Yardım Yeni topladığım sistem görüntü vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

schz0frenia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese iyi günler, tüm parçaları sıfır aldığım bir sistem topladım, bugün kurulumunu yaptık her şeyini bağladık fakat görüntü alamıyorum.
Sistem özellikleri;
Asus Dual Rtx 3050
İ3-10105F
Msi Z490-A Pro
Apacer Panther 2x16 DDR4 3200Mhz Ram
Sandisk Extreme Pro M.2 NVMe 3D SSD
Performax Oasis 650W 80+ Bronze Kasa

DP girişinden ilk olarak ekran kartından bağladım, olmayınca anakarta bağladım, yine olmayınca HDMI ile iki yeri de denedim yine de bios ekranı gelmiyor görüntü alamıyorum. Sıfırlamayı denedik, pili çıkardım 5 dakika sonra taktım, ramleri ssdyi çıkarıp taktık, Cmos reset denedik, farklı bir monitörde denedik yine de yapamadık. Sorun neyden kaynaklı olabilir ve deneyebileceğim bir şey var mı? yardımcı olursanız sevinirim.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ramleri tek tek bi deneyin.

schz0frenia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ramleri tek tek bi deneyin.
denedim onu da şöyle bir sıkıntı var ramler takılı iken sistemin tuşuna basınca hemen kapanıyor, takılı değilken 5 saniye yaklaşık basınca kapanıyor. ramsiz de tek tek ramleri takmayı da denedim fakat yine yapamadım. Anakartta Boot ışığı beyaz yanıyor.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ram sorunu olabilir. Bi yakınızdan, tek, bi başka bi ram ile deneme imkanınız varmı.

schz0frenia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başka bir ram mevcut değil maalesef ama yarın götüreceğim aldığım yere sorunu anlamaya çalışacağız, çözebilirsek buraya da aynı sorunu yaşayanlar için bilgi veririm.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakarttan görüntü almazsınız .Çünkü işlemcide dahili e.kartı yok zaten.Bana hala ram gibi geiyor. Sonucu bi yazın. Ben de merak ettim.

Anakartınız o işlemciye biraz fazla olmuş,bu arada.

schz0frenia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakarttan görüntü almazsınız .Çünkü işlemcide dahili e.kartı yok zaten.Bana hala ram gibi geiyor. Sonucu bi yazın. Ben de merak ettim.

Anakartınız o işlemciye biraz fazla olmuş,bu arada.
Uygun fiyata buldum da bir de Z serisi olmazsa ram desteği olmuyor dediler i3 10105F ile o yüzden onu tercih ettim, uyumlulukta bir sıkıntı çıkarmıyorsa problem yok ilerde işlemciyi değiştirme durumum var zaten.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Yanlış bilgi veriyorlar. 500 serisi tüm anakartlar ile ram hızları destekleniyor. Ama uygun fiata aldıysan,mesele yok.

schz0frenia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarcıya götürdük orada taktığımızda görüntü geldi, windowsu orada kurdurdum eve geldiğimde bilgisayar çalışıyor ama bios ekranı direkt geçiliyor monitörde bios gözükmüyor sorun ondan kaynaklı herhalde.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bilgisayarcıya götürdük orada taktığımızda görüntü geldi, windowsu orada kurdurdum eve geldiğimde bilgisayar çalışıyor ama bios ekranı direkt geçiliyor monitörde bios gözükmüyor sorun ondan kaynaklı herhalde.
Bilgisayarcı bios ayarında Fast boot açmış sanırım. Sistemin daha hızlı açılmasını sağlıyor.