Bing vs Google

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Google ve Bing karşı karşıya.Alttaki adrese girerek size göre hangisinin daha iyi olduğunu araştırabilrisniz.Üstelik aynı ekranda.Ben ankara kelimesini arattım ve bana göre Google ın alıştığımdan mıdır bilemiyorum daha iyi sonuçlar verdiğini gördüm.Gerçi Bing daha tam hazır değil ama sonuca cok yakın.Google bi gomlek daha ustun.Ama Bing gorsellik açısından çok daha üstün.Google 90 lı yıllarının sitelerini andırıyor.Ama yakın bi zamanda google gorsel yonden değişecektir.(kendi tahminim)

Denemek isteyenler Google / Bing Comparison for

Dilinizi türkçe olarak ayarlamayı unutmayın...

prof.

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Google'ı geçmek çok zor ama rekabet olması iyidir ;)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Bu konuda şimdilik bir rekabet söz konusu değildir, olamaz. :D

Google

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Turkey yazdım Bing hindi resimleri çıkardı. Google ise Wiki'den ülkemizi tanıtan linki koydu. Demekki ne imiş Google amca bi imiş :D

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Bu konuda şimdilik bir rekabet söz konusu değildir, olamaz. :D

Google

Bence de.artık bi çok ülkede ve dilde aramak=google. :)

google'un yakın zamanda arayüz değişikliğine gideceğini sanmam.Çünkü gücünü biraz da bundan alıyor.Sadece arama işlevi için sade bir arayüz.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
kesinlikle google text based olarak tozu dumana katıyor ;)

ne kadar grafik o kadar zorlanma
en azından bizim ülkemiz için.

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Daha yeni dünyaya gelmiş bebekle, kısa ve uzun mesafede 1. liği kaptırmayan bir koşucuyla mı kıyaslama yapılıyor yoksa benmi yanlış anladım :)

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Daha yeni dünyaya gelmiş bebekle, kısa ve uzun mesafede 1. liği kaptırmayan bir koşucuyla mı kıyaslama yapılıyor yoksa benmi yanlış anladım :)

Anasına bak kızını al demişler :) Microsofttan tam performans bi ürün göremedik daha :D

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bu yoruma katılmıyorum.Bende Google ın daha iyi olduğunu düşünüyorum ama Bing bir bebek değil bence.O Live Search in geliştirilmiş hali.Ve Google kadar olmasada Live Search den kat kat daha iyi..Ayırca goggle sayfasını yenilemeli.Bırakmak zor olsada.Gerçi burdada IGOOGLE devreye giriyor..

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
İki şeyi doğru şekilde kıyaslamak istiyorsanız bunu eşit şartlarda yapmalsınız.Söylermisiniz, Windows Live'dan kopyalanmış, neredeyse aynı mantık çalışan hazır sistemin üstüne oturtulmuş -ki Live zaten google'ın mantığını kopyaladı- bir sistem sadece aramalarınızı daha güzel bir ekranda getiriyor diye kıyaslama yapıbilir mi?.Arama sonuçları sayfasındaki google benzerliğini farketmediniz mi? Utanmasalar Google'ı içeride frame şeklidne gömüp yapacaklar.Madem kıyaslayacaksanız, babası ile yani Live ile kıyaslayın.Sadece görüntü değiştirmek/güzelleştirmekle arama motoru olunmuyor ne yazıkki.Bind ve diğerlerinin şuan kullandığı refresh olmadan yenileme tekniğini kimin çıkardığını hatırlarmak isterim.
Google ile ancak en az onun kadar teknolojiye yenilik getirmiş, farklı bir arama motoru kullanan bir sistem karşılaştırılabilir bence...

bodof

Asistan
Reaksiyon puanı
3
her ne zaman "benim gibisini google'da arasan bulamazsın" söylemindeki google değişir, google kaybeder ama o zamana kadar google :turned:

sansür

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Google diyorum ben
Kars kelimesinde Bing 1-10 / 1.660.000 sonuç çıkarıyor
Google ise Results 1 - 10 arası 14,000,000 sonuç çıkarıyor fark burda işte :)

bodof

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sansür, bence olaya öle yaklaşmak yanlış.. yani tamam daha fazla sonuç gösteriyo olabilir ama kaçının elle tutulur bi site olduğunu bilemeyiz ki :) belkide bing daha isabetli sonuç buluyodur reklam siteleri falan yoktur hani hangisi daha çok bulduya bakmak bence sağlıksız bi yaklaşım.. ama google konusunda katılıyorum google alışkanlık oldu bende o yüzden vazgeçmemi istiyosa microsoft veya başka biri baya uğraşmalı :)

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hahah :D adımı arattım googlede 199.000 sonuç bingde 217 sonuç..

K1773R

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki neden?

Belki aliskanliklarimdan kolay kolay vaz gecememden belkide gercekten google'in (suana kadar ve hala) rakipsiz olmasindandir bende google diyenlerdenim ama Bing'in de BETA oldugunu unutmamak gerek gerci ne kadar kendini degistirebilir oda ayri bir konu...

Ufak bir not:

Gelişmiş arama
  • Arama terimleri
  • Site/Etki Alanı
  • Ülke/Bölge
  • Dil
bölümü ilginc....

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bu yoruma katılmıyorum.Bende Google ın daha iyi olduğunu düşünüyorum ama Bing bir bebek değil bence.O Live Search in geliştirilmiş hali.Ve Google kadar olmasada Live Search den kat kat daha iyi..Ayırca goggle sayfasını yenilemeli.Bırakmak zor olsada.Gerçi burdada IGOOGLE devreye giriyor..
Live Search'ü kullanan varmıydı ya o hantal yavaç motoru :yes: