Bimeks Mağazaları Rezaleti (Kadıköy Bimeks Özellikle)

keskur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kadıköy Bimeks Mağazasından Sony Vaio VPCY21S1E/SI ürünü aldım 2 gün sonra pilini taktığımda pilin sallandığını gördüm ürünü geri götürdüm önce acıbadem bimeks mağazasına götürdüm orda ürünü değişmediler ordan kadıköy mağazasına götürdüm mağaza müdürü Ümit denen şahıs iligisizliği yanı sıra ürünü alamayacağını ürünü alırsa elinde kalacağını söyleyip ürünü değişiminin servis yapacağını (servis onaylarsa) söyleyip dengesiz konuşmalar vs. vs. Benim 3 gün içinde değişim hakkım olmasına rağmen değişim olmadı. Neyse ürünü servise yolladık mecburen servis değişime onay vermedi 1 mm pil boşluğu normalmiş tüm Sony ürünlerde böyleymiş tam bir servis rezaleti ürünü geri yolladılar. Bu arda Kadıköy mağazasını şikayet ettiğim için çok kırılmış Ümit denen Müdür hanesine eksi olarak yazılmış çook üzüldüm. Anlayacağınız Bimeks Teknoloji katili piyasada nekadar bozuk hasarlı ürnler varsa orda özellikle Kadıköy Mağazasında Tam 20 gün uğraştım çözüm yok Allah belalarını verir inşallah. Ordan ürün alacak arkadaşlar çok dikkatli olsun ben çok pişmanım sizde pişmanlık yaşamayın.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bimeks halka açılıyorduya, başlamış açılmaya :D Bu işler böyle, Büyük firmalar satarken canım cicim, Ondan sonra bi sıkıntın olduğunda tanımamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Kadıköy Bimeks Mağazasından Sony Vaio VPCY21S1E/SI ürünü aldım 2 gün sonra pilini taktığımda pilin sallandığını gördüm ürünü geri götürdüm önce acıbadem bimeks mağazasına götürdüm orda ürünü değişmediler ordan kadıköy mağazasına götürdüm mağaza müdürü Ümit denen şahıs iligisizliği yanı sıra ürünü alamayacağını ürünü alırsa elinde kalacağını söyleyip ürünü değişiminin servis yapacağını (servis onaylarsa) söyleyip dengesiz konuşmalar vs. vs. Benim 3 gün içinde değişim hakkım olmasına rağmen değişim olmadı. Neyse ürünü servise yolladık mecburen servis değişime onay vermedi 1 mm pil boşluğu normalmiş tüm Sony ürünlerde böyleymiş tam bir servis rezaleti ürünü geri yolladılar. Bu arda Kadıköy mağazasını şikayet ettiğim için çok kırılmış Ümit denen Müdür hanesine eksi olarak yazılmış çook üzüldüm. Anlayacağınız Bimeks Teknoloji katili piyasada nekadar bozuk hasarlı ürnler varsa orda özellikle Kadıköy Mağazasında Tam 20 gün uğraştım çözüm yok Allah belalarını verir inşallah. Ordan ürün alacak arkadaşlar çok dikkatli olsun ben çok pişmanım sizde pişmanlık yaşamayın.
Ya taktığın şeye bak, ürün çalışıyor mu sen ona bak yok boşluk varmışta pil sallanıyormuşta.. Sende amerikada sudan sebeplerle firmalara dava açan kişilere benzemişin :p Bimeksten çok alışveriş yaptım şimdiye kadar da hiçbir sorunla karşılaşmadım, gayet memnunum :)

keskur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya taktığın şeye bak, ürün çalışıyor mu sen ona bak yok boşluk varmışta pil sallanıyormuşta.. Sende amerikada sudan sebeplerle firmalara dava açan kişilere benzemişin :p Bimeksten çok alışveriş yaptım şimdiye kadar da hiçbir sorunla karşılaşmadım, gayet memnunum :)
Senin memnun olman benim veya başkasının memnun olacağı anlamına gelmez ben para veriyorsam düzgün ürün isterim sokaktan toplamıyorum parayı anlımın teridir ozaman yırtık pantolonla dolaşalım üstümüzde duruyormu duruyor herkes hatalı ürün satsın ozaman böyle bir düşünce tarzı çok yanlış.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Anlayacağınız Bimeks Teknoloji katili piyasada nekadar bozuk hasarlı ürnler varsa orda özellikle Kadıköy Mağazasında

