan almaya başladığımda bilgisayar açılırken anakart logosu gözükmeye başlamıştı ve BIOS'a girdiğimde siyah ekran sorunu almıyordum.

Umarım sorununuzu çözebilmişimdir, iyi günler dilerim :).

ozkets

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
biosa girince siyah ekranmı oluyor,yani.
Aynen öyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorunu zamanında ben de yaşıyordum, sorunu şu şekilde çözdüm;
1 - Öncelikle normal monitörümün görüntü kablosunu söktüm ve monitörün vga girişinden anakarttaki vga girişine (ekran kartındaki değil, anakarttaki olması önemli) takıp görüntüyü vga'dan almaya başladım.
2 - Sonrasında bilgisayarımı açıp flash belleğime kullandığım anakartın en son bios güncellemesini yükledim ve ardından biosu güncelledim. (Anakartınızın modeline göre YouTube üzerinden BIOS'un nasıl güncellendiğine dair videolar izleyebilirsiniz.)
3 - Sonrasında görüntüyü tekrardan HDMI / DisplayPort'tan almaya başladığımda bilgisayar açılırken anakart logosu gözükmeye başlamıştı ve BIOS'a girdiğimde siyah ekran sorunu almıyordum.

Umarım sorununuzu çözebilmişimdir, iyi günler dilerim :).
Valla bios update 5600x için ilk kurulumda yapmıştım o zamandan beri yapmadım yapmakta istemiyorum çünkü her şeyi düzgün yapmama rağmen kart biosu güncellemedi sonra aradan zaman geçti yine olmadı sonra şansa bir şekilde oldu ama nasıl oldu bilmiyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Aynen öyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla bios update 5600x için ilk kurulumda yapmıştım o zamandan beri yapmadım yapmakta istemiyorum çünkü her şeyi düzgün yapmama rağmen kart biosu güncellemedi sonra aradan zaman geçti yine olmadı sonra şansa bir şekilde oldu ama nasıl oldu bilmiyorum.
hdmı kablo varsa onunla deneyebilirmisin.