Bimeks'i savunduğumdan değil yanlış anlama da bu cümleyi neye dayanarak söylüyorsun? Sırf bir mm lik boşlul olan bir bilgisayarı değiştirmediler diye mi sattıkları ürünlerin arızalı olduğunu söylüyorsun, yoksa bunun gibi aldığın veya alanlardan gördüğün 10 üründen 6'sı arızalı çıktı diye mi? Yok eğer dediğin gibi bütün arızalı ürünler bu mağazadaysa o mağazayı nasıl açık tutabiliyorlar onu anlamadım.

keskur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bimeks'i savunduğumdan değil yanlış anlama da bu cümleyi neye dayanarak söylüyorsun? Sırf bir mm lik boşlul olan bir bilgisayarı değiştirmediler diye mi sattıkları ürünlerin arızalı olduğunu söylüyorsun, yoksa bunun gibi aldığın veya alanlardan gördüğün 10 üründen 6'sı arızalı çıktı diye mi? Yok eğer dediğin gibi bütün arızalı ürünler bu mağazadaysa o mağazayı nasıl açık tutabiliyorlar onu anlamadım.
valla adamların hal ve hareketlerini yaşaman görmen lazım müdüre diyorumki al bu ürünü farkını vereyim başka ürün ver yok ilgi ala alak sıfır orasını kaşıyo burasını kaşıyo sorduğun soruya cevap vermiyor insanın sabrını zorluyorlar kendisi bile pilin sallanmasına şaşıp kalıyor nasıl oluyor diye pil boşluğu olur ama bendeki çok fazla.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Senin memnun olman benim veya başkasının memnun olacağı anlamına gelmez ben para veriyorsam düzgün ürün isterim sokaktan toplamıyorum parayı anlımın teridir ozaman yırtık pantolonla dolaşalım üstümüzde duruyormu duruyor herkes hatalı ürün satsın ozaman böyle bir düşünce tarzı çok yanlış.

Haklısın. Bence de herkes hakkını arasın, sen gidip o ürüne kazancını yatırıyorsan ondan olabileceğinin en iyisini beklemek senin en doğal hakkın. Herkes keşke böyle düşünse...

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
valla adamların hal ve hareketlerini yaşaman görmen lazım müdüre diyorumki al bu ürünü farkını vereyim başka ürün ver yok ilgi ala alak sıfır orasını kaşıyo burasını kaşıyo sorduğun soruya cevap vermiyor insanın sabrını zorluyorlar kendisi bile pilin sallanmasına şaşıp kalıyor nasıl oluyor diye pil boşluğu olur ama bendeki çok fazla.

Tamam hizmetten şikayetin olabilir ama "piyasada ne kadar bozuk mal varsa hepsi o mağazada" gibi bir cümle çok ağır bir iddiadır. Hakkını sonuna kadar ara. Sonuçta bir mal alıyorsun ve sorunlu çıkıyor. Bu konuda haklısın. Ama böyle asılsız bir iddia ile oradaki çalışanların ekmeğini dolaylı olarak etkiliyorsun. Sanırım kızgınlıkla yazdığın bir şey ama biraz daha dikkatli olman gerekiyor bence.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
geçmiş olsunda güzel kardeşim internet kullanıyorsun teknelojiyi takip ediyorsun ama tüketici kanunlarından haberin yok o ürünü kanunda belirtilen süre içinde mazeretsiz iade edebilirdin ne luzum eder arıza belirtiyorsun ben teknosa kadıköyden bir fotoğraf makinası almıştım seslı video var dediler katalogtada var görünüyordu ama yokmuş iki gün sonra götürdüm gerisin geri verdim

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bimeks uzak durulması gereken bir yer, bi kere o hataya düşecektim çektiler kurtartılar beni:)

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hdmi kablo aldım bimeksten indirimde diye eve gittim taktım bir gün falan kullandım sonra babamda almış başka bir yerden gittim beğenmedim dedim geri aldılar hiç bir mazeret belirtmeye gerek yoktu :D eskişehir bimekste yaşandı bu olay . bimeks mediamarkete göre daha iyi bence esparkta mediamarket en üst katta bimeks en alt katta sanırım fiyatlar aşağıya inene kadar ucuzluyo ne arasam daha ucuzu bimekste :D

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Benimde farenin usb alıcısının kapağı kırık çıktı aldığımda. Ben acaba alırlarmı götürsemmi diye düşündüm en sonunda götürdüm adam saniyesinde değiştirdi :D Ben çok memnunum bimeksten :wub: Adamlar en azından sergideki ürünleri satmıyorlar bizim burda :mrgreen: Hem fiyatlarda uygun oluyor ve istediğin gibi geziyon kimse başına dikilip ne lazımdı diye sık boğaz etmiyor :D

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555

arkadaşımın babasının çok eskiden nalburcuya söylediği bir laf vardı, " bakır vermiyoruz arkadaşım, para veriyoruz". :) hakkaten öyle. bugün 1 mm. nin hesabını sormazsan, yarın o boşluk 2,3 giderde gider. hakkını arayanları her zaman takdir etmişimdir. peşini bırakma.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Böyle yerlerde müdür ne kadar dik başsa sen daha dik başlı olacaksın. Benim abim sony nin led tv sini aldı toplamda 5 yada 6 kere değiştirdi. Aslında değiştirmiyorlar ama biraz dik başlı konuşmak ve azıcık sinir yeterli oluyor.

keskur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam hizmetten şikayetin olabilir ama "piyasada ne kadar bozuk mal varsa hepsi o mağazada" gibi bir cümle çok ağır bir iddiadır. Hakkını sonuna kadar ara. Sonuçta bir mal alıyorsun ve sorunlu çıkıyor. Bu konuda haklısın. Ama böyle asılsız bir iddia ile oradaki çalışanların ekmeğini dolaylı olarak etkiliyorsun. Sanırım kızgınlıkla yazdığın bir şey ama biraz daha dikkatli olman gerekiyor bence.
Mağazayı görmeni tavsiye ederim bide aynı olayı senin yaşayacağını düşünürsem benden daha fazla tepki vereceğine eminim kimsenin ekmeğiyle oynama gibi amacım yok asıl onlar benim ekmeğimle oynuyorlar fazla iyi niyetlisin ama gerçek böyle

---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 08:37 ----------

Buda resmi

http://dl.dropbox.com/u/18065037/belge/imgvaio.jpg

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
soguk sıcak genişleme payıdır o yerine iyi kitlenip çıkmıyosa sorun yok denektir :)

keskur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
soguk sıcak genişleme payıdır o yerine iyi kitlenip çıkmıyosa sorun yok denektir :)
bir çok bilgisayara baktım boşluk var ama bukadar fazla değil sallanmıyor hem bendeki makina sağa sola çeverirkende boşluk sesi geliyor.

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bir çok bilgisayara baktım boşluk var ama bukadar fazla değil sallanmıyor hem bendeki makina sağa sola çeverirkende boşluk sesi geliyor.

rahatsız eder takıldıysan ama fonkyonlarını yerıne getırıyor mı ona bakıcan benım pıl de oynuyo yerından ama masanun ustune koyunca rahat duruyor yerınden cıkmıyor sallanıp dusmuyor.

pili takarken ki kızaklara ve tırnaklara dikkatlice bak belkide parca fazlası vardır

olmadı klasik cozum kagıt sıkıştır :D

PaTRoNuM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin memnun olman benim veya başkasının memnun olacağı anlamına gelmez ben para veriyorsam düzgün ürün isterim sokaktan toplamıyorum parayı anlımın teridir ozaman yırtık pantolonla dolaşalım üstümüzde duruyormu duruyor herkes hatalı ürün satsın ozaman böyle bir düşünce tarzı çok yanlış.[/QUOTE
Gidip bimeksden Alman mantıksız bana kalsa tabi herkes hata yapabilir fakat büyük mağazalar her zaman ürününü iade eder gidip bimeks yerine vatan/teknosa gibi mağazalara giderek daharahst alışveriş yapabilirsin tabi mediamarkt a gitmeni önermem telefonum bozuk çıktığında 30 gün (1ay) beni beklettiler rezalet idi.... benden bu kadar kardeşim

zenci-köle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
tebrikler 6 yıllık hortlatma yapmışsınız... + notebook bataryasında genleşme payı bırakıyorlar... sallanıyorsa ondandı... artık batarya içeride sabit olunca sallandığını görmezsiniz...